بین سنگاپور و مالزی و کره کدوم برای مهاجرت بهتره؟

سلام
من دارم برا مهاجرت آماده میشم. فقط مونده کمی رو زبانم کار کنم و بعد …

تو کشورهای آسیایی کدوم کشور برای مهاجرت کاری ( و زندگی ) بهتره؟ مالزی یا سنگاپور.

نظرتون درباره کره جنوبی چطوره؟؟ درباره هزینه های زندگی، دستمزد و …

در مورد اون کشور ها چیزی نمی دونم و اونجا هم زندگی نکردم. اما دوستی دارم که یه مدت هست مالزی زندگی می کنه. بر اساس گفته هاش متاسفانه بسیار نسبت به ایرانی ها نژاد پرست هستند در حدی که بانک ها به ایرانی ها هیچ سرویسی نمیدند. این چیزی هست که شنیدم.

راستش قدیما اینطوری نبود و کاملا برعکس بود، ایرانی ها نه تنها توی مالزی که توی خیلی کشور های دیگه اعتبار خوبی داشتند، اما مدتیه که روابط خوب نیست.
یک مورد دیگه هم که اصلا دوست نداشتم بگم بالا رفتن درصد ارتکاب به جرم به دلیل شرایط بد اقتصادی و پایین آمدن ارزش پول هست که با توجه به خوب نبودن روابط دیگه مورد چشم پوشی واقع نمیشه.

درباره نژاد پرستی مالزی های ها شنیده بودم ولی ایرانی های زیادی رو می دونم راحت حساب بانکی باز می کنن

یکی از رفقای ما استودیوی بازی سازی داره با دو تا شرکت کره ه ای هم قرارداد داره که هی تو رفت و آمدن . دو سه ماه قبل میگفت کره نسبت به مردم آسیا ( خاورمیانه و …) خیلی حساسه و غیر اروپایی ها سایر ملیت ها بخصوص آسیایی ها حق اقامت طولانی مدت ندارند (بی ادبانه است و عذر میخوام اما یجور شبیه حق توحشه) مگر در شرایط خاص( صحت حرفهاشو نمیدونم اما ادم دروغگویی نیست ) !

مدیر پروژه ما چند سال مالزی بوده و هر از گاهی خاطراتشو تعریف میکنه ! یکی از مشکلاتی که دائم دربارش نق میزنه همون حساب بانکیه که سمیر عزیزم اشاره کردن .

ممنون از دوستان . بعد از عید برای شرکت های سنگاپور رزومم رو میفرستم ببینم چی میشه…