راهنمای ایجاد هاست نیم و دامین

سلام وقت بخیر دوستان.
من یه مشکل اساسی دارم. نیاز دارم بیگ بلو باتن نصب کنم . از نیازمندی های این نرم افزار اینه که یه دامنه FQDN داشته باشم.
ممنون میشم مراحل کارو بگید که چیکار باید بکنم. دی ان اس نصب کنم رو همون سرور؟ یا از طریق مثلا دی ان اس کلود دسترسی بدم؟
ممنون میشم راهنمایم کنید.
درضمن من یه آی پی ثابت دارم. سرورم هم به صورت مجازی بعد ازمیکرو تیک قرار داره و یه آی پی شبکه محلی روش ست هست.

تا حالا با Big Blue Button کار نکردم ولی اگه سرورتون خارج از کشور هست، استفاده از cloudflare میتونه بهترین گزینه باشه.
اگه داخل کشور هست، برای حفظ پینگ بهتره خودتون bind9 رو کانفیگ کنید. البته میشه از کلادفلر هم استفاده کرد ولی پینگ میشه درحد ۲۵۰میلی‌ثانیه.

برای اینکه آپشنهای بیشتری داشته باشید، بگم که یه سرویس ایرانی هست به نام «ابرآروان» خیلی آشغاله ولی شاید شما هم جزء کسانی باشید که مجبورن ازش استفاده کنن.

1 پسندیده

سرور شخصی هست و روش Esxi نصب هست. و یه اوبونتو سرور به صورت مجازی نصب شده. من باید آی پی سرور مجازی رو همون آی پی ثابت بزارم ؟ یا میشه از طریق میکروتیک پورت فوروارد کنم به آی پی محلی سرور اوبونتو؟
من هاست نیم سرور رو باید به صورت FQDN ثبت کنم روی سرور؟ کلا با این مورد آشنایی ندارم :unamused:

آیا شما برای vpsی که ساختید، ip اختصاصی دارید؟
آیا از لپتاپ/pc شخصیتون میتونید به اون ip وصل بشید (مثلا ssh)

اگه اینطور هست، یه اکانت توی cloudflare بسازید، دامنه رو اد کنید و رکوردهای مورد نیازتون رو توش ثبت کنید که وصل بشه به اون ip.

اگه سرور شما برای اون ماشین مجازی ip نداره، فکر نمیکنم بتونید طوری که میخواید کانفیگش کنید. مگر اینکه فقط همین یک vps باشه و بخواید تمام ترافیک از تمام پورتها به همین vps منتقل بشه.
در این صورت باید کلا میکروتیک رو فروارد کنید بهش.

بله. میشه کانفیگ کرد که «اگه ریکوئستی به پورت ۸۰ اومد بفرست به آی پی 192.168.1.123»
ولی بیشتر از این نمیتونم کمکتون کنم. تا حالا میکروتیک کانفیگ نکردم.

1 پسندیده

الان آی پی ثابت گذاشتم براش.
تونستم با دامنه به صف5حه اصلیش وصل بشم.
ولی فقط رو همون صفحه اصلی کار میکنه و بقیه صفحات رو مشکل داره
روی اوبونتو چه تغییری باید روی هاست نیم بدم؟

یعنی مثلا sitename.com/index.html باز میشه ولی sitename.com/some-other.html و sitename.com/directory/file.html باز نمیشه؟
خب دراین صورت ربطی به hostname نداره. میتونه مشکل از کانفیگ وب‌سرور (مثلا nginx) یا نرم‌افزاری که داره صفحه‌ها رو سرو میکنه باشه.