یادگیری روبی و پایتون کنار هم

سلام

من نتونستم بین پایتون و روبی یکی رو انتخاب کنم. و میخوام هر دو رو ادامه بدم.
آیا یادگیری هر دو و کار کردن هر دو زبان باهم مشکل ساز میشه؟ با توجه به شباهتاشون در بعضی مسائل ؟

کسانی که تجربه هر دو زبان رو دارن ممنون میشم راهنمایی کنند.

من هر دو رو استفاده می کنم. اما اول پایتون یادگرفتم بعد همینجوری رفتم سراغ روبی. کلا یکی رو انتخاب کنی بهتره. پیشنهاد من روبی هست

1 پسندیده

ممنون سمیر جان.
من به کاربرد پایتون در جاهای مختلف ایمان دارم و برای یکی از پروژه‌هامون که نیاز به خزنده داشتیم از پایتون (اسکرپی) استفاده کردم. باید بگم کاری در php مثلا برام دو هفته زمان برده بود رو در عرض چند ساعت انجام دادم. از این حیث میخام حتما پایتونم قوی باشه.

از طرف دیگه نمیتونم از روبی ان ریلز صرف نظر کنم. بخاطره اینه که میخام هر دو رو خوب بلد باشم. و هدفمم از طرح این پرسش اینه که در من باعث ایجاد دوگانگی میشه یا خیر.

مثلا من چند سال پیش که php و java رو شروع کرده بودم وقتی بین این دو سوئیچ میکردم باعث دوگانگی (کلا مغزم بهم میریخت) در من میشد.

از این لحاظ که مشکل ساز نمیشه برام ؟

تقریبا هر کاری با پایتون می کنین رو می شه با روبی هم انجام داد.

والا من با جفتش کار کردم و روبی رو خیلی بیشتر ترجیح می دم. پایتون در کل از نظر من زبانی هست که خوبی های زیادی داره اما بدی هاش به این همه خوبی می چربه.

2 پسندیده

میشه در این رابطه چندتا مثال قابل درک بزنید؟ یا منبعی معرفی کنید؟

برای مثال معادل کتابخونه اسکرپی برای روبی چی داریم؟

این ویدیو رو هم امروز توی پیج زومیت دیدم.

البته چیزی نیست که روم تاثیر بزاره اما روبی رسما از سال ۲۰۱۸ به بعد محو شد :slight_smile:

با هر زبان برنامه نویسی تقریبا همه کار می شه کرد. اما نکته اینه که بهتری ابزار رو برای کارتون باید پیدا کنین. با روبی رو میکرو کنترلر می تونین کار کنین. هوش مصنوعی می تونین کار کنین و غیره.

من حدود بیشتر از ۱۰ سال تجربه پایتون دارم و حدود ۶ ۷ سال هم روبی. خیلی راحت می تونم بگم روبی بهتره. با ترند هیچ وقت پیش نرید. طبق این پستی که گذاشتین باید C# یاد بگیرید و یاد ۱۰۰٪ از زبان هایی مثل کلوژر و ارلنگ و هسکل و اینا دوری کنین چون اصلا تو لیست نیستن. ولی خوب همه می دونم که چقدر از بقیه بهترن

2 پسندیده

من با زبان سی و بیسیک برای میکروکنترولرهای سری Atmega کد زدم.
با زبان روبی چطوری میشه برای میکروکنترولری که فقط میتونه باینری رو بگیره برنامه نوشت اگر برنامه واسط داره که کد روبی رو تبدیل به باینری میکنه بنظرم پرفورمنس رو میاره پایین و همچنین فکر کنم کار با فیوز بیت‌ها و جی تگ‌ها خیلی سخته یا اصلا امکان پذیر نیست.
برای این مورد اگر رفرنس دارید حتما برام بفرستید چون خیلی به کد زدن برای میکروها علاقه دارم.

بله دقیقا هم همینطور هست. برای کسی که با میکروکنترلر ها آشنایی نداره ممکن ابزاره خوبی باشه ولی خوب محدودیت هم زیاد داره. پایتون هم همین هست.

http://artoo.io/

3 پسندیده

میشه اون ضعف هایی که در برنامه نویسی پایتون بهش برخورد کردید یکم در موردشون توضیح بدید
؟

برای مثال پایتون بعد از این همه سال یه dependency manager درست درمون نداره. نه بخاطر اینکه کسی نساخته، بلکه بخاطر ساختار غلطش کسی نمی تونه یه چیز درست درمون بسازه.
پایتون کانکارنسی اصلا خوبی نداره. monkey patching به راحتی می تونه شما رو به زانو در بیاره و از همه بدتر این ساختار ارث بری چندگانش هست که در نوع خودش فوق العاده می تونه پیچیده کنه همه چیز رو.

2 پسندیده