انجمن خارجی مناسب در زمینه سرور

server
community

سلام
به یک انجمن خارجی خوب در زمینه سرور برای سیستم عامل لینوکس نیازمندم. تا اگر مشکلی پیش اومد که نتونستم در این انجمن اون رو حل کنم بتونم در اونجا مطرح کنم.

دوستان اگر موردی هست لطف کنند و معرفی بکنن
با تشکر از همه

به نظرم اگر دنبال جایی با جامعه کاربری بزرگ و متخصص های عالی هستین server fault و super user تو stack exchange گزینه‌های خیلی خوبین.

به اضافه اونهایی که کاوه جان کفت اگر با Ubuntu سرو کار داری میتونی در Askubuntu هم مطرح کنی و همچنین Stackoverflow که دیگه واقعا از همه بهتره و خودت هم ۱۰۰٪ میدونی. اما اینجا هم همه لینوکس کار هستند و سرور لینوکس چیزی نداره که جوابش به راحتی داده نشه :smiling_imp: مگر اینکه واقعا کسی با اون مورد بخصوص برخورد نکرده باشه.
بیشتر دسکتاپ ها هستند که مشکلات زیاد و عجیب دارند اونم چون سخت افزار ها و دیسترو هایی که دوستان استفاده می کنند خیلی فراوانی داره و گاهی بعضی ها تست های زد بشری روی لینوکس انجام میدن که کلا سیستم نابود میشه :cold_face:

گاهی هم در مورد گانفیگ کردن سرور مواردی هست که اصلا ربطی به لینوکس نداره و بیشتر به شبکه یا امنیت مربوط میشه🤗

درسته . در اینکه اینجا اساتید با سوادی وجود داره شکی نیست . ولی همونطور که خودتون هم گفتین یه سری موارد خاص هست که ممکنه دوستان باهاش برخورد نکرده باشن برای اون گفتم یه انجمن دیگه هم در لیستم داشته باشه برای موارد ضروری :slightly_smiling_face: