آینده کاتلین با توجه به رشد دارت

سلام.
به نظرتون با توجه به رشد زیاد دارت و فلاتر و پشتیبانی رسمی گوگل از این ها، به خصوص با شایعات و گمانه هایی که در باره سیستم عامل آینده اندروید گفته میشه، آیا کاتلین همچنان پا بر جا خواهد بود و به رشدش ادامه میده و گوگل همچنان از اون پشتیبانی میکنه؟
به خصوص با توجه به سابقه گوگل در ارائه های پرهیجان و پر سر و صدا وشکست های مکرر پروژه ها.

و منی که تازه میخوام وارد دنیای کدنویسی اندروئید بشم، سمت کاتلین برم یا دارت؟ یا شاید مبنا با ارزش تر باشه و جاوا همیشه جایگاه خودش رو حفظ کنه و برم سمت جاوا؟

ممونن میشم نظراتتون رو بدونم.

1 Like

تا اونجا که من خوندم و میدونم اگر سیستم عاملی جایگزین اندروید بیاد، برنامه های اندروید رو پشتیبانی میکنه.
نکته بعدی اینه که نباید به یک زبان اکتفا کرد و یه برنامه نویسی واقعی همیشه در حال یادگیریه
هیچ زبان برنامه نویسی از بین نمیره و نخواهد رفت.
بهترین انتخاب از نظر من تایپ اسکریپت یا جاوااسکریپت هست(برای الان) بخاطر اینکه پس از یادگیری این زبانها میتونید با استفاده از فریمورک های مناسب اپ خوبی بنویسید که روی اندروید و آی او اس کار بکنه.

2 Likes

سلام خوش اومدین به جمعمون
این ترس توی همه حوزه ها هست که مثلا یه تکنولوژی جدید در راهه و فلان تکنولوژی رو از بین خواهد برد
فلن اندروید داره خیلی خوب جلو میره و شما به چیزی که هنوز وجود نداره رو به چیزی که الآن وجود داره ترجیح میدین؟
ترسی نداشته باشین اگه تکنولوژی جدیدی اومد (که همیشه هم این اتفاق میوفته) اگه نیازمون باشه یادش میگیریم.

3 Likes

کاتلین و دارت ربط زیادی به هم ندارند و هر کدوم مسیر متفاوتی رو طی میکنند

3 Likes

دارت و فلاتر فوق العادست و شروع بسیار عالی میتونه باشه شدیدن بهتون توصیه میکنم .
منتها موضوع مهم اینه که هیچ نگران تغییر زبان برنامه نویسی نباشد اصول برنامه نویسی رویاد بگیرد یادگیری زبان جدید چیز سختی نیت که خیلی هم لذت بخشه

4 Likes

یادگیری خود زبان فوق فوقش خیلی خیلی زیاد یک هفته وقت میخواد ، اما اینکه کتابخونه هاشو درست حسابی یاد بگیری ، ابزارهاشو و … زمان بالایی میخواد

1 Like

ممنون از راهنمایی های دوستان. اما کسی خیلی مستقیم اشاره یا مقایسه ای بین دارت و کاتلین نکرد. من الان هنوز نمتونم تصمیم بگیرم کدوم رو شروع کنم.

میشه کاتلین رو با جاوا مقایسه کرد و فلاتر (دارت) رو با ری اکت نیتیو مقایسه کرد

1 Like