وب فریمورک

دوستان من هر کاری میکنم نمیتونم به درک و کار فریمورک ها برسم نمیدونم اصلا دقیقا کارشون چیه چه کمکی میتونن کنن از دوستان کسی هست این موضوع رو خیلی ساده بشکافه ؟؟

کلا چند تا کار می کنند که دوتاش خیلی مهم هست

اول پیاده سازی رو ساده می کنند با امکاناتی که از قبل داخلشون برای شما قرار می دند
یک چهار چوب یا ساختاری رو درست می کنند که از نظرشون استاندارد هست

1 پسندیده

الان من بیام یه سایت رو بدون استفاده از فریمورک طراحی کنم به چه مشکلاتی بر میخورم؟؟

مشکلی پیش نمی یاد ولی شما باید فکر کنید یک فریم ورک بسیار معروف چندین ساله به وسیله چندین برنامه نویس بسیار خوب داره کد نویسی می شه و گروه های زیادی بحث کردن باگ گرفتن و خیلی زیاد آیا شما از نظر فنی در سطحی هستید یا از نظر تعداد نیرو آیا می تونید رقابت کنید

به نظر من خیر!!

به عنوان مثال ببنید چقدر در امن سازی ارتباط با دیتابیس و راحتی کار باهاش کار کردن یا اومدن در ساختار سرویس های ریل تایم جلو رفتند نوشتن اینا سال ها برای یک نفر ممکنه وقت ببره

به همین منظور هست که اگر پروزه ارزش داشته باشه من خودم فریم ورک خوب و با به روز رسانی بالا رو انتخاب می کنم

1 پسندیده

من قصد دارم رزومه کاریم رو در قالب یک وب سایت درست کنم و نمونه کارام رو توش گسترشس بدم خواستم خودم شروع کنم به طراحی یک وب سایت که فریمورک ریلز اومد تو سرم شدنی هست به نظرتون برا منی که اصلا از فریمورک چیزی نمیدونم؟؟

1 پسندیده

اگر زبان روبی کامل مسلط باشید یادگیری ریلز بسیار آسان و شیرینه

هر فریم ورکی از یک زبانی قدرت می گیره تازه خوندن کد های ساخت اون فریم ورک در طولانی مدت خیلی کمک شایانی می کنه در حرفه ای شدن در اون زبان

من خودم روی الیکسیر فریم ورک phoenix رو استفاده می کنم

2 پسندیده

کسی که اون فریمورک رو ساخته احتمالا در اون زبان حرفه‌ای بوده و روشهای کد نویسی بهتری رو پیاده‌سازی کرده نسبت به چیزی که توی tutorialها و کتابهای آموزشی میبینیم.
و کسی که تجربه‌ی کمی در اون زبان داشته باشه ممکنه یه سری حرکات به نظرش عجیب بیان و با دید دیگه‌ای به قضیه نگاه کنه.
احتمالا برای همین یه کم عجیب به نظر میاد.

یه بخشی از کارشون همینیه که گفتم. باعث میشن یه کاری رو به شکل best practice انجام بدیم و برای حل مساله از روشی استفاده کنیم که برای scale مناسبتر باشه. شاید در نگاه اول پیچیده باشه ولی با بزرگ شدن کار میبینیم که راحتتر از روش معمولی، گسترش پیدا میکنه.
بخش دوم میتونه مربوط به استایل کاری باشه. وقتی ما با یه فریمورک خاص کار میکنیم، اگه یه برنامه نویس به تیممون اضافه بشه و قبلا با اون فریمورک کار کرده باشه، بدون مشکل خاصی میتونه ۹۰درصد کارهایی که تا حالا توی این پروژه انجام دادیم رو درک کنه. چون استایل کدنویسیمون زیاد خاص نیست.
مزیت سوم استفاده از فریمورک میتونه راحتتر کردن یک سری عملیات باشه. اصلا هدف اصلی فریمورکها همینه، ساخته شدن تا یه دامنه‌ی خاصی از مشکلات رو راحتتر حل کنن. البته این عیب خودشم داره. اگه یه فریمورکی زیادی تخصصی باشه باعث میشه انعطاف‌پذیری ما توی ساخت پروژه کم بشه.

برای همین اکثرا ترجیح میدم به جای استفاده از فریمورک کامل، با کنار هم گذاشتن چندتا لایبرری، استک مورد نیاز خودم رو درست کنم. اینطوری انعطافم خیلی بالاتر میره.
استفاده از لایبرریها به جای فریمورکها، باعث بالا رفتن قدرت مانور میشه.

عالیه. Ruby on Rails یکی از بهترین گزینه‌ها برای طراحی وب هست.
اصولا از OOP بدم میاد. خیلی پارادایم مسخره‌ایه. ولی به نظرم روبی به قشنگترین شکل ممکن، oop رو پیاده سازی کرده. اصلا نمیشه روبی رو در کنار زبانهایی مثل Java قرار داد.

برای یادگیری یا یادآوری ruby شاید بخواید از اینجا شروع کنید. این وبسایت رو خیلی دوست دارم:
https://learnxinyminutes.com/docs/ruby/

3 پسندیده

عااالی بود ممنونم از توضیح مفیدتون :smiling_face_with_three_hearts:

1 پسندیده