راهنمایی کارآموزی با حقوق در خارج از کشور

سلام
می‌دونم خیلی از کشورها این آپشن رو دارن ولی با محدودیت ویزا مواجهیم.
آیا تجربه مشابه‌ای داشتین که کدون کشور راحت ویزا می‌ده که برای گذروندن یه دوره کارآموزی ۶ ماهه به کمپانی‌های اون کشور اپلای کنم که به مشکل ویزا برنخورم؟
توی وب فارسی چنین مطالبی خیلی کمه و پیدا نمیشه و کسی از تجاربش ننوشته.

با توجه به تحریم ها و تجربه ۷-۸ ماه گذشته بنده، فعلا امکانش نیست. اگر مستقیم اقدام کنید. اگر شخصی شما را معرفی کنه، موضوع کاملا متفاوت خواهد شد. یا اینکه از بیرون از ایران اقدام کنید.

شما به کدوم کشور‌ها اپلای کردین؟‌
می‌دونم انگلیس و آلمان از لحاظ تئوری ممکنه که ویزای بگیری ولی شرکتا این کارو نمی‌کنن اصلا.
یعنی هرجا من تونستم ازشون جواب بگیرم اول پرسیدن ویزا داری؟ بعد که می‌گفتم نه یا اصلا جوابمو نمی‌دادن یا می‌گفتن نه نمیشه.

چون براشون تعهد ایجاد میکنه که برای شما ویزا بگیرن (اینکه شما تشریف ببرید اونجا، حقوق دارید و از دولتشون نمی خواین پول بگیرین و ۱۰۰ تا ماجرای دیگه).
والا لیست بلند بالایی از ۵۰-۶۰ تا شرکت اروپایی و حتی آسیایی بوده.

1 Like

من یه چیزی شنیدم نمیدونم چقدر درسته و چقدر تاثیرگذار. یه مقدار نسبت به relocation ایرانیها بی اعتماد شدن.

وقتی relocation انجام میدن، انتظار دارن هزینه‌ای که برای شما صرف کردن بهشون برگرده در حالی که یه سری از ایرانیها میرن اونور و بعد از ۶ماه کار کردن استعفا میدن. در حالی که طرف باید حداقل ۲سال تو اون شرکت کار کنه تا هزینه‌ی relocation برای اون شرکت به‌صرفه تموم بشه.
این باعث شده یه دید بدی پیدا کنن به ایرانیها.