چه طوری در گیت هاب کد بخوانیم؟

سلام. دوستان من در گیت هاب کمی گیج شدم. وارد یک پروژه میشم کلی فایل وجود داره ولی متاسفانه نمیدونم از کجا شروع کنم به خوندن. شما نظرتون چیه باید چی کار کنم؟

من به شخصه اویل فقط گیت هایی که زده می شه یا پول رکوست هایی که صحبت می شه رو می خونه تا اویل کد های کمتر و قسمت های ویرایش شده با دلیل کسی که فیکس باگ کرده رو بخونم و ببنیم چطوری هاست

2 Likes

بستگی به زبان و project manager داره.

مثلا توی پایتون اصولا یه فایل requirements.txt هست که وقتی بازش میکنیم لیست لایبرریها رو میبینیم یه مقدار با پروژه آشنا میشیم و احتمالا یه main.py هست که بازش میکنیم میبینیم توش کدهای زیادی نیست و فقط چندتا تابع رو صدا زده. از روی اسم اونا میشه فایلهای پروژه‌ی اصلی رو پیدا کرد.
مثلا کلوژر (اگه از leiningen استفاده کرده باشن که اصولا همه استفاده میکنن) یه project.clj توی دایرکتوری اصلی هست که میشه فهمید از چه لایبرریهایی استفاده کرده و سورسها توی دایرکتوری src هستن.

در کل راه مستقیم و سرراستی وجود نداره. هر کسی بنا به نیازش ممکنه پروژه‌ی خودشو یه جور تعریف کنه. البته یه سری قالب‌هایی برای بعضی زبانها هست.
خوندن readme میتونه کمک کنه و اگه contribution guide دارن که همه چیز توی اون توضیح داده شده. چون اصلا هدفش اینه که به کسانی که تمایل به همکاری دارن راهنمایی بده درمورد structure پروژه.

3 Likes

الان توی کانال تلگرام جادی این لینکو دیدم.
بازش نکردم ببینم دقیقا چیه ولی مسلما بد نیست.

May the source be with you.
1 Like