کسب راهنمایی خرید هاست مناسب خارجی

سلام وقت بخیر

می خواستم یه راهنمایی کنید که یک هاست وردپرس خوب خارج از ایران بهترینش کجاست؟ که برای وردپرس بهینه شده باشه و پشتیبانیشم خوب باشه.

ممنون میشم اگه کسی تجربه داره راهنمایی کنه.
مرسی

من خیلیوقت پیش از shatelhost.com استفاده میکردم و راضی بودم به نسبت قیمت، سرویسهاش خیلی خوب هستن. درمورد پشتیبانیش نظری ندارم، اصلا کاری با پشتیبانی نداشتم.
معمولا سرویسهاش به این صورت هست که همه چیز نامحدوده و فقط ram و cpuی اشتراکی که استفاده میکنید فرق میکنه.

godaddy.com استفاده کنین خوبه. جزء سرویس دهنده های خوب. مخصوص وردپرس هم داره. اگه باز کیفیت بالاتر می خواین، می تونین از ویندوز اژور (Windows Azure) استفاده کنید.

بهترین گزینه هم اینه که ببینین خود وردپرس چه سرویسی را پیشنهاد میده. (https://wordpress.org/hosting)

ولی به شدت ایران رو تحریم کرده

البته الان جای دیگه ای وجود نداره که تحریم نکرده باشه :joy::joy:

1 Like

godaddy فکر کنم خوب باشه ، دیجیتال اوشن هم خیلی خوبه ، ولی فکر کنم ایران رو تحریم کرده

scaleway عالیه

ما دامنه مونم کلا با آدرس و … خارج از ایرانه. آیا سایتمون اگه زبانش فارسی باشه به مشکل بر می خوریم؟ یعنی اگه زبان سایت فارسی باشه اما کلا همه چی خارج از ایران باشه میتونیم درگاه پرداخت بگیریم از یک سرویس دهنده خارجی؟ یا باید زبان سایت رو هم انگلیسی کنیم؟

کسی تجربه ای داره؟

دمت گرم. نه بابا از این مدلی بخوام که ایران سرو هست هاست دی ال هست . اینکه ظاهرش گویای باطنش هست!

آها. بله گویا بلو هاست رو توصیه کرده خودش. خیلی ممنون از راهنماییتون

1 Like

رو اینا اگه زبان سایت فارسی باشه و درگاه مثلا زرین پال بگیرم مشکل پیش میاد؟ البته دامنه کلا خارج هست و با آدرس خارج و … . همه چیش قانونی انگار که طرف مثلا تو کاناداس انگار.

نمیفهمم چرا توی این چندسال اخیر برنامه نویسها اینقدر با سرور و هاست کانفیگ نشده مشکل پیدا کردن.

بخاطر اینکه فول استک کارا کلا جمعیتشون کمه ولی بخاطر مشکلات هاست های اشتراکی با زبان های جدید کلا به غیر از پی اچ پی وجود داره خدارو شکر داره جمعیتشون بیشتر می شه. بالاخره باید توجه کنیم کانفیگ سرور هم نیاز به دانش خودشو داره مخصوصا در قسمت امنیتش

1 Like

آخه بازم میرن سراغ سرویسهایی مثل heroku.
با پولی که به یه سرویس heroku میدیم تا یه وبسایت روش نگه داریم، میشه یه vps گرفت و ۱۰تا پروژه روش گذاشت (با فرض اینکه بازدید زیادی نداشته باشن)

محدودیتهای زیادی هم دارن این سرویسها. تا قبل از ثبت نام توی این وبسایت، اصلا فکر نمیکردم اینقدر طرفدار داشته باشن.

اتفاقا الآن درگیرم با یه نفر که به جای من اومده توی شرکت (که قبلا توش کار میکردم) و سرور مدیریت نشده دیده، فکر میکنه من یه vps ارزون گرفتم و دارم به جای dedicated میندازم بهشون. (من یه dedicated گرفتم و ۴تا vps از توش در آوردم)
حتی بلد نیست کانفیگ nginx ویرایش کنه. آخرین بار که vim رو باز کرد واقعا سرور رو ریستارت کرد. (کامند رو از توی یه وبسایت کپی کرده بود)

1 Like

توی بازی همیشه اونی که خراب می کنه یا لاینشو از دست داده حرف بیشتر می زنه و درگیر می شه !!

دقیقا همچنین چیزی توی کار ما هست . یا مشتری داشتیم روی vps بوده بخاطر حجم کاریش به دلایلی کاملا واقعی. بعد از اینکه از پشتیبانی ما خارج شده یک نفر با قیمت کمتر گرفته . طرف به صاحب سایت گفته چرا روی vps نگه می داری اگر این روی هاست اشتراکی باشه سئو بهتری داری!!! برده روی یکی از این هاست های اشتراکی که شرکت ساعت ۶ غروب در شرکت می بنده فردا صبح ساعت ۱۰ پاسخگوی تیکت ها می شه :joy:

متاسفانه ما سرور کار مثل برنامه نویس زیاد نداریم. یعنی این حرفه به صورت مثال همچون برنامه نویسی پول سازی نیست. به همین ترتیب قیمت افرادی که اینکارو می کنند یا کلا وحشتناکه یا اینکه خود برنامه نویس مجبور به یادگیری می شه که زمان می بره. کلا بحث هاستینگ و سرور بشینیم تا صبح روز بعد بحث کنیم بازم می شه ازش مشکل در آورد به این زودی ها هم درست بشو نیست

1 Like

در اصل نباید ایرادی باشه. به نظر من، تنها موردی که می تونه وجود داشته باشه، اعمال محدودیت به مستقیم سرورها به همدیگه در زمان شروع یک تراکنش (مرحله اول که درخواست ایجاد به بانک زده می شه).

ممنون. آخه الان که مثلا ایران سرور میاد سرور اشتراکی مثلا از آلمان میده بعدش پرداخت ها همه با بانک های ایرانی برای سایت ها صورت میگیره.

به نظرتون فرق هست بین این حالت و حالتی که خودمون مستقیم از مثلا بلوهاست هاست بگیریم؟
میترسم یهو سایت رو از دست ندیم :slight_smile:

بله. معمولا این شرکت ها خودشون شخصی را خارج از کشور دارن که مسئول ارتباط با شرکت اصلی هست و حساب به اسم اون شخص. در صورت بروز مشکل، نهایتا حضوری (در موارد خاص) یا با تماس تلفنی، موضوع بررسی می شه.

اگر شما سرویس رو مستقیم از ایران درخواست کنید، به احتمال بالای 90% بلاک خواهید شد.

نه منظورم این نبود.
ما هم کلا خرید و پرداخت و … رو توسط شخصی که تو کاناداست انجام میدیم.
منظورم اون بخشی بود که شما فرمودید درخواست تراکنش با بانک های ایرانی ممکنه توسط سرورهای خارجی به مشکل بر بخوره بود که من گفتم الان مثلا ایران سرور هم سرورهای خارج از کشورش که به مشتریان داخلی میفروشه، سایت هایی که روشون ساخته میشه راحت با بانک های ایران و سیستم شاپرک دارن کار میکنن و بلاک نیستش با اینکه سرور خود سایت مثلا تو آلمانه و … منظورم این بودش

از این بابت هم، اگر مشکلی (فیلترینگ) توی فایروال های هر 2 طرف نباشه، باید همه چیز کار کنه.