آیا می شود حین کار در شرکت های خارجی، ادامه تحصیل هم داد؟

سلام
اگه تو یه شرکت خارجی در زمینه مهندسی نرم افزار(برنامه نویسی) به صورت تمام وقت استخدام شویم، آیا شرکت اجاره می دهد به صورت همزمان در دانشگاه هم ادامه تحصیل بدهیم؟(من برا شرکت های نروژ می خوام اپلای کنم، ولی جای دیگه هم باشه مشکلی نیست…)

من 27 سالمه ، تو ایران به خاطر مشکلات مالی ، دوبار مجبور شدم انصراف بدم.ولی می خوام اگه بشه تو خارج همزمان با کار، تحصیلاتم رو هم ادامه بدم(تو مقطع کارشناسی )

من نروژ اطلاع ندارم اما جایی که هستم شرکت های کمی با این موضوع کنار میان
انتظارشون از تمام وقت در اکثر موارد فقط ۴۰ ساعت در هفته نیست و اگه به شما حقوق غیر ساعتی میدهند (salary) میخواهند برای آنها فقط کار کنید
در دوره کارشناسی شما میتونید در خود دانشگاه کار بگیرید و همزمان از تحقیق درآمد داشته باشید اما این درامد نسبت به بازار کار بسیار کمتره

2 Likes

ببخشید منظورتون از این جمله چیه؟ یعنی مشکلی با دانشگاه رفتن من ندارن؟

اگه تمام وقت استخدام بشوید با درس خواندن مشکل دارند

1 Like

ببخشید یه سوال دیگه دارم:

اگه تو شرکت خیلی بزرگ مثل گوگل استخدام شیم، آیا اجازه تحصیل همزمان با کار رو می ده، یعنی کار رو بصورت ریموت براشون انجام بدیم اما در عوض قرارداد تمام وقت و بیمه و … هم ok باشه؟؟

اگه این کار امکان پذیر باشه، می خوام خودم رو آماده کنم برا گوگل!

خیر شرکت های بزرگ اجازه نمیدن همزمان درس بخونین مگر در سطح research که باید دکترا یا بالاتر داشته باشید
گوگل به خصوص خیلی سر مدرک داشتن گیر میده البته اگه تجربه کاری خوب نداشته باشی

راه رایج درس خوندن و کار کردن همزمان کار پاره وقت داشتن هست حداقل جایی که من زندگی میکنم

1 Like