آیا راه اندازی سرویس وبلاگ دهی از نظر اقتصادی می صرفه؟

سلام .
من می خوام تا دو-سه ماه دیگه روی یک سرویس وبلاگ دهی(یا سایت ساز) کار کنم.و می خوام از تکنولوژی های جدید تو این سرویس استفاده کنم(مثل Node ریکت، SPA, PWA و … ، می خوام روی PWA بیشتر کار کنم ) . می خوام سرویسی درست کنم که تا به حال درست نشده(تو ایران) و برای درآمدزایی هم می خوام تبلیغات و … جذب کنم. سوالم اینه که آیا با شرایط فعلی ایران ، از نظر اقتصادی می صرفه روش کار کنم یا نه؟

من آمار الکسا سرویس های وبلاگ دهی ایران رو که نگاه می کردم دیدم جدیدا روند صعودی داشته.

1 پسندیده

از نظر تبلیغات و اجاره سرور با تحقیقی که بنده کردم برای من صرف مالی نداشت. حتی امکانات خاصی رو قرار می خواستم بدم که بقیه نداشتن

1 پسندیده

در زمینه گرافیک و ایده کمکی خواستید بفرمایید

1 پسندیده

و اما پیشنهاد

در حال حاضر خیلی از شرکت ها حاضر وبسایت های قدیمیشون رو تغییر بدن(خودم با دوتاشون کار کردم) و شما با طراحی یک سامانه تحویل سایت آماده درآمد خوبی رو بدست بیارید

1 پسندیده

ترجیح خودم سرویس وبلاگ دهیه…

ولی نمی دونم مردم استقبال می کنن یا نه… البته من شروع می کنم اگه استقبال شد که چه بهتر اگه نشد ، حداقلش یک نمونه کار قوی دارم که می تونم بزارم تو رزومم

بنظر شخصی من دوره این نوع استارتاپ‌ها به پایان رسیده. بهتره وقتتو صرف ایده‌ای نو کنی.

درمورد اقتصادی بودن قضیه نمیتونم نظری بدم.
ولی یه پیشنهاد دارم.

روی static site generatorها تمرکز کنید و با استفاده از اونها پلتفورم رو بسازید. (مثلا jekyll یا pelican)
کاربر markdown بنویسه و اینا تبدیل بشن به html و روی سرور، سرو بشن.
بیشتر کاربرها، چیزی بیشتر از این نمیخوان. مثلا یه بخش کامنت لازم دارن که اون میتونه به شکل یه سرویس جداگانه ساخته بشه و توی صفحه‌ها اضافه بشه (یه سرویس مثل https://disqus.com بسازید)

اینطوری دقیقا چیزی رو ارائه میدید که کاربر میخواد، با حداقل فشار به سرور.
حتی میتونید یک سرور برای پنل کاربری داشته باشید و یه هاست برای نگهداری وبلاگ‌های کاربرها. اینطوری هزینه‌ی نگه‌داری سرویستون خیلی کم میشه. (کاربر روی سرور تاپیکهاش رو بسازه و سرور، بعد از ساخت htmlها اونها رو با ftp بفرسته به هاست و دامنه‌ی کاربر روی هاست باشه و صفحات از روی هاست سرو بشن)

این تاپیک رو بخونید. از معایب static site generatorها گفته. معایبی که همشون از طریق این سیستمی که گفتم قابل حل شدنه:

نرم‌افزارهای خیلی زیادی برای ساخت وبسایت استاتیک وجود دارن. چندتاشون خیلی پرطرفدار هستن و توسط gitlab پشتیبانی میشن، خیلیاشون هم با یه مقدار جستجو میتونید بهشون برسید.

1 پسندیده