طراحی سایت درمانی با سیستم نوبت دهی و یا صف

سلام دوستان عزیز من درحال طراحی سایت یک درمانگاه هستم میخاستم ببینم که آیا با زبان برنامه نویسی php میشه که سیستم نوبت دهی سخنگو یا همون سیستم رعایت صف که تو بانک ها وجود داره و به نوبت شماره هارو میخونه رو پیاده سازی کرد ؟اگه میشه راهنماییم کنید.

سلام، بله امکانش هست اما اگر لازمه که حتما php کار کنی میتونی از laravel یا cms های مختلف مثل wordpress و drupal هم استفاده کنید.
فقط یک نکته ای رو اضافه کنم و‌ اونم‌اینه که html و css زبان برنامه نویسی نیستند :slight_smile:
Html = hyper text markup language
CSS = Cascading style sheet

1 Like

ممنون از راهنمایی شما بنده هم میدونم که html و css زبان برنامه نویسی نیستن. مثل اینکه نگارش من مشکل داشته .

1 Like

راستش من الان‌کلا درست خوندم و راهنماییم اشتباه بود، قسمت نوبت دهی سخنگو چندان کار سختی نیست و نیازی به فریمورک و cms هم‌نداره مگر اینکه در قلب سایت باشه، با هر زبان برنامه‌ نویسی هم‌امکان‌‌پذیره اما باید بدونم دقیقا به چی نیاز دارید

ببیند من میخام یه امکانی درون سایتم قرار بدم که اولا بتونم به طور مثال برای یک دکتر که درون درمانگاه کار میکنه نوبت بدم حالا وقتی مشتری نوبت میگیره باید منتظر باشه تا کابر اونو فراخانی کنه و شمارش از بلندگو اعلام بشه و به کارش رسیدگی بشه

پاسخ من مربوط به این مورد خاص نیست، چون تجربه‌ای ندارم. ولی یه چیز خیلی کلی رو باید براتون توضیح بدم. (راستش نمیدونم از کجا شروع کنم به توضیح)

یه کتاب هست به نام Pragmatic Programming که خوندنش رو به تمام برنامه نویسها پیشنهاد میکنم. هرچقدر مبتدی یا حرفه‌ای. مربوط به زبان خاصی نیست. مطالب جامعیه که هر کسی باید بدونه. کتاب خیلی قدیمیه و تکنولوژیها خیلی پیشرفت کردن از اون زمان ولی چون درمورد زبان یا تکنولوژی خاصی صحبت نمیکنه، فکر میکنم تاریخ اتقضا نداشته باشه.
اصطلاح‌های زیادی برای اولین بار توی این کتاب اومدن و بعدا معروف شدن مثل Rubber Duck Programming و Tracer Bullet Programming. پیشنهاد میکنم حتما درمورد Tracer Bullet Programming سرچ کنید و اگه امکانش براتون وجود داره، فصل مربوط بهش توی این کتاب رو مطالعه کنید.

فکر میکنم بهترین چیزی که میتونه توی طراحی یه سیستمی که تا حالا تجربه‌ای توی ساختش ندارید کمکتون کنه همین روش هست.

1 Like

این کار دقیقا چه مشکلی رو حل میکنه؟

من فکر میکنم فهمیدم قضیه چیه و کاملا فکر میکنم انجامش با php (یعنی کلا انجامش به صورت web application) کار صحیحی نباشه.
این نیاز به اپلیکیشن دسکتاپ داره. ترجیحا با C# یا همچین چیزی (چون اصولا داره روی ویندوز ران میشه) یا حداقل استفاده از یه RaspberryPi یا یه Thin client به عنوان سرور که کارهای مدیریت دیتا و Text to Speech رو هندل کنه. (حالا این میتونه یه userspace تحت وب هم داشته باشه)

فکر نمیکنم خوندن شماره نیازی به text to speech پیچیده ای داشته باشه

دقیقا متوجه سوالتون نشدم که چی چه مشکلی رو حل میکنه ؟

دوست عزیز من این سیستم رو دقیقن میخام با php بزنم (آخه زبان های دیگه رو بلد نیستم :shushing_face: :face_with_raised_eyebrow: ).گرچه ممکنه با زبان های دیگه تولیدش بسیار آسانتر هم بشه.تو زمینه php اگر تجربه یا پیشنهادی دارین بهم بگین ممنون میشم

بهترین تجربه و همینطور مشاوره در زبان php این هست که ازش استفاده نکنید

1 Like

عه؟؟؟؟؟دلیلش چیه؟؟

در مورد اینکه چرا نباید استفاده کنیم که خیلی صحبت شده با جستجو در انجمن متوجه اون می شید.

ولی یکی از مواردی که بنده در چندین سال کار کردن در پی اچ پی متوجه شدم.

شما قرار هست کد بیشتری بزنید و کیفیت کمتری رو دریافت کنید و بعد از مدتی قدرت کنترل پروژه رو از دست بدید و در پکیج منیجر چرتش گم بشید و سازگاری مناسب نسخه های اون از دست بدید و خسته از به روز رسانی و بدون دسترسی خوبی به امکانات سیستمی که روش هست و همینطور محروم بشید از امکانات روز و برای پیاده سازیش مجبور بشید 8 دور دور کلتون برچرخونید یک کار ساده رو

این خلاصه توضیحات بنده هست اگر حتی بازم هم اسرار دارید حداقل از لاراول استفاده کنید.

2 Likes

نمیدونستید؟ :joy: php میوه‌ی ممنوعست :sweat_smile:

البته پروژه‌ای که دم دستتون هست رو با همین php پیش ببرید تموم بشه بره.
ولی همیشه سعی کنید از ۲تا چیز دور بمونید.

لینکهای بیشتر برای مطالعه:

2 Likes