چطور برای کار اقدام کنیم؟

سلام به همه هموطنان عزیز داخل و خارج
دوستان اگر کسی میتونه به این سوالات جواب بده. قبلا ممنونم

1- چطور برا کار اونطرف اقدام کنیم؟

2- راهی هست که یه پروژه ای رو از اون طرف بگیریم و داخل ایران انجام بدیم؟ آخه خیلی ها امکان مهاجرت ندارند ولی هم برنامه نویسی بلدند و هم زبان؟

3- برای کار های تخصصی بازار چطوره؟ مثل پردازش تصویر یا طراحی سخت افزار با میکرو کنترلر و FPGA و رزبری

4- بازار الکترونیک و طراحی مدار چطوره؟

ببخشید سوالام زیاد شد. بازم ممنون

سلام دوست عزیز. اگر توی همین وب سایت یه سرچ بزنین چندین پست هست که به صورت مفصل جواب سوال هاتون رو می ده. بجز مورد آخر که من حداقل اطلاعی ندارم

درمورد سوال ۳ و ۴:
برای کار تخصصی برنامه نویسی، بازارکار کمتری وجود داره تا چیزهایی مثل develop وبسایت. (هم در داخل و هم خارج)
کارهای الکترونیک اصلا خبر ندارم. فقط میدونم بازار کارش هم در داخل و هم در خارج خیلی کمتر از برنامه نویسیه و تا جایی که میدونم به شدت نیاز به مدرک دانشگاهی معتبر داره (برعکس برنامه نویسی که مدرک دانشگاهی زیاد مهم نیست)
تا حالا توی وبسایتها، آگهی استخدام ندیدم، مخصوصا به خاطر اینکه سیستم کارشون به این صورته که چندنفر (۲-۳ نفر) طراحی مدار رو انجام میدن و بقیه‌ی کارها میره چین برای ساخت مدار و بدنه‌ی دستگاه (جهت کاهش هزینه‌ها)، ولی برای کارهایی مثل برنامه نویسی، باید حتما یه تعداد برنامه نویس استخدام بشه تا کار رو پیش ببرن.

درمورد raspberrypi قضیه کاملا فرق میکنه و اصلا یه داستان دیگست. (و محدود به raspberry نمیشه)
میره تو زمینه‌ی iot و iiot که بیشتر از سخت‌افزار، باید با لینوکس و نرم‌افزار آشنایی داشته باشید. (داشتن تجربه‌ی کار با raspberrypi و سخت‌افزارهای مشابه مثل nano pi و orange pi مزیت حساب میشه و بهتره توی رزومه نوشته بشه)
تا جایی که میدونم، برای استخدام در مشاغل iot و مخصوصا iiot مهمتر از کار با سنسور و ماژولهای آماده، اینه که بتونیم یه لینوکس کاستوم بسازیم. (نیاز به دانش زیاد در زمینه‌ی نرم‌افزار و لینوکس داره)

ولی حرفهای من قطعی نیست. بر اساس چیزهاییه که شنیدم و در اینترنت بهشون رسیدم. به صورت تخصصی دنبال الکترونیک نرفتم.
من بیشتر کار نرم‌افزار انجام دادم تا سخت‌افزار و اعضای این وبسایت احتمالا همشون فقط برنامه نویس هستن. (احتمالا وبسایتهای دیگری وجود دارن که تخصصی در زمینه‌ی الکترونیک کار کنن، اونجا میتونید به جواب بهتری برسید)
ولی همونطور که سمیر عزیز اشاره کردن، مطالب زیادی اینجا وجود داره درمورد مهاجرت و استخدام در شرکتهای خارجی. یه سریاشون مطالب کاملا عمومی و کلی هستن که احتمالا به درد شما هم میخورن.

ممنون از راهنمایی هاتون .