کجا برای فریلنس کار کردن مناسب است؟

این تاپیک برای این ساخته شده تا از تجربیاتتون تو سایت های مختلف استفاده کنیم.من به شخصه بعد از کلی مشقت تونستم یک اکانت وریفای شده تو freelancer.com داشته باشم.
مشکلاتی که باهاش برخوردم موارد زیر بود:
۱.برنامه نویسان هندی،پاکستانی،بنگلادشی(چون خیلی قیمت پروژه رو میشکونن و دیگه برای منه ایرانی هم نمیصرفه کار مثلا پروژه 1000 دلاری رو ۱۰۰ دلار درخواست میده).
۲.تخصص من لاراوله ولی پروژه خیلی براش کم بود و حتی بهتره بگم یک پروژه مناسب و تر و تمیزی من پیدا نکردم.(ولی بهشتیه برای کسایی که وردپرس کد میزنن .خیلی پروژه برای وردپرس توش زیاده)
3.انتقال پول(که البته دوستی داشتیم که این قضیه رو با اون حل کردیم)

ایا کسی تجربه ایی از سایت های زیر داره؟
guru.com

در ضمن هر راهنمایی یا تجربه ایی در ضمینه کار ریموت و فریلنسری دارید ممنون میشم به اشتراک بزارید.

3 Likes

من یه مدت خیلی دنبالش بودم برای (django و react) که اتفاقا کار هم براش زیاد بود
اما مشکل اینجاست که کلی هندی و چینی حداقل زمان و حداقل قیمت رو پیشنهاد دادن برای همین برای شما دیگه هیچ شانسی وجود نداره (حتی اگه بخوای با همون 100 دلار هم انجام بدی نمیتونی!!!) چون که اکانت اونا کلی امتیاز داره و مثلا برای اکانتاشون نوشته 97 درصد رضایت کار وجود داشته در 200 کار انجام شده و با این وضعیت اکانت شما که هیچ سابقه ای نداره و امتیاز خاصی نداره اصلا به چشم نمیاد
مگه این که بری اکانت بخری! اینجوری با حداقل قیمت و زمان تازه شانس اینو داری که کارو بهت بدن
مشکل انتقال وجه هم وجود نداره کلی سایت هستن این کارو برات انجام میدن یه درصد خیلی کمی رو فقط خودشون بر میدارن

3 Likes

دقیقا این هندی های که امتیاز بالا دارن و قیمت های عجیب میدن دیگه چیزی برای کسی باقی نمیزارن.

1 Like

توی ایران هم همینجوریه
پروژه ای که چند ملیون قیمتشه رو مثلا قیمت میزنن 600 تومن که یا کار با کیفیت خیلی پایین انجام میشه! یا اگر هم طرف کارشو درست انجام میده با اون قیمت داره به خودش و بقیه برنامه نویسا ظلم میکنه
اصولا شما توی هر کاری نه باید گرون فروشی کنی نه ارزون فروشی
گرون فروشی به ضرر مشتری
ارزون فروشی ضرر به فروشنده ها