انتخاب فریمورک مناسب

سلام دوستان امیدوارم که توی این روزا سالم و سرحال باشید من میخوام ی استارتاپ رو شروع کنم ک یک پروژه نسبتا بزرگ هستش برای اپلیکیشن میخوام از فلاتر و python یا php استفاده کنم ولی برای بک اند سایتش دنبال ی فریمورک هستم که بتونه بیشترین ریکوئست رو در کمترین زمان ممکن هندل کنه و برای api هم مناسب باشه فریمورکهای که مدنظرم هست:

1. django
  2. phoenix
  3. node js
  4. rails
از چند نفر هم پرسیدم جوابهای مختلفی دادن هر کس اون چیزی ک خودش کار کرده بود رو پیشنهاد میدادن البته من لاراول کار کردم ولی راضی نبودم الان بین موارد بالا موندم ک کدوم میتونه بهترین انتخاب باشه ممنون میشم راهنمایی کنید
1 Likes

اپلیکشین که خودش معلومه باید با چی زده بشه ولی یه اپلیکیشن موبایل هم همه اطلاعاتشو از بکند میگیره خودش چیزی نداره بخواد نشون بده.
اگر با لاراول کار کردی و برات راحته از lumen استفاده کن که سرعت ریکوست بیشتری رو هندل میکنه.
ولی اگه خیلی پرفورمنس برات مهمه و کار خیلی بزرگه باید همه المان هاتو تعریف کنی و بعد بر اساس اونها ابزار ها و معماریت مشخص بشه.

1 Likes

درود دوست من

ببینید انتخاب از پلت فرم شروع میشه به دنبالش زبان برنامه نویسی و فریم ورک و غیره

اما موضوع مهم اینکه هدف شما چیه منظور از هدف اینکه شما می خوایید چه پروژه ای با چه نیازسنجی رو پیاده کنید ببینید اصولا و حداقل از دید من نیازسنجی یه پروژه نوع ابزار ، زبان و فریم ورک رو انتخاب می کنه مثلا ممکنه یه زبان در کنار فریم ورکش بسیار فیچرهای قوی داشته باشه اما برای اون پروژه صرفا نیاز نیست از اون استفاده بشه چون ممکنه هزینه سرور بالایی داشته باشه در حقیقت تجزیه و تحلیل و نیازسنجی یه پروژه به شما نشان میده انتخاب درست و بهینه ای برای اون پروژه داشته باشید اگر غیر این باشه طبیعتا بیشتر هر کسی روی زبان و فریم ورکی که کار کرده رو به شما پیشنهاد میده در بازار هم اگر ببینید عموما تقاضا عرضه رو مشخص می کنه

در کنار این اگر پیشنهاد خود بنده رو بخوایید و اینکه با لاراول قبلا کار کردید و راضی نبودید ruby on rails مورد مناسبی برای شما می تونه باشه و اگر برای پروژه های سنگین با حجم ریکوست بالا بخوایید انتخابی داشته باشید من scala با فریم ورک play رو پیشنهاد می دم

1 Likes

لاراول کارکردم ولی خیلی راضی نبودم ازش
پرفرمنس هم مهمه

این پروژه از چنتا بخش مختلف تشکیل شده و میشه گفت نسبتا بزرگه ک یکی از این بخشها فروشگاهش هست ک این فروشگاه با سایتای مث دیجیکالا و… ی سری تفاوتهای داره
اها پس بنظرتون ریلز بهتر از جنگو هست برای پروژه های بزرگ و دیتابیس نظرتون در مورد postgresql چیه من قبلا از mysql استفاده میکردم

با کامیونتی و امکانات و به روز رسانی های اخیر فونیکس و اضافه شدن لایو ویو و بهبود اون در 28 روز گذشته به شدت زبان الیکسیر و فونیکس رو پیشنهاد می کنم. همزمان ریلز با نود جیس و قدرت ارلنگ رو یکجا داشته باشید. و توسعه سریع را تجربه کنید

5 Likes

اها مرسی
بنظر شما الیکسیر سریعتر از روبی هست؟
شما برای دیتابیس کدوم رو پیشنهاد میدین؟

بسیار سریع تره دوست گرامی. دیتابیس رو دوستان پاسخ بدهند بهتره

برای اموزش فونیکس منبعی که در کنار اموزش های خوبتون استفاده کنم چه چیزی رو پیشنهاد میدین؟

1 Likes

تشکر از شما واقعیت امر این هست که یک کتاب هست از شرکت https://pragprog.com/titles/phoenix14/ که خیلی کامل هست به نظرم منبع خیلی خوبی هست
برای فونیکس ولی به نظرم باید الیکسیرخوب مسلط باشید قبل از فونیکس که بتونید مانور خیلی خوبی بدید

2 Likes

مدت کوتاهی هست ک با سایت خودتون اشنا شدم و اموزش الیکسیر رو شروع کردم
فک کردم اگه در حد متوسط الیکسیر رو یاد بگیرم بشه فونیکس و الیکسیر رو به صورت موازی پیش ببرم

1 Likes

بله حرف شما درست هست من بد منظور خودمو رسوندم بیشتر منظورم این بود که هرچقدر الیکسیر بیشتر مسلط باشید و پروژه باهاش انجام داده باشید پروژه بهتر و کامل تری روی فونیکس خواهید داشت. بنده هم در دو الی 3 هفته آینده می تونم در خدمت شما باشم اگر سوالی بود و قادر به حل اون بودم در زمینه الیکسیر و فونیکس

2 Likes

ممنونم خیلی لطف کردین ک وقت گذاشتین و جواب دادین
اگه مشکلی داشتم همینجا بپرسم یا توی تلگرام گروهی برای الکسیر دارید؟
بازم متشکرم از شما و دوستانی که راهنمایی کردن :rose:

پروژتون چند سکویی هست؟
من اطلاعی از نیازسنجی پروژه شما ندارم اما اگر حجم بالایی از کانکشن ها و ریکوست هارو خواهد داشت مثل چند صد هزار و میلیونی بهتر از زبان های فانکشنال و فریم ورک هاشون در پلت فرم وب بهره ببرید مثل
scala + play
elixir + phoenix

1 Likes

همین انجمن بهترین مکان هست در مجموعه های الیکسیر و فونیکس. به نظرم !

اها مرسی
ی سوال اسکالا چه مزیتی نسبت به الیکسیر داره؟

اگر اشتباه نکنم در اسکالا مقیاس خیلی اهمیت داره در فونیکس هم پرفومنس بالایی رو تجربه میکنید ولی آیا به سرعت توسعه فکر کردید؟
به هرحال در بین اونچیزی که مطرح کردید فونیکس تفاوت چشمگیری نسبت به بقیه چارچوبهای دیگر داره. در عوض سرعت توسعه در کدهای تمیز جنگو بالا خواهد بود.

1 Likes

بله سرعت توسعه هم مهمه و از چند نفر ک پرسیدم میگفتن روبی و فونیکس سرعتشون نسبت به بقیه بیشتره
یه موضوع دیگه ک مهمه برام این که کسی نیست بهم کمک کنه باید بین این موارد ی فریمورکی رو انتخاب کنم که گروهای فعالتری داشته باشه چون من مبتدی هستم وشاید مشکلم با سرچ حل نشد بتونم با مطرح کردنش توی این گروها سریعتر بهم جواب بدن این مشکل قبلا هم برام پیش اومده بود

معمولا این ترس از نبودن کسی برای پاسخگویی نباید باعث بشه که دور بشی از توسعه. توی کشورما فونیکس کمتر شناخته شده هست ولی با جست و جوی صحیح انگلیسی به احتمال بسیار زیاد به پاسخ سوال هایی که داری خواهی رسید.
حالا چون شما مبتدی هستید جنگو گزینه بهتری هست و خود به خود بسیاری از مشکلات سر راه توسط خود شما مرتفع میشه. جامعه کاربری بزرگی هم به نسبت بقیه داره. زیاد هم خوب نیست درگیر کنی خودت رو با اینکه چی رو حتما باید انتخاب کنی یا نه! اینطوری شاید بیافتی توی یه حلقه تو در تو، حالا بیا و درستش کن.
فراموش نکن دیتا که باشه به هزار و یک شکل رابطی که اون رو از دیتابیس میگیره قابل تغییره، شما مستندسازی صحیح بکن api رو خیالت راحت. Django REST framework خیلی سادست مثل نقل کدخواهید زد با کمکش.

ممنونم دوست عزیز :rose:
یعنی برای api جنگو بهتر از فونیکس هست