راهنمای شروع برنامه نویسی با زبان روبی برای تازه‌کاران

newbie

من مشكلى با فارسى بودنش نداشتم، خيلى هم به نظرم خوبه كه فارسى باشه.
با فن بيان بسيار ضعيف و مشكلات فنى زيادى كه داره مشكل داشتم، الان يادم نمياد اما دو سه تا ويدئو رو رندم باز كردم، هم از ريلز و هم از روبى، اصلا جالب نبود. وخيلى اعصاب خردكن بود.
اما آيا كسى تا به حال اين كار را انجام داده؟ و خب با وجود كاستى ها اصل كار قابل تقديره

دوستان گرامی @my_fake_username و @RuBy_MaStEr

بنده از اموزش ریلز سایت پارسکلیک شروع کردم و واقعا راضی بودم . نه اون سایت برای من هست که بخوام تبلیغات کنم نه اون سایت اصلا برای کسب درامد این اموزش های رو منتشر کرده باشه !!!

جعفرنژاد قومی یک مترجم هست شما مقایسه می کنید با آموزش پروژه محود ؟ :joy: بی خیال برادر

اما آيا كسى تا به حال اين كار را انجام داده؟ و خب با وجود كاستى ها اصل كار قابل تقديره

دقیقا با صحبت شما موافقم متاسفانه هیچ آموزش فارسی وجود نداره که یک پروژه کامل رو طی کنه و مطمئن باشید اگر هم باشه ۱۰۰ درصد اگر طرف داخل ایران باشه پولی می کنه .

مشکلاتی در هر آموزش هست و ۱۰۰ درصد در روبی و ریلیز پارسکلیک هم هست ولی برای شروع برای یک کسی که تاحالا کار نکرده بسیار خوبه . شما هرچقدر هم انگلیسی بلد باشید باز وقتی فارسی هست احساس بهتر و حتی بهتر متوجه می شید

به هر صورت اگر کاری بد در اومده پس کسی که ادعای مشکل می کنه به نظرم بهتره خودش استارت آموزش ساختن رو بزنه

من نظرم اینکه اگر خودم بخوام به اول بر گردم اول ریلز رو شروع می کنم بعد روبی رو برای من اینجوری خیلی بهتر جواب داده

خوبه كه براى شما خوب بوده :slight_smile:
اگر دنبال ياد گيرى باشيم هميشه ميتونيم ياد بگيريم

دوره ریلزِ پارس کلیک عیناً از دوره آموزشی ریلزِ لیندا به این لینک ‘فارسی شده’. پیشنهاد میکنم همون نسخه اصلیش رو ببینید که اتفاقا به تازگی این دوره به این لینک آپدیت شده و با ریلز ۵ آموزش میده مطالب رو.
برعکس دوره قبلی که نزدیک به دو ساعت به نصب و راه‌اندازی ریلز پرداخته بود ایندفعه نصب و راه و اندازی رو تبدیل به یه دوره جدا کرده که اینبار از ویندوز و لینوکس خبری نیست. :slight_smile:

اینم بگم بحث سر کوبوندن منابع و آموزشهای فارسی نیست. بحث سر آموزشهای بی‌کیفیته و اینکه ما میخوایم این مسائل رو حرفه‌ای یاد بگیریم چون آینده شغلیمونه. :wink: و یه جورایی، چطور بگم، بومی کردن مسائل مربوط به برنامه‌نویسی یکم مورمورم میکنه :smile:

پ.ن: روبی‌مانک هم میگن چون شرکت بالادستشون رو خریدن چندوقته دان شده ولی قراره شده برگرده. معلوم نیست. سایت فوق‌العاده‌ایه.

من اصلا دوست ندارم کسی رو ببرم زیر سوال, اما دوره ریلز در پارس کلیک انگار حتی نتونسه خودش درک درستی از آموزش لیندا داشته باشه

من گاهی تو زمانای خالیم یخورده راجبه روبی مینوشتم تو وبلاگم. لیست این نوشته هامو اینجا گذاشتم :
راهنماهای روبی

اینم 50 تا سایت که میتونید روبی یاد بگیرید:
http://www.codeconquest.com/blog/top-50-websites-to-learn-ruby/

نظرتون در مورد این دوره های آموزشی چیه؟ آقای @lxsameer :blush:

https://www.lynda.com/learning-paths/Web/become-a-ruby-on-rails-developer

با توجه به سر فصل هاش بد نیست اما چیزای جالبی در مورد lynda نشنیدم.

منظورتون اینکه نشنیدین یا بد ازش شنیدین؟ :sweat_smile:

یعنی هر چی که شنیدم دلیل بر این بوده که خوب نیست کارشون

خودتونم از دوره هاشون اصلا استفاده کردین؟ به نظر مدرسینش افراد قوی ای هستن

نه. من کتاب خوندم و ویدئو های railscast.com رو دیده بودم.

Lynda یک زمانی بهترین بود اما الان بهتر از لیندا زیاده، اما واقعا کارشون جالب نیست دیگه

میشه لطف کنید اونایی که از لیندا الان بهترن رو نام ببرید؟ ترجیحا اگه ممکنه لینکشون رو بذارید؟

ممنون

سلام, اگر موضوعی که نیاز داری رو بگی بهتره.

بازم هست اما حضور ذهن ندا رم

ممنون از لطفتون. من بیشتر تو زمینه طراحی اپلیکیشن اندروید و آی او اس علاقه مندم. البته به موضوعات دیگه هم علاقه دارم

اگر در مورد IOS می خوای یاد بگیری بهتون می تونم چند آموزش بسیار عالی پیشنهاد بدم شاید یک پست هم کامل مثل الکسیر زدم
برای آی او اس آموزش های سنگین :grin: خوبی وجود داره .
برای اندروید هم دو سایت ایرانی در حال کار کردن بسیار خوب با زبان فارسی با هزینه کم به نظرم اونا می تونه بهترین انتخاب باشه

به روز رسانی

اینجا پست زدم

کدوم سایتا؟ :roll_eyes:

در پست بالا لینک دادم توضیحات خودمو نوشتم در مورد هر کدومشون روی تجربه شخصی از مرور آموزش ها برای swift - ios کلیک کنید لطفا.

چه جالبه این دیسکورس داشتم دوباره لینک تکراری می دادم بهش ارور نشون داد دمش گرم