راهنمایی برای انتخاب بین فلاتر و ریکت نیتیو

سلام دوستان .

من تجربه ای در حوضه ی موبایل ندارم و تازگی یکمی تحقیق کردم و طبق نوشته ها برنامه نویسی نیتیو سخت تر هست و فقط برای یک کدوم از سیستم عامل ها میشه برنامه نوشت و دلایل دیگر.

برای همین تصمیم گرفتم یکی از فریمورک های فلاتر و یا ریکت نیتیو رو انتخاب کنم .

هدف کلی از توسعه ی اپ موبایل برای من این خواهد بود که ای پی ای رو با جنگو یا فلسک بنویسم و اپلیکیشن رو وصل کنم بهش و دو نکته برای من اهمیت داره :

اولی سرعت و راحتی نوشتن اپ و وصل کردنشون به بک اند و دومی رابط کاربری .

بنظرتون کدوم یکی مناسب تر هست ؟

من react native رو بیشتر دیدم که استفاده میکنن. خودم کار نکردم.
شاید این لینک بتونه کمکتون کنه:

1 Like

درود
بنده با هر دو مورد کار کردم حداقل در حد پیاده کردن چند تا سمپل فرونت اند

اگر نظر شخص بنده رو بخوایید می گم فلوتر انتخاب بهتری هست

دلیلش رو هم بخوایید به صورت خلاصه بگم اینکه ری اکت نیتیو استیبل نیست تو هر ریلیزی که می ده بیرون ممکنه بعضی از لایبرری ها از خود ری اکت جدا شده باشن یا جای اون یه مورد دیگه اضافه شده باشه تو بحث اکسپشن ها هم باید خیلی کلنجار بری چون راهنمای درستی برای اکسپشن ها ارایه نمی کنه تنها نکته مثبتش زبان جاوا اسکریپت برای برنامه نویسان این زبانه
اما در مقابل فلوتر خیلی استیبله اداهای ری اکت رو نداره خیلی راحت پیاده میشه گوگل هم پشتیبانی می کنه و خیلی سریع داره توسعه پیدا می کنه آموزش های خوبی هم ازش هست فقط باید زبان دارت رو یاد بگیری و به روال سینتکسش عادت کنی

1 Like

ممنون در مقایسه ها هم فرمایش های شمارو نوشته بودن.

در قسمت سرعت توسعه ریکت رو ارجح دونستن اما در یکی از ویدیو ها میگفت این قضیه بعد از تسلط به فلاتر میتونه برعکس باشه .

قسمت widget های فلاتر هم گفتن خیلی خوب برای ios تنظیم نیست و کامپننت های ریکت بهتره.

در مورد اجرا هم که فلاتر سریع تر هست که در اپ هایی با بار سنگین میتونه بهتر عمل کنه و اینکه شروع کار با فلاتر راحت تره و داکیومنت بهتری داره .

فعلا تصمیمم شد فلاتر یکی دو تا آموزش در یودمی پیدا کردم اگر شما هم پیشنهادی دارین و زحمتی نیست معرفی کنید .

The Complete Flutter Development Bootcamp with Dart | Udemy

Learn Flutter & Dart to Build iOS & Android Apps | Udemy

2 Likes

سعی کن اول زبان دارت رو یاد بگیری حالا توسط یا کتاب یا فیلم های آموزشی در یوتیوپ
کلا تو یوتیوپ آموزش های پروژه محوری خوبی از فلوتر هست البته بنده هم در کانالم منابع آموزشی زیادی ازش گذاشتم که در خصوصی خواستید می تونم آدرس بدم اینجا ممنوعه

1 Like