حسابداری دوبل

سلام

دوستان از کسانی که برنامه حسابداری یا شبیه اون رو طراحی کردند یه سوال دارم . برای بانک اطلاعاتی و نگهداری اطلاعات اون رو به جدول های سالیانه تقسیم می کنید.
بر فرض من بخوام یه برنامه بنویسم و تصور کنم که ۱۰ سال با تکنولوژی امروز برنامه من فعالیت داشته باشه
۱۰ تا جدول برای هر سال بسازم و بزارم توی هر سالی که هست اطلاعات داخلش وارد بشه. برای این میگم که بانک اطلاعاتی کند نشه

در کل وقتی از postgres استفاده کنم چه تعداد رکورد رو می تونم توی یه تیبل ذخیره کنم
چه تعداد شِما می تونم داشته باشم ؟

چرا همه داده ها رو در یک تیبل ذخیره نمی کنید؟ با timestamp
postgres محدودیت رو تعداد رکورد نداره. به تجربه من به راحتی می تونه ۱۰۰ میلیون رکورد ذخیره کنه و query performance از دست نده
۲ نکته که باید بهش دقت کرد مهمتر از هر چیز Database Design صحیح هست(Normalization, Indexing …)
و سخت افزار Server
CPU, Memory

سلام

ممنون از راهنماییت . می ترسم تو یه تیبل ذخیره کنم سرعتش بیاد ‍‍پایین زمانی که می خوام کویری بگیرم . ولی ۱۰۰ میلیون رکورد عالی هست اگه کند نشه . اگه از قابلیت schema که postgres داره استفاده کنیم برای SaaS و تعداد رکورد های هر shema هم زیاد باشه به چه میزان رم و cpu احتیاج هست

سلام
به خیلی چیزا بستگی داره مثلا چقدر query پیچیده هست و چند تا کاربر همزمان داری و …
پیشنهاد می کنم postgres استفاده کنی و وقتی کاربر ها زیاد شد به تدریج server ارتقا بدی

به نظرم اول query ها را optimize کنید اگر بازم مشکلی بود و نیاز به scale داشتین فکر دیگه ای میشه کرد