رباتیک

دوستان بنده لیسانس مهندسی رباتیک دارم و به صورت تمام وقت و به عنوان شغل اصلی میخوام وارد این کار بشم اما متاسفانه هیچ کسی به عنوان راهنما ندیدم چون افرادی که در زمینه فعالیت یا تحصیل کردند تعدادشون کم و به صورت تخصصی هم کار نکردند
خواستم نظر دوستان رو کلا راجعبه این کار بدونم مخصوصا دوستانی که خارج از ایران زندگی میکنند اگر اطلاع دارند بگن که اشتغال این زمینه چطوره و رو چی بیشتر وقت بزارم و مثلا چه زبان هایی بهتره کار کنم و اگر کسی هر پیشنهاد,تجربه یا دیدگاهی مربوط به این موضوع داره ممنون میشم حتما به اشتراک بزاره

1 Like

درود
چیزی که من از این پلت فرم می دونم بحث embedded system ها هستن که با هوش مصنوعی و مباحثشم در ارتباط هست
در مورد زبان ها هم بیشتر از زبان هایی که ارتباط نزدیکتری با سطح سیستم میتونن برقرار کنن مثل assembly , c , …
در مورد شغل هاشم می شه حوزه iot هوشمند سازی محیطی و … نام برد

1 Like

درسته embedded systems در حال حاضر کاربرد زیادی داره و با iot هم که سال های نه چندان دور زندگی خواهیم کرد ممنون از نظرتون

بستگی داره بخوایین در چه مواردی کار کنید . البته شکرخدا دیگه مثل سابق اسمبلی اینا زیاد لازم نمیشه ! زبان سی و جاوا و پایتون رو خوب یاد بگیرید بخصوص زبان سی !
اینکه اما پرسیدید رو چه زبان هایی کار کنم قبل از کارکردن روی زبان ها تا میتونید در مورد بیت و بایت و الگوریتم هایی مثل crc ,checksum و … کار کنید و همه اینها رو یاد بگیرید چون الان هرچی دم و دستگاه میدن بیرون نسب به گذشته خیلی استاندارتر شدن و پروتوکلهای پیچیده و مخصوص خودشون رو دارن و از طرفی تو این جور چیزها اکثرا با بیت سروکله دارید برای همین باید بتونید مفهومش رو خوب درک کنید .
یه توصیه دوستانه هم بکنم حتما دوسه تا کتابخونه پردازش تصویر بخصوص openCV رو یاد بگیرید راحتتر کار گیرتون میاد !
در مورد الکترونیک از وقتی چیزهایی مثل آردینو و رزبری پای اومدن دیگه تخصص بالا لازم نیست و یکم سرتون بشه کافیه
و … کلی چیز دیگه که با کار کردن در مرور زمان خودتون دستتون میاد
اما در مورد کار هم در این زمینه کار سخت گیر میاد اما بعد کار تقریبا تبدیل به عضوی از خانواده میشی و شاید تا اخر عمرت تو همون شرکت کار کنی

1 Like

خیلی ممنون که انقدر خوب و کامل توضیح دادید حتما تمام موارد رو که در رابطه با خیلی هاش مثل بیت هیچ اطلاعاتی ندارم تحقیق خواهم کرد و اینکه من پایتون کار میکنم ولی سی نرفتم سمتش در چه زمینه ای بدردم میخوره؟

1 Like

خب شاید روزی لازم باشه برای یه میکروکنترلر avr یه کارایی انجام بدید و اون روز زبان سی بدردتون میخوره و …کلی جای دیگه ! زبان سی تو انگولک کردن سخت افزار یه سر و گردن نسبت به بقیه بالاتره و یاد بگیرید به نفعتونه

1 Like