مشکل بامبلبی

سلام
مدل لپتاپ من Lenovo z570 i5 با گرافیک انویدیا جی فورس ۵۲۰ ام هستش و از اوبونتو استفاده میکنم.
مشکلم اینکه با نصب بامبلبی برای کنترل و سوییچ بین اینتل و انویدیا و ری استارت لپتاپ دیگه موش و کیبورد کار نمی کنه.
تا الان چند بار اوبونتو رو حذف و نصب کردم ولی همیشه اینطوری میشه
راه حلی دارید؟

ضمنا نور صفحه هم کم و زیاد نمیشه
اوبونتو ۱۸.۰۴

سلام. اول از همه یه نکته که می تونه خیلی کمکت کنه. لینوکس مثل ویندوز بی حساب کتاب نیست که با ریستارت کردن یا از اول نصب کردن یتونی مشکل رو حل کنی. باید مشکل رو حل کنی و نه از اول نصب کنی.

اما در مورد مشکل احتمال می دم X11 نمی تونه درایور ها رو لود کنه. البته فکر می کنم ابونتو از wayland استفاده کنه. در هر صورت به لاگ اینها نیاز هست تا بشه کمکتون کرد. در ضمن بد نیست خروجی دستور dmesg رو هم بدید. البته همه رو به صورت gist لطف کنین

2 پسندیده

وقتی که ری استارت کردم تو صفحه ورود همه چیز کار میکنه ولی وقتی وارد میشم همه چی از کار میفته
اگر امکانش هست واضح بگید قدم به قدم چی کار کنم(انگلیسی میتونم بخونم)

یعنی نمیتونم وارد ترمینال بشم
نه کیبورد کار میکنه و نه موس

یعنی لاگین می تونی بکنی اما بعدش از کار می افته ؟

قبل لاگین همه چی خوبه ولی بعد از لاگین صفحه یک لحظه سیاه میشه و وقتی صفحه دسکتاپ رو نشون میده دیگه کیبورد و موسی در کار نیست

خوب پس ۱۰۰٪ از کرنل نیست. محتوای فایل زیر رو به صورت gist بده ببینم:

/var/log/Xorg.0.log

البته الان حذف و نصب کردم اوبونتو رو
باید دوباره نصب کنم بامبلبی رو با همینطوری بدم؟

نصب کن که مشکل ایجاد بشه دیگه. قبلش ssh سرور رو هم راه اندازی کن که اگر مشکل داشته ریموت وصل شی و فایل رو برداری

درست میشه؟
محدودیت حجمی دارم.نمیخوام دوباره حذف و نصب کنم

چی رو نصب کنی ؟

چرا نشه ؟

اوبونتو رو

عرض کردم. ویندوز نیست که با دوباره نصب کردن تغییر کنه. به ندرت پیش میاد کسی بخواد لینوکس رو ری اینستال کنه. یادم نمیاد آخرین باری که لینوکس رو روی لپتاپم نصب کردم که بود فکر می کنم ده دوازده سال پیش بود. و من نسخه ناپایدار استفاده می کنم.

مشکل پیش بیاد باید ببینید دلیل چیه و درستش کنین

1 پسندیده

سپاس
الان داره نصب میشه