معرفی رابط کاربری سازگار با ریلز

دوستان بهترین رابط کاربری سازگار با ریلز چیه و اینکه من میخوام وب سایتم مثل یه اپ به روی پلتفورم های اندروید اجرا بشه دقیقا مثل اپ همین سایت که نسخه اندرویدش هم هست

سلام، محدودیتی در زمینه UI در ریلز و چیزای مشابه وجود نداره، با این حال پرسش شما خیلی کلیه و در مورد اپ مبایل اصلا مهم نیست بکند شما چی باشه چون app و api در مورد هم فقط در حد data exchange میدونن، یعنی اپ نمیدونه که بکند ریلزه یا جنگو‌ و برعکس مگر اینکه شما مرتکب جرم‌ بزرگی شده باشید😁

2 پسندیده

پیشنهاد شما چیه یعنی میشه با ریلز برای موبایل اپ نوشت؟

ممم،
امکانش هست اما کار بدرد بخوری نیست.
خیلی کارها امکان پذیره اما انجام دادنشون سودی چندانی نداره.
شاید اگر بیشتر در مورد کاری داری سعی میکنی انجام بدی توضیح بدی بهتر بتونم نظر بدم.

من میخوام با ریلز یه وب سایت طراحی کنم و نمونه کارام رو درونش قرار بدم و این وب سایت یه نسخه برا موبایل داشته باشی که به محض اپلود کار جدیدم تو سایت مخاطبم متوجه بشه یه چیزی شبیه نوتیفیکیشن تو شبکه های مجازی

اگر منظور از نسخه مبایل اپ باشه، شما باید توی ریلز یا هر چیز دیگه یک قسمت api برای مبایل داشته باشید، یعنی یک سری اندپوینت که‌ اپ بتونه ازشون استفاده کنه

اهان دقیقا درسته یعنی مثل همین سایت

البته این سایت ا‌پ مبایل نیست، ریسپانسیو هست در اصل (responsive)
بکند با ریلز نوشته شده و فرانت با ember.
اگر هدف شما جدا کردن فرانت اند از بکند باشه میتونید api رو در ریلز پیاده کنید و فرانت اند هم در یک فرم ورک مخصوص فرانت اند. حالا فرانت اند‌ میتونه اپ مبایل باشه یا هر چیز دیگه مثل AngularJS, VueJS, Flutter, React, Ember و ده ها مورد دیگه یا حتی js خام.
اما اگر هدف فقط ریسپانسیو بودن هست میتونید از Bootstrap یا Bulma, Foundation, Material و باز هم دها فرم ورک css دیگه استفاده کنید.

سورس کد این سایت در اینک زیر موجود هست و میتونید بررسی کنید

اره دقیقا همون ریس‍‍پانسیو کار من رو جواب میده من برام این مهمه سایتی که طراحی میکنم تو موبایل از لحاظ سایز و ایکون ها فرانت اندش به هم نریزه یه جورایی دقیقا از رفتار وب سایتم پیروی کنه

با این حساب ساده ترین کار یک اپ ریلز هست که از bootstrap استفاده کنه، دلیل اینکه bootstrap رو پیشنهاد کردم سادگی و وجود آموزش متعدد برای استفاده در ریلز بود وگرنه از هر چیز دیگه میشه استفاده کرد

ممنونم همین کار رو میکنم انشاالله :smiling_face_with_three_hearts:

1 پسندیده

البته ریلز الان در نسخه ۶ هست ولی اون آموزش‌ بالا همچنان قابل اجراست.