بهترین بازی های لینوکس

سلام
چند از بهترین بازی ها رو برای توزیع های لینوکس معرفی کنید تا بازی کنیم :video_game: :game_die:

Teeworld و Urban Terror رو من خیلی بازی می کردم. مخصوصا با دوستان خیلی مزه می ده

2 پسندیده

0 A.D. را من در لینوکس بازی میکنم عالی بودن .

روی Steam بازی های Valve رو میشه روی لینوکس بازی کرد. مثل CS: GO و Dota II که فکر کنم جفتش هم رایگانه

1 پسندیده

یه سوالی هم من داشتم به نظرم زیر این تاپیک باشه بهتره.مگه اندروید رو لینوکس نیست پس چرا اینهمه بازی خفن و میشه رو گوشی بازی کرد ولی رو خود لینوکس دسکتاپ نه؟؟

بازی های اندروید روی لینوکس ران نمیشه یا کلی تر چرا برنامه های اندروید روی لینوکس ران نمیشه اینه که روند کامپایل و اجرا شدن کدها توی لینوکس و اندورید متفاوته.
توی اندروید با یه پروسه مخصوص بخودش توی ماشین مجازی DVM کد ها نهایتا کامپایل میشن و بخواطر محدودیت های باطری و فضا و… توی گوشی ها نمیشه از JVM استفاده کرد.
اگه با JVM کار کرده باشین این ماشین مجازی منابع سخت افزاری زیادی میخواد و منبع تغذیه هم نامحدود در نظر گرفته شده که توی گوشی جوابگو نیست به هر حال اگه اندورید با JVM کار میکرد می شد اپ هاش رو روی لینوکس اجرا کرد.

با این همه بازم میشه اجراشون کرد اگه به روند کار کرد Anbox نگاه کنین تا حد ممکن سعی شده اپ ها توی لینوکس بصورت نیتیو کار کنن ولی باز هم کار راحتی در حد اجرای اپ های JVM نیست.

(منظورم از " Native اجرا شدن " اینه که همه شبیه ساز های اندوریدی مثل جنیموشن روی ماشین مجازی اجرا میشن ولی Anbox بصورت مستقیم از سخت افزار سیستم برای اجرای اپ ها بهره میبره)

2 پسندیده