انتخاب فریمورک

سلام

برای یک اپلیکیشن که نیاز به سرعت بالا و تعداد زیادی کانکشن وب سوکت داره کدام را پیشنهاد می کنید . کلا اگر کسی بخواد از ریلز مهاجرت کنه کدام را پیشنهاد می کنید ؟

۱ - elixir با فریم ورک فونیکس
۲- go lang با فریمورک revel
۳- clojure با فریمورک Luminus

بازار کار هم برام مهم هست . یعنی اون هم اگر اطلاع دارید بگید

خب من يكى كه كلا با Go ميونه خوبى ندارم.
Phoenix بر پايه اين تفكر كه بسيار صعود پذير باشه و تعداد بسيار زيادى كانكشن رو ميزبانى كنه طراحى شده و كلا erlang هم در اصل براى همين ساخته شد. كاميونيتى Elixir بسيار فعاله.
clojure هم گزينه بدى نيست اما Elixir پروژه فعالتر و موفقترى به نظر مياد.

من Clojure رو به همراه http-kit و compojure پیشنهاد می کنم

من مدت خیلی زیادیه درگیر این موضوع هستم و دونه به دونه با هرکدومش ور رفتم و با اساتید زیادی مشورت کردم ، حتی با توماج جان هم صحبت خیلی خیلی زیادی کردم و هنوزم بابت وقتی که گذاشتن و … مدیون ایشون هستم ، دوست عزیز با مطالعات و تجربیات خیلی کوتاهی که داشتم باید بگم :
در حال حاضر بیشترین درامد رو البته خارج از ایران برنامه نویسان closure دارن و مزیت دیگش هم اشنا بودن jvm برای ما اکثر ماهاست.
اما فعلا باید بگم elixir با اینکه دیرتر از همشون اومده رو صحنه اما شدیدا داغه داغه و جامعه قوی تره داره
بازار کارش تو ایران یکم … خودتون که فکر کنم منظورم رو متوجه میشین
اما در مورد go باید بگم اصلی ترین مزیتش بخصوص برای من اینکه که دیگه مشکل لو رفتن سورس ها رو ندارم و احساس می کنم با یه c جدید دارم کار می کنم
وب سایت های ایرانی مثل aprat و فیلمو و… دوباره با go بازنویسی شدن و روز به روز بحثش داره تو ایران داره داغ میشه ، البته هنوز فریم ورک درست حسابی براش جا نیافته و فریم ورک هایی مثل revel هنوز آن چنانی که باید رضایت کاربران رو جلب بکنند نکردند اما در کل تجربه خیلی جالبیه
پیشنهاد میکنم خودتون هم یه تحقیق کوچکی بکنید اینطوری خیلی نکته ها دستتون میاد ،هرسه قوی هستن و باهاشون خروجی های خوبی در اومده و ما بقی بستگی به خودتون داره مثلا اگر از طایفه سی خوشتون میاد گو تقریبا گزینه خوب تریه و اگر با روبی رابطه خوبی داشتین بهتره برین سراغ الکسیر ، یجورایی حس ششم من میگه الکسیر و PHOENIX قراره جای روبی ان ریلز رو بگیره بخصوص که خالق pheonix همون خالق ریلز بوده
توصیه های توماج رو هم جدی بگیرین چون به من دقیق یادمه که روز اول گفتن برو go کار کن ولی من دور چرخیدم و بعد چندماه تازه دارم به حرف ایشون عمل می کنم.

http://ilikephp.ir/news/300/معرفی-زبان-برنامه-نویسی---سرور-Erlang-اژدهای-هزار-سر

خوندن این لینک خالی از لطف نیست ارلنگ خلق شده صرفاً برای اینکارا و الکسیر هم رو ماشین erl اجرا میشه

البته من rust و به go ترجيح ميدم، در مودر اليكسر هم بايد بگم كه يك زبان كمپايل شوندست مثل جاوا و go اما فانكشناله و نميتونه جاى روبى رو بگيره، هرچند هر روز بيشتر ازش استفاده ميشه.

دوست عزیز Go,Clojure,Elixir, Scala همه زبان های عالی هستند. هرکدام در ساخت یک نوع برنامه مزایا دارند. پیشنهاد شخصی من اینکه با همه زبان ها کمی کار کن و اشنا باش اما در دو زبان به طور تخصصی کار کن
در Go استفاده از framework و library تشویق نمیشه و اکثرا سعی میشه از library های داخل زبان استفاده بشه.
با تجربه من از Go برای microservice استفاده کنید چون ساختن برنامه های خیلی پیچیده باهاش سخته. Scala برای این کاربهتره.

اینکه oop نداره دلیل نمیشه نتونه جای روبی رو بگیره در مورد کامپایل شدن هم منظور من اینه دیگه گزینه ای به اسم دی کامپایل نباشه و دیگه لازم نباشه اسم های سخت و عجیب غریب بزاری برای متدها و متغیرها تا وقتی دی کامپایل شد نتونن ازش سردربیارن

دليل اينكه جاى روبى رو نميتونه بگيره اينه كه oop و Functional براى حل مشكلات متفاوتى به كار ميرن.
زمانى اليكسر جاى روبى رو ميگيره كه فانكشنال جاى شئگرا رو بگيره، مثلا ممكنه توى يه پروژه بخشى رو با روبى و بخشى رو با اليكسر پياده كنيم.