چرا لینوکس در بحث طراحی ضعیف عمل کرده؟؟؟

به نظر من لینوکس در مبحث طراحی ضعیف عمل کرده اینطوری نیست؟؟؟

طراحی منظور چی هست ؟

1 Like

یعنی معماری سیستم عامل؟ یا طراحی رابط کاربری؟

1 Like

@payman جان این پست شبیه یه اسپم تو‌مخی شده، لطفا یا شفاف سازی کن یا مجبورم از اهرم های موجود استفاده کنم :sweat_smile:

منظورم از طراحی یعنی اینکه مثل ویندوز برنامه ای شبیه فوتوشاپ نداره یا اینکه گیم های سنگین براش نوشته نشده در کل منظورم اینه که یه کسی که معماری خونده بخواد کارش رو با لینوکس راه بندازه خیلی مشکله

هیچ کدوم پشتیبانی نکردن از نرم افزار های طراحی مثل اتوکد یا مکس

gimp هست ( من همیشه gimp استفاده کردم و کاملا هم راضیم ) درسته به قدرت photoshop نیست ولی به اندازه کافی قدرتمند هست و درضمن مجانی هم هست. برای طراحی صنعتی هم autocad رو با playonlinux می تونی نصب کنی و 3dmax هم که خوب بلندر هست که خوب خیلی با رقیب هاش داره خوب پیش می ره.

در کل همه اینا بر می گرده به عادت. وقتی به photoshop عادت کرده باشی gimp برات عجبه و برعکس

پیمان جان، اگه سهم بازار هر کدام از سیستم عامل ها رو نگاه کنی، می بینی که ویندوز برای کاربران دسکتاپ، بیشترین استفاده رو داره. پس کاملا طبیعی که شرکت تولید کننده نرم افزار هم، پلتفرم انتخابیش ویندوز باشه. این داستان برای مک هم وجود داره.
ولی وقتی سراغ ابزارهای سمت سرور بری، داستان طور دیگه ای.

1 Like

متاسفانه دقیقا همینطوره

اره ولی از نظر گیم چی سمیر جان؟؟؟

از نظر گیم که خوب حرفی برای گفتن نداره. اما دلیلش بیشتر بر میگرده به بازار تجاری نه ضعف تکنیکی. برای شرکت های سازنده بازی می صرفه که واسه ویندوز بازی بدن تا لینوکس چون سهم خیلی بیشتری از بازار کاربر رو داره.

اما در سالهای اخیر با ظهور steam باز بهتر شده. ولی خود خیلی راه داره که بره

2 Likes

من خودم چندین ساله از دسکتاپ لینوکس استفاده میکنم خداروشکر تا این لحظه گیر نرم افزاری نبودم که براش ساخته نشده باش این اواخر نیاز مبرم به برنامه زی براش داشتم که هرچقدر گشتم تو لینوکس شبیه هش رو پیدا نکردم

1 Like

تا حالا با blender کار کردی؟

البته در دنیای سمارت فون لینوکس از نظر گیم دست بالا رو داره

1 Like

عااااالیه بلندر اتفاقا تمام هدفم یادگیری بلندره ولی خب یه جا نیاز به زی براش داشتم که توی لینوکس استفاده کنم نبود برنامه ای که شبیه هش باش جز بلندر

1 Like

یه سرچ درمورد sculpting توی بلندر انجام بدید.
فکر نمیکنم z-brush چیزی بیشتر از بلندر توی این زمینه داشته باشه بجز سنگینی بیش از حد و فشار به منابع سخت‌افزاری.

اره خدایی مشکلم با برنامه های ویندوز سنگینه کاره

یادم میاد همین مساله (و سخت افزار خیلی ضعیف) باعث شد یهو تصمیم بگیرم مسیر زندگیمو عوض کنم و دیگه سراغ ویندوز نرم و کاملا مهاجرت کنم به لینوکس.

به امید نابودی ویندوز :rofl:

خب شما میتونید استفاده نکنید، ویندوز برای بعضی کار ها خیلی هم خوبه

2 Likes