بازار کار فعلی پایتون چه طور در حال حاضر ؟

سلام دوستان اقا خستتون نمیکنم برم سر اصل مطلب.
من اول (++c , جاوا رو در حد همین دانشگاه کار کردم ) بعد خودم پایتون رو یاد گرفتم . ریکت نتیو منو وسوسه کرد برم سمت وب. html css رو یاد گرفتم دیدم به css و طراحی و این چیزا علاقه ندارم و خلاصه برگشتم به همون پایتون الان میخوام یه شاخه از پایتون رو django , machine learning و … انتخاب کنم الان میخوام بدونم بازار کار پایتون چه طوره تو ایران؟ کدوم شاخش بهتره ؟ توی سایت های کار نگاه میکنم خیلیی درخواست کار ندادن برای استخدام پایتون کار ! موندم چی کار کنم . اصلا همین پایتونو ادامه بدم یا برم سمت یه زبون دیگه ! . در ضمن بدمم نمیاد یه زبونی یاد بگیرم که تو خارج هم کار براش گیر بیاد ( برا همین بیشتر رو پایتون تمایل دارم!) . دوستان خواهشا اگه کسی میتونه راهنمایی کنه , بکنه. الان حس میکنم همش دارم وقتمو تلف میکنم و عمرمو حروم میکنم از بس این شاخه اون شاخه کردم

1 Like

سلام اول از همه لطف کنین عنوان پست رو تغییر بدید و از بکار بردن اسم ها generic خود داری کنین.

در مورد سوالتون هم به نظر من فعلا پایتون اوکی هست. تا مدتی که احساس کنید کلا به کاری که می کنین تسلط دارید و می تونین در این زمینه کار پیدا کنین بعد برید سراغ زبان دیگه ای

1 Like

سلام . شرمنده عجله داشتم حواسم به عنوان پست نبود.
میشه بپرسم نظر شخصی شما رو کدوم شاخه پایتون هست؟

خیلی به علاقه بر میگرده. کاری رو که دوست دارید انجام بدید موفق تر خواهید بود

2 Likes

ممنونم

بازار کار پایتون خوبه و خیلی بهتر از چندسال قبله (که من شروع کردم). اون زمان اصلا پیشنهاد شغلی برای برنامه نویس پایتون نمیدیدم. الآن نسبتا فرصتهای شغلی زیادی داره.
یادگیری ماشینی و وب هم همیشه جزء تاپیکهای پرطرفدار بوده و هست.

نکته‌ای که درمورد بازارکار باید در نظر داشته باشید، اینه که هرچقدر پیشنهاد کار برای یه زبانی بیشتر باشه، امنیت شغلی اون زبون کمتره. (خیلی راحت برنامه نویس رو اخراج میکنن و یه نفر دیگه میشونن جاش)
از طرف دیگه، معمولا فرصت شغلی برای زبونهایی که توی دانشگاه تدریس میشه بیشتر هست. صرفا به خاطر اینکه اسم اون زبون بیشتر شنیده شده. ولی این اصلا به این معنا نیست که واقعا کارهای بهتری براش هست یا اینکه همه‌ی برنامه نویسهای اون زبون، حرفه‌ای هستن.

مثلا تعداد برنامه نویسهای حرفه‌ای جاوا کمه و تعداد مبتدیهای جاوا زیاده، این باعث میشه کسی که دنبال برنامه نویس جاوا میگرده (کسی که میخواد استخدام کنه) از هر ۱۰۰نفری که مصاحبه میکنه،‌ ۹۹نفرشون به شدت مبتدی باشن (فقط در حد دانشگاه بلد باشن). از طرف دیگه برای کسی که میخواد یه جا استخدام بشه، (اگه فقط در حد دانشگاه یا کلاس برنامه نویسی بلد باشه) خیلی سخت کار گیر بیاد (کاری که ادامه‌دار باشه).

اینجا جاوا رو مثال زدم چون خودتون بهش اشاره کردید. در واقع تجربه‌ی مستقیم در این مساله و این زبان ندارم.
ولی برای استخدام برنامه‌نویس php کاملا این مساله رو درک کردم.

4 Likes

سلام
توصیه میکنم روی یک فیلد متمرکز شو، اینطوری عمرت و انرژیت هدر نمیره
پایتون در راستای یادگیری ماشین عالی هست

1 Like

مرسی پویا جان بابت نکته هات. شرمنده دیر جواب دادم به نت دسترسی نداشتم

1 Like

مرسی ممد جان. ماشین تو ایران کاربرد داره؟

بله ولی شما دیدتون جهانی باشه نه منحصر به ممکلت.
دنیا دنیای یادگیری ماشین هست

منظورشون از ماشین، «machine learning» نیست.
منظور کدنویسی سطح پایین (‌C یا اسمبلی) برای میکروکنترلر و IC و ربات هست.