چرا لاراول استفاده کنیم ؟

با سلام و درود
ماه قبل مجبور شدیم یک وبسایت خبری رو بنا به دلایلی دوباره با لاراول بازنویسی کنیم ، الانم تقریبا دیگه آخرای کاره و داره تموم میشه ! تو این مدت سوالی که برام پیش اومده اینه که :
به غیر از هاست اشتراکی با قیمت کم و دیپلوی راحت

چه دلیل دیگه ای وجود داره که از فریم ورک لاراول استفاده میشه ؟
چطور میتونند با پیش فعالی تیم توسعه دهنده فریم ورک لاراول کنار بیان ؟ اینکه هر کاری رو بتونی به صورت n + 1 روش انجام بدی خوبه اما دیگه تا این حد نه ! چیزی که خود من فهمیدم اینه که تلاش خوبه اما گاهی وقتها تلاش زیاد نتیجه ای بجز باخت و شکست نداره و به نظرم بهترین مثالش هم تیم توسعه دهنده این فریم ورکه که بلد نیستن بگن دیگه کافیه و هی چیز جدیده که به این فریم ورک اضافه میکنند و اگر با این سرعت پیش برن بعید نیست سال بعد حتی کامپیوتر و سیستم عامل اختصاصی هم برای این فریم ورک بسازند . حالا با بقیه عیوب این فریم ورک کاری ندارم ولی واقعا خیلی دوست دارم که بدونم از نظر دوستان این فریم ورک چه مزایایی داره و چرا باهاش کار میکنند ؟؟؟؟؟

واقعیت من خودم از کسایی هستم که خیلی لاراول رو دوست دارم ولی خوب زیاد تجربه حرفه‌ای در برنامه نویسی بک اند ندارم که بدونم فریمورک‌های دیگ چطوری هستند. با این حال اولین باری که من از لاراول برای یه پروژه استفاده کردم خیلی احساس خوبی بهم دست داد از این نظر که خیلی سریع همه چیزش رو یاد گرفتم و خیلی زود فهمیدم هر قسمتش چه کاری انجام میده، مشکلاتم رو کلی آدم دیگ داشتن و حل کرده بودن و خیلی سریع فهمیدم که چطوری میتونم کاری که میخوامو توش انجام بدم. این سرعت یادگیری و تمیز بودن کد باعث شد که من انقدر تو پروژه قبلی خوشم بیاد ازش که بخوام تو پروژه بعدیم هم استفاده کنم.
به نظرم اضافه شدن فیچر‌های بیشتر بهش عیب لاراول نیست بلکه از مزیت‌هاشه.
و یه نکته دیگ رو هم اشاره نکردی این که به دلیل زیاد بودن برنامه‌نویس‌های PHP هزینه توسعه و ساختش پایین تر میاد.

1 Like