پایتون / روبی

ruby
python

سلام دوستان

من برنامه نویس php هستم! میخواهم یک زبان دیگر هم بطور تخصصی یاد بگیرم و باهاش پروژه انجام بدم. پروژه‌هایی مانند فروشگاه اینترنتی، سرویس اشتراک ویدئو، وب سرویس اپلیکیشن‌های موبایل و امثالهم.

با هر دو زبان مذکور (پایتون و روبی) در حد متوسط و ساخت اسکریپت‌های تحت ترمینال که کارهای روتین انجام میدن آشنایی دارم. اما می‌خواهم از بین این دو یکی رو انتخاب کنم و ادامه بدم. چون به هر دو زبان علاقه دارم در انتخابشون سردرگم شدم.

روبی بیشتر باب میلم هست اما وقتی کاربرد پایتون رو در Iot و هوش مصنوعی و یادگیری عمیق و بیگ دیتا و بردهای الکترونیکی و… می‌بینم دلسرد میشم. اینم میدونم با روبی هم میشه این کارهارو انجام داد اما بستر اینکارها در پایتون از قبل فراهم شده است.

ممنون میشم با دلیل و عدله منو راهنمایی کنید.
با تشکر

درود

دوست عزیز یه زمانی بود حداقل یه دهه قبل شخص برای فعالیت روی یه زبان یا پلت فرم فقط وقت می زاشت چرا به دلیل اینکه منابع آموزشی خیلی محدود بودن مثلا شما در بهترین حالت به یه کتاب دسترسی داشتی و حالا فوقش نت که اونم منابع زیادی از نظر حداقل پروژه محور بودن غیره نبود ینی جامعیت و تنوع آموزشی بسیار کم بود در صورتی که در حال حاضر شما می تونی یه زبان یا فریم ورک جدید رو بسیار بسیار سریع و در زمان کمی یاد بگیرید به دلیل منابع آموزشی فراوان ، متنوع و جامعیت رفع خطا امروزه صرفا کسی دیگر محدود به یه زبان یا فریم ورک و پلت فرم نیست چرا که اکثر معماری ها روی ابزارهای و زبان های مختلف ثابت هست و این زبان ها و فریم ورک و … هست که بر اساس این معماری ها پیاده شدن بنابراین درک همین معماری ها شما رو در کار با انتخاب های مختلف ابزاری کمک خواهد کرد
نکته مهمی که امروزه وجود داره اینکه نیازسنجی پروژه در یه پلت فرم یا چند پلت فرم زبان ، ابزار ، فریم ورک و … انتخاب می کنه و مشخص می کنه با کدوم یک به خروجی بهتری می تونید دست پیدا کنید بنابراین اینکه بین زبان ruby یا python , … کدام رو انتخاب کنید این بر می گرده به نیازسنجی پروژه ، نوع پلت فرم و …

سپاس از پاسخ شما.

نکته مهمی که امروزه وجود داره اینکه نیازسنجی پروژه در یه پلت فرم یا چند پلت فرم زبان ، ابزار ، فریم ورک و … انتخاب می کنه و مشخص می کنه با کدوم یک به خروجی بهتری می تونید دست پیدا کنید بنابراین اینکه بین زبان ruby یا python , … کدام رو انتخاب کنید این بر می گرده به نیازسنجی پروژه ، نوع پلت فرم و …

من نوع پروژه‌هایی که مد نظرم هست رو ذکر کردم. با توجه به این موارد کدام یک بیشتر بدرد من میخوره؟

در مورد فرمایش شما در رابطه با یادگیری سریع بله درسته امروز خیلی سریع میشه سینتکس یک زبان جدید رو یاد گرفت اما آیا میشه در اون زبان هم سریعا متبحر شد و به چم و خمش آشنا شد؟! قطعا خیر چرا که نیازه بصورت عملی باهاش پروژه کار بشه و این موارد نیاز به زمان بیشتری داره و قطعا نمیشه همه زبان‌ها رو اینطوری یاد گرفت.

من نیاز دارم یکی که تجربه کار با یان زبان‌ها رو داره به من بگه برای کار روی پروژهای (فروشگاه اینترنتی، سرویس اشتراک ویدئو، وب سرویس اپلیکیشن‌های موبایل) کدام یک بهتر و سریعتر میتونه نیاز منو برطرف کنه.

شما خیلی متنوع نیاز دارید !! من احساس می کنم هر کدوم که شما نام بردید یک دنیایی داره که علاوه بر زبان موارد دیگیری رو هم پیشنیاز خودش می طلبه. به نظرم بهتره شما یک پروژه ای که در حال ساخت هستید یا می خواهید بسازید رو نام ببرید تا بشه دوستان بهتون پیشنهاد بدند.

موفق باشید