جایگزینی برای گیت هاب برای داخل کشور

سلام دوستان. تو این فکر بودم که با داستان های که در باره تحریم ها وجود داره کسایی که توی کشور هستند از خیلی چیزا رنج می برن و یکی از مهمترین هاش که این اواخر گریبان گیر شده سرویس ندادن گیت هاب امثال اون به ایرانی هاست.

با توجه به همه اینا توی ذهنم بود که شاید بد نباشه یه سرویس میزبانی گیت در کنار devheroes داشته باشیم که کسایی که مشکل دارن بتونن ازش استفاده کنن به صورت رایگان و حتی ریپو ها رو هم mirro کنه روی گیت هاب. اما نکتش اینه که آیا کسی اصلا همچین چیزی نیاز داره یا نه. آیا دوست عزیزی که توی کشور زندگی می کنه اعتماد می کنه به این سیستم یا نه ؟

نظر شما چیه؟

8 Likes

سلام
قطعا نیاز بسیاری از کاربرای ایرانی هستش
من و بقیه اعضای انجمن اعتماد میکنیم اما کاربرای دیگه که شناختی ندارن ممکنه اعتماد نکنن
متاسفانه اکثر مردم به هر چیزی که ایرانی باشه به چشم بد نگاه میکنن
وقتی تلگرام فیلتر میشه بعد پیام رسان های ایرانی وام بلاعوض چند صد میلیارد تومنی میگیرن یا کافه بازار داره کاری میکنه که گوگل پلی فیلتر شه یا یوتیوب فیلتره و آپارات در عوض تبلیغاتش هیچ درآمدی به کاربراش اختصاص نمیده و … نتیجش همین میشه
ولی در کل من خودم خیلی به دردم میخوره و حتما استفاده خواهم کرد

3 Likes

به نظر شخصی بنده سمیر جان ایرانی ها یا گروه های ایرانی اعتماد نمی کنند. کاربر های اصلی انجمن اوکی هستند ولی بقیه فکر نکنم متاسفانه

4 Likes

شاید افراد کمی اینجا باشند ولی خب افراد زیادی هم هستن که خارج از این انجمن مثلا توی شبکه های اجتماعی هستند که کاربرهای “دوهیروز” رو میشناسند اونا هم شاید به واسطه ی اعتماد به اعضا جذب بشن.
فک کنم پروژه ی خیلی خوبی بشه.

2 Likes

کاملا موافقم ولی…

بخشی از مساله اصلا ربطی به ما نداره.
من کاملا به سرور گیتلب که خودم کانفیگ کرده باشم اعتماد دارم ولی توی شرکتی کار میکنم که به نگهداری سورس توی سرور خارجی علاقه‌ای ندارن پس اگه گیت میخوام، باید روی یه pc نصب کنم و داخل دفتر باشه.

1 Like

بسیار عالی. این رو هم اضافه کنم که اگر بخوایم این سرویس رو راه اندازی کنیم فقط برای نرم افزار های پابلیک و اپن سورس خواهد بود

2 Likes

خب اگر قراره پابلیک باشه فکر نمیکنم بحث اعتماد مطرح باشه.
یه نفر ممکنه نگران باشه که «نکنه سورس پروژه‌ی فوق محرمانه‌ی منو بدزدن!» ولی وقتی پابلیک هست و همه به پروژه دسترسی دارن دیگه این مشکل وجود نخواهد داشت.

قراره از سرویسهای موجود مثل گیتلب استفاده بشه یا قراره یه سرویس مجزا بر پایه‌ی گیت نوشته بشه؟

1 Like

والا بازم اعتماد سر اینکه این آدم ها بتونن یه سرویس رو بالا نگه دارن سخته. که فکر کی کنم با میرور داشتن مشکل حل شه.

تا وقتی ابزارهایی مثل گیت لب هست از اول نوشتن فکر نمی کنم مناسب باشه.

2 Likes

نکته‌ی جالبی بود. اصلا بهش فکر نمیکردم.
دقیقا مساله‌ای که با سرویس «ویرگول» مطرحه.

درسته پروژه‌ی خیلی بزرگیه و زمان خیلی زیادی میبره.
ولی گیتلب هم خیلی سنگینه. شاید آلترناتیوهای دیگه مناسب باشن. مثلا gogs. البته تست نکردم.

1 Like

100%.
گیت لب فقط یه مثال هست باید دید چی می تونه بیشتر به کارمون بیاد

2 Likes

اصلا چرا ملت از خود گیت‌لب (یا مشابه‌هاش) استفاده نکنن و روی گیت دوهیروز پروژه‌هاشون رو بزارن؟

دلیل اصلی این هست که هر دو بدون ابزار ها خاص در دسترس نیستند.

1 Like

بنظرم اگه سرورها خارج از ایران باشن یا هر چیزی که اثباتی به این داشته باشه که این سرویس کاملا ایرانی نیست, و اگه تعداد کاربر زیاد براتون مهمه مجبورا باید درمورد تبلیغات هم فکری بکنید با یه شعار مناسب مثلا “گیت بومی تحریم هارا دور میزنیم” شکستتون رو تضمین میکنم.

چنین تصوری رو توی ذهن مردم اگه ایجاد بشه حتما موفق خواهد بود.

جدیدن هم خبری شد که گیت لب هم ایرانی هارو بن میکنه فقط چون با آی پی ایرانی نمیریم اونجا به تحریم یوزر ها روی آوورده

1 Like

والا هدفم فقط و فقط کمک کردن به کسانی هست که این مشکلات اذیتشون می کنه و به فکر این نیستم که چند نفر استفاده می کنن

4 Likes

کسی از روز اول به گیتلب و گیت هاب اعتماد نکرده، اونا اعتمادو بدست آوردن، بنظر من میشه روش کار کرد

5 Likes

قدم مثبتی هست سمیر جان. تبریک میگم. ما نیازمندیم واقعا بخصوص بچه های انجمن مون

2 Likes

الان اپلیکیشن گیت لب بر روی سرور های یکی از دوستان اجرا شده.

1 Like