استفاده از جنگو به عنوان سرور اپ اندرویدی

سلام دوستان بنده میخواستم از جنگو برای سرور اپ خودم استفاده کنم ولی نمیدونم چطور این کار رو انجام بدم
مثلا میخوام که جنگو فقط توی سرور من ران بشه و به اپ اندرویدی خودم وصلش کنم ولی نمیدونم این ازتباط رو چطوری برقرار کنم

راستی اگه بخوام مثلا هر ۲۴ ساعت یه پست به اپم ارسال بشه باید فال پایتونی خودم رو همیشه در حال اجرا قرار بدم
روش بهتری با جنگو نیست؟

اولا که چه بخواید پست جدید داشته باشید و چه فقط بخواید از روش بخونید، همیشه باید پایتون روی سرور درحال اجرا باشه.

دوما اصولا به این صورت هست که شما یک یا یک سری api تعریف میکنید برای اپلیکیشن تحت وب و اپلیکیشنهای موبایل به اون آدرس ریکوئست میزنن و دیتا دریافت میکنن.
مثلا به این آدرس:

mysite.com/api/latest-posts.json

ریکوئست میزنن و ۲۰ پست آخر رو با فورمت json دریافت میکنن.
بعد دیگه اپلیکیشن باید بتونه این دیتایی که دریافت کرده رو پردازش کنه و محتوا رو به کابر نمایش بده.

1 Like

خوب چطور میشه که این رو کاملا شخصی کرد و دسترسی ها دیگران رو بست یعنی اگه یکی توی مروگرش این ادرس رو زد نتونه ببینه

با api-key و یه سیستم authentication مثلا jwt

این سایت چک کنید کتابخانه مربوط به زبان و فریم ورکی که دنبال می کنید توش پیدا کنید

1 Like

در واقع به نظرم بهتر که شما از DRF (ِdjango rest full) استفاده کنین و همچنین برای اعتبارسنجی هم می تونین از روش های زیر که در ستینگ پروژه ات ست میشه استفاده کنی در نهایت شما API های مختلفی برای دسترسی به سرور دارین که میشه از اندروید استفاده بشه.
‘DEFAULT_AUTHENTICATION_CLASSES’:frowning:
‘rest_framework_jwt.authentication.JSONWebTokenAuthentication’,
‘rest_framework.authentication.TokenAuthentication’,
‘rest_framework.authentication.BasicAuthentication’,
‘rest_framework.authentication.SessionAuthentication’,
),

1 Like