رادیو بوت شماره بیست و دو

مقایسه برنامه‌نویسی شی‌گرا و تابع‌گرا

تاریخ انتشار: ۲۱ تیر ۱۳۹۸

9 Likes

و اگه بشه یه سری پادکست در مورد طراحی فانکشنال صحبت کنید. واقعیتش اینه که من طراحی شیء گرا رو یاد گرفتم و منابع هم براش زیاده اما برای فاز طراحی یه پروژه به صورت فانکشنال و فرآیندها و متدولوژی های مرتبط یا مفید، نه منبع به اندازه کافی هست نه اون منابعی هم که هستن درست بحث کردن.
به نظرم این موضوع هم خوبه.
این پادکست مثل پادکستای قبلی خیلی خوب بود. ممنون از اینکه انقدر خوبید :slightly_smiling_face:

3 Likes

شماره بعدی هم در مورد فانکشنال هست که امیدوارم بتونه مفید باشه

4 Likes

کاش یه simple CRUD اماده میکردید برای پادکست بعد و نحوه برخورد با state و کلی چیز دیگه روش توضیح میدادید در این سیستم

1 Like

crud خیلی بستگی به زبان و کتابخونه ای که استفاده می کنین داره و با فانکشنال رابطه مستقیمی نداره.
برای شماره بعدی در مورد state و … صحبت خواهد شد

1 Like

شاید ایده خوبی باشه در مورد طراحی برنامه های بزرگ به صورت فانکشنال هم صحبت کنید

5 Likes

به لیست اضافه شد

1 Like

دقیقا منظورم خوده crud نبود .اره بد گفتم .منظورم اینه مثلا یه مسئله رو طراحی کنید .بعد بگید با OOPاینطور حل میشه با فانکشنال اینطور به نظرم این خیلی میتونه به درک موضوع و نشان دادن مزایای هر کدوم کمک کنه

2 Likes

واسه اون یه شماره ویدئویی نیاز هست که امیدوارم فرصت بشه اوکی کنیم

سلام
شما چند بار توی پادکست این موضوع رو مطرح کردین که الآن واقعا نیازی به OOP نداریم و با FP میتونیم همه نیاز هامون رو برطرف کنیم و بهتر هم هست!
حالا سوال اینجاست که چرا خودتون برای backend از RoR استفاده میکنید؟

1 Like

برای devheroes سایت منظورته ؟

1 Like

سلام
نه در کل
توی همین انجمن یکی در مورد clojure برای Backend پرسیده بود گفته بودین میشه و خیلی هم قدرتمنده اما Ruby یه چیز دیگست

اگر فقط از نظر تکنیکی به داستان نگاه کنیم فانکشنال ۱۰۰٪ بهتر هست و کارابردی تر. اما اگر نیازمندی های کسب و کار رو هم دخیل کنیم داستان اینجوری میشه که باید ابزاری استفاده کنی که برای کسب و کارت مناسب هست. اگر شما می خوای سریع یه mvp درست کنی و فانکشنال رو به اون صورت آشنایی نداری ROR می تونه خیلی سریع به شما جواب بده با اینکه شی گرا هست اما خوب همیشه قرار نیست که روی ROR بمونین.

الان برای من اگر بخوام کسب و کاری رو شروع کنم بازم clojure استفاده می کنم چون برای من به اندازه ROR می تونه سریع باشه و دیگه می شه مقایسه تکنیکی که فانکشنال به مراتب بهتره.

3 Likes