محدود کردن دسترسی یوزر به محتواهای جدید سایت بعد از اتمام عضویت

سلام میخوام یک سایت آموزشی با جنگو طراحی کنم که یوزرها برای استفاده از محتوای سایت باید عضویت مدت دار اون رو بخرن مثلا فرض کنیم یک یوزر عضویت یک ماهه سایت رو خریداری کرده چطوری باید کاری کنم که بعد از اتمام عضویتش فقط بتونه به اون محتواهایی که در طول مدت عضویتش آپلود شدن دسترسی پیدا کنه و برای استفاده از محتوای جدید عضویتش رو تمدید کنه
خیلی ممنون میشم راهنمایی کنید

من نمیدونم دقیقا سیستم شما به چی نیاز داره، اما با استفاده از یک فیلتر کوئری ساده که یکی از پارامتر هاش رنج زمانی عضویت یوزر باشه میتونی این کارو انجام بدی ( کوئری بیلدر های جنگو بیشتر کارو انجام میدن فقط کافیه پارامتر های لازم رو بهشون بدی)
به هر حال برای روش من لازمه که محدوده زمانی رو ذخیره کنید.
فقط یک نکته! وقتی کاربر عضویتش تموم شد و بعد از یه مدتی دوباره عضو شد, آیا به همه محتوای سایت دوباره دسترسی پیدا میکنه؟ منظورم اینه که اگر چیزی قبل از عضویت آپلود شده باشه تکلیفش چیه

1 پسندیده

هر زمانی که هر کاربری عضو شد به محتواهای قبلش به علاوه محتواهایی که در طول مدت عضویتش آپلود شدن دسترسی داره ایده خودمم این بود یه فیلد زمان برای یوزر بذارم که موقع ثبت نام یا تمدید عضویت بهش داده میشه و براساس اون ببینیم اجازه دسترسی داره یا نه به نظرتون این روش اوکیه دیگه؟

یعنی مثلا من به عنوان یوزر میام و یک روز عضویت میگیرم و به محتوای ۱۰ سال پیش تا حالا دسترسی دارم، بعد میرم و یک سال دیگه میام و یک روز عضو میشم و بازم به کلا محتوای ۱۱ سال تا ابد دسترسی دارم، درسته؟
با این سوالا کار شما رو تایید یا تکذیب نمیکنم، فقط میخوام متوجه بشم شما دقیقا هدفتون چیه

1 پسندیده

:joy: :joy:انگاری طراحیم باگ بدی داره چیزی که میگین درسته ایده دیگه ای دارین برای یک سایت که قراره به صورت عضویتی(واژه دقیقشو نمیدونم میدونم حساس میشید اگه میدونید بگید) این سایت قراره یک سایت اموزش آنلاین گیتار بشه

عرض کردم که منظور من زیر سوال بردن ایده شما نبود، فقط خواستم بدونم.

1 پسندیده

خواهش میکنم اصن بحث این نیست خودمم به این موضوع فک کرده بودم اما حس نمیکردم موضوع مهمی باشه و تاحالا تجربه استفاده یا طراحی سایتی که برای استفاده از محتواهاش نیاز به عضویت مدت دار باشه نداشتم برای همین خیلی خوشحال میشم راهنمایی کنید

چرا فقط وقتی عضو هستند به همه محتوا دستری نداشته باشند؟ میتونید بسته های مختلف داشته باشید، مثلا دسترسی به کل محتوا یا دسترسی به محتوای کمتر، مثلا بسته طلایی و برنز و اینا.

1 پسندیده

برای اینکه حس بهتری داشته باشن میخوام بعد اتمام عضویت هم به محتواها که تهیه کردن دسترسی پیدا کنن اما این ایده که مثلا بسته طلایی و برنز و اینا بازم حس میکنم اون مشکلی که اشاره کردین رو حل نمیکنه نمیدونم یا باید ایده کلی رو عوض کنم یا اینکه به این موضوع حساسیت نشون ندم البته یه جوری باید درستش کنم چون وقتی راه برای پیچوندن باشه احتمالا خیلی ها برن سمتش خیلی هم ممنونم ازین وقتی که برای من گذاشتید اگه سایت خاصی هم مد نظر دارید که اینجوری که میگید کار میکنه میشه لطفا برای منم بفرستید

بنظر من روش یودمی از همه موفق تر بوده

2 پسندیده

یک سوال البته ببخشید میپرسم چیزی که نوشتم رو شما پاک کردید یا اصن یک چیز دیگه کدوم دوست عزیز نوشته منو پاک کرد و به چه دلیل

با عرض پوزش من پاکش کردم، و دلیلش کاملا روشنه: خیلی با قوانین سایت فاصله داشت. موضوع خوبیه نمیخواستم بخاطر یک جمله پرچم بگیرید

چقدر حس بدیه نتونی حرفت رو بزنی وقتی خودمون توی جمع کوچیک باهم اینجوری هستیم دیگه چه برسه به بزرگاش و اینکه توی قوانین نخونده بودم نقل قول ممنوعه
دمت گرم

1 پسندیده

در مورد جنگو؟ یا چیز دیگه؟
قوانین سایت این موارد رو مشخص کرده وکسانی که از سایت استفاده میکنند قبول کردند که‌ از قوانین پیروی کنند، به هر‌حال من نمیخواستم شما رو آزرده کنم و بازم پوزش میخوام اما خودتون بهتر از شرایط اطلاع دارید.

3 پسندیده

خواهش میکنم شرمنده من زیاد در جریان قوانین نبودم بعد این رفتم قوانین سایت رو خوندم گرچه قبلا خونده بودم ولی الان دیگه حفظ شدم

1 پسندیده

به نظرم یکی از این آموزش ها رو دنبال کنید تقریبا همشون میگن یه چیزی شبیه یودمی درست میکنیم

Django by Example : Creating an E-Learning Platform | packtpub.com

1 پسندیده

اتفاقا دارم همین کتاب رو میخونم کتاب خیلی خوبیه

1 پسندیده