شما چی رو در حال حاضر برای بکند پیشنهاد میدین

دوستان یه سوال کوچیک شما به کسی ک به فرانت اند علاقه نداره(همین در حد html css خوبه. دیگه react اینا ن) بخاین توصیه کنین یه زبون یاد بگیره یا تو یه حوزه از تکنولوژی بره چیو میگی؟ ببین میدونم باس ادم ببینه چیو خودش دوس داره. اما منم نمیدونم . به همه چیز علاقه دارم امنیت,اندروید, وب,هوش مصنوعی , … سنمم داره میره بالا زمان ندارم برم یکی یکی همشونو تا نصفه برم ول کنم :frowning: الان تغریبا پایتون تا حدودی یاد گرفتم با c++ و java و html css هم تا حدودی اشنایی دارم (احتمالا بعدش میرم رو جنگو ولی باز حس میکنم انتخاب درستی نیس.) شایدم رفتم go کلا یکم گیج میزنم. سردر گمم واقعا
الان بخاین به یکی پیشنهاد بدین چیو میدین نه فقط تو زمینه وب. کلا میگم؟. ببین مسخره نکنین D: ولی بدم نمیاد مثلا تو یه چیز خیلی قوی شم بعدا تو سایتای فریلنس خارجی هم بتونم پروژه بگیرم(منظورم اینه ک یه پیشنهاد بدین هم اینجا اوضاش خوب باشه هم اون ور مشتری داشته باشه)
شرمنده طولانی شد. عشقین

DevOps بازار خوبی تو اونور داره. پیشنهاد می کنم تو این زمینه کار کن

2 Likes

شما خودت باید با چند زبان برنامه نویسی یا رشته های مختلف بکند , devops کار کنی تا ببینی به چه زمینه علاقه بیشتر داری بعد عمیق تر بری دنبال اون رشته

4 Likes

ممنون سعید جان

مرسی سام عزیز

درمورد هر رشته و مسیر تحقیق کن اکثرا مقاله هایی با موضوع مثلا “تجربیاتم از بک اند بعداز دوسال” وجود دارن اینجور مقاله ها دید بهتری میدن بهت

1 Like

پاسخ کامل نمیشه داد، بجز چیزی که دوستان گفتن.
فقط یه چیزی رو اضافه کنم، الآن که قصدتون عمیق‌تر شدنه، سعی کنید با چیزهایی کار کنید که قابلیت کاستومایز زیاد دارن یا فقط با کنار هم گذاشتن لایبرریها، استک خودتون رو بسازید. بنابر این، django انتخاب خوبی نیست چون فریموورک کامله. اگه میخواید با پایتون برید سراغ back-end، پیشنهاد میکنم از flask یا bottle استفاده کنید. یا شاید tornado چیز خوبی باشه (یه کم سختتر از بقیست)

4 Likes

نکته ای که وجود داره اینه که اینطور نیست که اگه بکند کار کنی مثلا با زبان x تا اخر عمرت باید با اون زبون کار کنی بعد از یاد گرفتن کانسپت های برنامه نویسی تغیر زبون واقعا سخت نیست و حتی لذت بخش هم خواهد بود.حالا اگه مد نظرت موضوعات مختلف مثله برنامه نویسی موبایل یا دواپس یا کار با دیتا و … هست قضیه فرق میکنه.اینجا باید ببینی واقعا با کدومش حال میکنی .اما ترفند من میگه تو میتونی یک موضوعی رو که خیلی دوس داری انتخاب کنی مثلا backend بعد وارد بازار کار شی و تو اوقات فراغت به موضوعات دیگه یه چنگی بزنی برای تفریح،بعد اگه دیدی حال میکنی باهاش که بهتر، می ری دنبال اون موضوع و بازار کار اون موضوع.

3 Likes