فایل‌ها و عکس‌های خود را روی کدام سرویس ذخیره کنیم؟

سلام دوستان

با توجه به این که سرویس‌های آمازون برای ایران تحریم هستن نیاز به سرویسی دارم که به عنوان بک‌اند برای ذخیره فایل‌ها قرار بگیره و در FileField یا ImageField تصاویر اتوماتیک در cloud ذخیره بشه. اون سرویس دهنده باید یه کتابخونه داشته باشه که این کارو انجام بده.

آیا چنین سرویسی هست که تحریم نباشه؟

نمیدونم بودجه‌ی شما چقدره و حجم تصاویر چقدره.
ولی شاید بهتر باشه بیخیال سرویسهای اینطوری بشید و vps بگیرید برای کارهاتون.
haio یه سرویس‌دهنده هست که هنوز باهاش کار نکردم ولی شنیدم سرویسهاش خوبن.

1 Like

خود سروری که روش جنگو رو بالا آوردیم هست ولی آیا عاقلانست خودمون داده‌هارو نگه داریم؟ چون هارد SSD هست و با بالا رفتن حجم (مثلا ۲۰ گیگابایت) هزینه ماهیانه‌ ما خیلی زیاد میشه.

به شخصه ترجیه میدم همه‌چیز دست خودم باشه.
یه تست سرعت ssd بگیرید ببینید سرعتش واقعا چقدره. خیلیوقتا فقط اسمش ssd هست و سرعتش فرق زیادی با hdd نداره.
گرفتن dedicated server هم شاید گزینه‌ی مناسبی باشه. اصولا هارددیسک ۱ترابایت دارن و مثلا ۳۲گیگ رم مثلا ماهی ۷۰۰تومن (این قیمت خیلی کف هست. شرکتهای شناخته‌شده خیلی گرونتر از این میدن) خیلی به صرفه‌تر از گرفتن چندتا vps هست. سرعتشم مسلما خیلی بالاتره.

1 Like

این هزینه‌ها برای ما به عنوان یه استارتاپ بسیار زیاده، چون بکاپ گیری خیلی دقیقی نداریم ممکنه اطلاعاتمون پاک شن و ریسکش بالاست.
ترجیح من استفاده از AWS و S3 هست که نمی‌دونم آیا ایران رو تحریم کرده و راه دور زدنی داره یا نه؟ جایگزین داریم برای این سرویس‌ها؟

1 Like

فکر نمیکنم راهی برای دور زدن داشته باشیم.
برای بکاپ‌گیری میتونید از هاست بکاپ https://webdade.com استفاده کنید. ۱۰۰گیگ ماهی ۱۵هزارتومن. (قبلا ماهی ۵هزارتومن بود) اگه سرورتون خارج از ایران باشه سرعت transfer بالایی دارید، اگه سرور ایران باشه ممکنه سرعت تا ۳۰۰کیلوبایت بر ثانیه پایین بیاد.

1 Like

mega.nz

متاسفانه این سرویس دهنده یک لایبرری برای هندل کردن ذخیره اتوماتیک فایل‌ها با استفاده از ImageField و FileField نداره و باید این مورد رو خودم توسعه بدم که خیلی وقت گیره.

وبسرویس میده برای اینجور کارا؟ :thinking:

عذر خواهی می کنم. من متن رو کامل نخوندم. mega بدرد این کار نمی خوره.
اما من خودم S3 و Scaleway object storage رو استفاده می کنم.

1 Like

دقیقا مشکلم اینه که تحریمیم و راه دور زدن هم پیدا نکردم. الان استارتاپ‌ها داخل ایران برای هندل کردن فایل‌های کاربر و استاتیک فایل‌ها چیکار می‌کنن؟
تنها راهی که می‌بینم اینه که روی سرور‌های خودمون هندل بشه که خب به نظرم برای یه استارتاپ زیاد امن نیست و برون سپاری بهتره.