بهترین زبان برنامه نویسی واسه مهاجرت به المان یا کشور های دیگر

سلام دوستان یک سوال دارم. میخوام بدونم برای مهاجرت به المان یا کشور های دیگر از طریق برنامه نویسی چه زبانی رو یاد بگیرم که اینده دارو خواهان زیادی تو اون کشور داره و چه حوزه ای در اینده خوا بیشتر رو کاره (وب یا موبایل) .ممنون میشم تجربه هاتون رو برام به اشتراک بزارید تو گوگل هرچی سرچ کردم مطالبی که نوشته بودن مال یکی دوسال پیش بود :smiling_face_with_three_hearts:

پاسخی که معمولا به این سوالات داده میشه چیزیه تو این مایه ها:
به وبسایتهای کاریابی کشوری که قصد مهاجرت بهش دارید سر بزنید و ببینید چه زبانهایی تقاضای بیشتر داره / چه زبانهایی درآمد بالاتر داره.

وب و موبایل چندسالیه که تقاضای بیشتری داره تو کل دنیا و احتمالا به این زودیا از اوج پایین نمیاد.
درمورد زبان، فکر نمیکنم خیلی دقیق و مهم باشه. اگر به یکی از زبانهای رایج علاقه دارید، احتمالا بهتره همونو ادامه بدید. به نظر من تخصص مهمترین مساله هست.

1 پسندیده

من خودم به فلاتر و جاوااسکریپ علاقه دارم و گوگل قراره یک سیستم عاملی بده بیرون به اسم فیوشا که مطعنن خودتون بیشتر اطلاع دارید و زبان برنامه نویسیش هم دارته (فلاتر) و به نظرم اینده خوبی داره چون کسانی میخوان اپ برای این سیستم عامل بنویسن باید فلاتر بلد باشن و تقاضا براش میره بالا نظر شما چیه

اگه فیوشا و دارت موفق نشن اصلا تعجب نمیکنم. احتمالش خیلی کمه.
گوگل هم اگه بخواد چیزی رو جایگزین اندروید کنه قطعا به طور کامل compatible تولیدش میکنه. غیر از این باشه شکست میخوره چون باید سیستم‌عاملی رو کنار بذاره که بیشتر از ۸۰درصد بازار دستشه.
پس باید چیز جدید رو طوری معرفی کنه که ۱۰۰٪ اپلیکیشنها و برنامه نویسها بتونن بدون مشکل بهش مهاجرت کنن.

درمورد تقاضا، همین الآنش هم جاوا و کاتلین بازارکار کمتری دارن نسبت به react native (تا جایی که میدونم) اونم به خاطر اینه که شرکتها میگن «یه کد میزنیم با react native و روی دوتا سیستم‌عامل android و ios استفاده میکنیم. نیازی به دوتا برنامه نویس و دوتا پروژه نداریم»

https://www.totaljobs.com/jobs/programming/in-germany
فکر نکنم چیزی باشه تو حوزه برنامه نویسی که براش شغلی نباشه فقط دنبال علاقه هات باش

سلام
اون‌ها سواد کافی ندارند

بحث سواد نیست. مساله به دست آوردن مارکت در زمان مناسبه و از اون مهمتر، راضی نگه‌داشتن کاربر به وسیله‌ی آپدیتهای سریعتره.

و البته فضای رقابتی کسب‌وکار کر اجازه نمیده تیم بزرگی داشته باشیم.

3 پسندیده