آپدیت خودکار مدل ها در جنگو

سلام دوستان من توی جنگو یه مدل ساختم و میخوام کاری کنم که به صورت خودکار توی یه مدت زمان خاص اپدیت بشه
مثلا هر روز ساعت ۱۲ به صورت خودکار آپدیت بشه

فکر نمیکنم امکانش باشه. اصلا چرا میخواید همچین کاری کنید؟ توضیح بیشتر بدید شاید راه حل مناسبتری برای اون کار وجود داشته باشه.

تنها راهی که به ذهنم میرسه اینه که یه daemon بنویسید که هرروز سر اون ساعت، دیمن مربوط به wsgi رو reload کنه.

میتونید از django background tasks استفاده کنید

1 پسندیده

من یه اسکریپت نوشتم بعد میخوام که هر روز اطلاعات مدل منو اپدیت کنه بدون این که من دخالتی داشته باشم

بله. ولی متوجه نمیشم چرا میخواید مدل‌ها رو آپدیت کنید!
دیتابیس ممکنه هر لحظه تغییر کنه ولی استراکچر دیتابیس رو که تغییر نمیدید! مگه (مثلا) هرروز ستونهای جداول دیتابیس کم و زیاد میشن؟

نه من میخوام که اطلاعات داخل جدول ها به صورت خودکار اپدیت بشه راهی به ذهنتون نمیاد
مثلا هر روز یه اطلاعات جدیدی که اسکریپت من گرفته رو به صورت خودکار داخلش ذخیره کنه بدون این که من یه دستور بزنم و…

آیا این اتفاق به صورت اتوماتیک و همیشه نمیفته؟ :thinking:

نمیدونم درست متوجه شدم یا نه. مثلا شما میخواید وقتی کاربر آدرس ایمیل خودش رو عوض میکنه، دفعه‌ی بعد که اسکریپت شما خواست آدرس ایمیل رو از دیتابیس بخونه دیتای جدید بگیره؟

خوب این اتفاقیه به باید اتوماتیک انجام بشه و نیازی به ریلود کردن چیزی نداشته باشه.
تنها حدثی که میزنم اینه که از sqlalchemy یا ابزارهای مشابه برای ارتباط با دیتایبس استفاده میکنید و فراموش کردید بعد از کوئریهای insert و update، تغییرات رو commit کنید.

1 پسندیده

نه منظورم این نیست ببینید من یه اسکریپت نوشتم که اطلاعاتی از بعضی سایت ها میگیره که روزانه به اون سایت ها اضافه میشن مثلا سایت های خبری
و من میخوام که این اسکریپت توی توی پروژه جنگو من هر روز اجرا بشه و این اطلاعات رو داخل دیتابیس بریزه
بدون این که من اسکریپت رو اجرا کنم

Celery استفاده کنین

1 پسندیده

میشه بیشتر توضیح بدین

یه کتابخونه و ابزار برای پایتون و جنگو هست. دقیقا برای کاری که می خواین انجام بدید استفاده داره. مستنداتشو مطالعه بفرمائید راه می افتید

1 پسندیده