بالا بردن رنکینگ سایت در گوگل

دوستان پیشنهادتون برای بهینه سازی و سئو وب سایت چیه ؟
و چه چیز هایی داخلش دخیل هستن؟

دقیقا هزارویک چیز.
از تعداد و سایز مطالبی که مینویسیم و ارتباطشون با همدیگه تا validate بودن تگهای صفحه.
برای شروع میتونید از سرویسهایی که سئوی وبسایت رو چک میکنن استفاده کنید تا یه سری از اشکالات عمومی رو پیدا کنن.
برای چک کردن درستی تگ‌ها هم میتونید از https://validator.w3.org استفاده کنید.

چرا اینجا به بازدید کاربران اشاره ای نشده یعنی ممکنه سایت که زیاد توسط مخاطب load نشده باش ولی رنکینگش تو گوگل بالا باش؟

اتفاقا اشاره شد. ولی یواشکی :sweat_smile:
گفتم تعداد و سایز مطالب باید مناسب باشه و با هم ارتباط داشته باشن.
وقتی ما هر هفته یک پست بنویسیم (یا هفته‌ای ۲تا یا هر ۲هفته یکی) گوگل بیشتر به ما سر میزنه و وبسایت ما رو یه مقدار بالاتر میاره.
وقتی کاربر وارد سایت بشه و ببینه مطلب مفیدی داریم و مطالب مرتبط با اون هم زیاد داریم (هر پستمون درمورد یه موضوع رندم نیست و یه مقدار تخصصی‌تر کار کردیم) بیشتر توی سایت میگرده.

این چیزها باعث میشه کاربر بازدید کنه.
راههای دیگه‌ای هم هست که البته سریعتر به نتیجه میرسه مثل تبلیغات ولی این روشی که من گفتم، «آهسته و پیوسته» عمل میکنه.

بک‌لینک (و تعداد بازدید) مهم هست. اتفاقا خیلی هم مهمه. یه وبسایت ممکنه اصلا سئوی درستی نداشته باشه ولی بک‌لینکهای زیاد و قوی داشته باشه (اگه وبسایت فاکس‌نیوز یه لینک به وبلاگ من بزنه، یک‌شبه به رنک الکسای ۱۰۰هزار میرسم :sunglasses:)
ولی بک‌لینک به تنهایی مثل دوپینگ هست. تبلیغات رو متوقف کنید، رنک پایین میاد!
هیچ چیزی مثل بازدیدکننده‌ی طبیعی که از موتور جستجو شمارو پیدا کرده نیست. (organic visitor یا همچین عنوانی)

درکل پیشنهاد میکنم کار رو اصولی پیش ببرید، بازدیدکننده خودش میاد!
شاید بخواید توی search.google.com/search-console وبسایتتون رو ثبت کنید که آمار بهتری از صفحات ایندکس شده و نتایج جستجو به دست بیارید. من به شخصه ازش استفاده میکنم چون حریم خصوصی کاربرهارو زیر سوال نمیبره (برعکس google analytics)

اگه دنبال بک‌لینک قوی و ماندگار و البته بدون تبلیغات هستید هم یه پیشنهاد دارم.
وقتی یه مطلبی مینویسید، وبسایتهایی که مطلب مشابه نوشتن رو پیدا کنید و بهشون ایمیل بزنید (میتونه ایمیل گروهی باشه) و بهشون بگید «من فلان مطلب شما رو دیدم و بسیار خوشم اومد. منم مطلب مشابهی در این لینک منتشر کردم، خوشحال میشم اگر نظری درموردش دارید بهم اعلام کنید. اگر مطلب من مورد پسند بود، لطفا در زیر مطلب خودتون اون رو به اشتراک بگذارید.»

خودم اینکار رو انجام ندادم ولی یه جا خوندم که اگه انجام بدید، نتیجه میده. وبلاگ‌نویسهای کمی اینجور ایمیلها رو میخونن و پاسخ میدن ولی همون تعداد کم هم میتونه به شما کمک کنه.

اشتراک‌گذاری مطلب در شبکه‌های اجتماعی (مخصوصا توییتر) هم مزایای خودشو داره. مثلا یه صفحه، هم‌نام با وبسایتتون درست کنید و مطالب جدید رو اونجا اطلاع بدید (میشه اینکار رو اتوماتیک کرد. با توجه به سیستمی که استفاده میکنید)

یه پیشنهاد دیگه هم دارم.
یک بخش «ثبت‌نام در خبرنامه» به صفحات وبلاگ اضافه کنید که کاربر با وارد کردن ایمیلش عضو بشه. میتونید از mailchimp استفاده کنید برای مدیریت این بخش.
و هرزمان که مطلب جدیدی منتشر میکنید از این طریق خبر بدید.

داشتن یه mailing list بزرگ، یک مزیت واقعیه. هم برای جلوی چشم ماندن و فراموش نشدن، هم برای معرفی محصول یا سرویس جدید در آینده.

برای تاکید بیشتر درمورد اهمیت محتوا، میتونم به وبسایت Paul Graham اشاره کنم. نه تنها ظاهر زیبایی نداره و حتی تگ‌های صفحش مشکل داره، بلکه هیچکدوم از موارد سئو رو رعایت نکرده ولی رنکش ۳۸هزاره.
منوی سایت رو با image map درست کرده. آخه من سرمو به کدوم دیوار بکوبم؟ :sweat_smile:

عاااالی بود

1 پسندیده