مشکل بالا نیامدن فدورا

سلام من قبلا با کمک یکی از دوستان اینجا ( آقای @toomaj ) فدورا 27 نصب کردم. الان بالا نمیاد! گزینه های rescue سیستم با فلشی که از روش نصب کردم هم فایده ای نکرده. لطفا راهنمایی کنید.

ممنونم

به نظر میاد پارتیشن ۶ از هارد اصلیتون مشکل داره احتمالا بدونه اینکه shutdown کنین یا unmount کنین سیستم رو ریستارت کردین یا یه چیزی تو این مایه ها. برای فیکسش باید اون پارتیشن رو با fsck سکن کنین و اشکالاتش رو برطرف کنین

1 Like

fsck -y /dev/sdb6
رو زدم این اومد:
fsck: error 2
(no such file or diroctory)
while executing fsck.ext2 for /dev/sdb6

کجا این دستور رو زدید ؟

در حالت rescue mode
به اینجا میرسم:

[2.934506]
dracut-pre-udev
[333]
;
rpc.idmapd: conf_reinit: open
,(null)
(RDONLy_0
failed
همه اینا تو یه خط هست که من جدا نوشتم بهم نریزه
و دوباره خط بعدی شبیه همینه
فقط عدد اولش فرق داره
[2.935691]
بقیش تو عکس زیر هست که قبلن گرفتم الان امکان عکس گرفتن از صفحه رو ندارم:

با یه لینوکس لایو سیستم رو بوت کنین. بعد از طریق fsck پارتیشنی که مشکل داره رو سکن کنین و مشکلاتش رو فیکس کنین.

بدون لینوکس لایو هم میشه اما سخت تر خواهد بود برای شما

1 Like

سلام و ممنون: با لینوکس لایو fsck رو برای
/sda6/dev/ انجام دادم اوضاع بهتر شده یعنی بدون خطا بالا میاد

ولی وقتی پسورد رو وارد میکنم و میپذیره یه لحظه دستکتاپ رو میبینم و بعد میره: پیغام میاد:
a problem has occurred and the systeme cant recover. please logout and try again

دوباره برای اطمینان انجام دادم

بازم در نتیجه فرق نکرد
حالا این بار مشکل رو چطور حل کنم؟
مرسی از راهنماییتون

لاگ های X11 و dmesg رو باید بدی ببینم تا بتونم کمک کنم

لاگهای x11 رو مثلا میتونم از طریق پوشه های لینوکس که از ویندوز قابل دسترسیه بردارم؟ یه پوشه هست اسمش ایکس یازدهه و خودش چنتا پوشه داره، ازون استفاده کنم؟ یا باید فرمانی اجرا بشه و بعد نتیجه رو بفرستم؟
در مورد dmesg ] چطور آیا نتایج بروز میشه و قابل دسترسی هست از طریق فایلهای ویندوز؟
ممنون

شدنش می شه . توی لینوکس فایل ها توی آدرس های زیر هستند:

/var/log/demsg

و

/var/log/xorg.0.log

اینا رو با ویندوز هم می تونین پیدا کنین.

1 Like

تو پوشه لاگ چیزی پیدا نکردم ولی تو مسیر
F:\var\spool\abrt\oops-2019-03-06-003253-731-0
یک فایل dmseg هست:
dmseg

این مناسبه؟

نه. یه کار دیگه ای که می تونین بکنین اینه وقتی لینوکس بالا اومد قبل از لاگین کردن ctrl-alt-f1 بر بزنین و از طریق ترمینال لاگین کنین. فایل هایی که دادم رو بردارید. البته اگر سیستمتون بعد لاگین کردن مشکل داره شاید بد نباشه یه کاربر جدید بسازید روش و با اون هم امتحان کنین

1 Like