مشاوره جهت نصب نرم افزار رکورد ویدیو آموزشی از دسکتاپ در لینوکس

با درود خدمت شما . برای رکورد ویدیویی مجبور هستم که در لینوکس چند صد قسمتی :smiley: ویدیو رکورد کنم . حالا یک سرچ زدم دنیایی از نرم افزار های متفاوت اومد.

حالا عزیزان لینوکس باز لطفا مشاوره بدید

۱. نرم افزار رایگان باشه
۲. کیفیت رکورد بسیار خوب
۳. بشه ایدیت کرد نویز گرفت

خلاصه یک چیز خوبی باشه بشه کیفیت بالا ویدیو زد.

من روی دبین هستم.

با تشکر

1 Like

من kazam استفاده می کنم. که فقط رکورد می کنه و بقیش رو با نرم افزار های دیگه ادیت می کنم. مثلا pitivi

3 Likes

من معمولا از vokoscreen استفاده میکنم، به نظرم به نسبت بقیه هم قطارهاش امکاناتش بیشتره و کیفیت مطلوبی هم داره.

1 Like

اگر خواستید محیط و کیفیت vokoscreen رو ببینید در این ویدیو ازش استفاده کردم.

1 Like

من به خاطر بخشی از کارم زیاد رکورد کردم و چند تا برنامه رو هم تست زدم برنامه simple screen recorder رو به شما پیشنهاد می دم

2 Likes

درود خدمت دوستان . من این نرم افزار هارو بلخره امروز موفق به نصب و تست شدم . متاسفانه مشکلی این وسط وجود داره بخاطر فن های زیادی کامپیوتر و محیطی که هستم در رکورد من نویز وجود داره و همیشه این نویز رو در نرم افزار
camtasia در مک می گیرم و مدتی هم روی ویندوز این کارو کردم . ولی خروجی مثلا kazam امکان بالا اومدنش از طرف این نرم افزار نبود و الان در ویدیو خودم نویز و صدای محیطی وجود داره که همه این ابزار ها فقط کستر هستند و ابزاری برای ادیت ندارند

این مورد تست کردم نصب می شه هم از ترمینال نصب کردم هم از خود اپ استور ابنتو ولی بالا نمی یاد

مثلا نمونه در ویدیو دوست عزیزم هم نویز هست که در آموزش های طولانی خیلی اذیت کننده است

با تشکر

به نظر میاد کلا توزیعی که داری مشکل داره. در مورد KAZAM هم کدک اون فرمت رو اگر نصب کنی درست می شه. noise رو هم با هر نرم افزار صدایی می تونی بگیری. من با audacity این کار رو می کنم

نصبش کردم سمیر جان بعد متوجه شدم اینامکان نویز گیری رو نداره چند تا نرم افزار دیگه بهم پیشنهاد دادن جالب اینجاست که من این ویدیو رو می گیرم می برم توی ویندوز می اندازم تو نرم افزارم بدون تصویر می یارتش :frowning:

کدک ویدئو رو همون جور که عرض کردم تو ویندوز نداری

1 Like

کدکشو نصب کرده بودم ولی مشکل لود روی ویندوز نداشت در خود نرم افزارم مشکل داشت که فعلنه یک بار با نرم افزار اپن سورس https://handbrake.fr/ یک بار کنورتش کردم بعد قرار دادم مشکلم حل شد .

فقط جالبه این نرم افزار ها هیچکدوم تست صدا قرار ندادند قبل از ویدیو گرفتم من چندتا ویدیو گرفتم که صدام خیلی مشکل دار و سریع توی ویدیو بود و مجبور شدم سیستم ریست کنم. تا این مشکل حل بشه !! و کمی منو دچار استرس کرده که بعد از 20 دقیقه متوجه نشم مشکل دارم :smile:

من جدیدا با KAZAM یک مشکلی دارم . وقتی ویدیویی رو رکورد می کنم و ذخیره می کنم در مثلا قسمت ویدیو ها. ویدیو رو به دون تصویر می یاره و صفحه اش سیاه است. در صورتی که همون ویدیو رو با همون vlc در ویندوز می بینم مشکلی نداره!! ممکنه بخاطر این پست بنده باشه ؟

یک سری ویدیویی که خودم رکورد نکردم رو باز کردم البته کم کیفیت بودن بدون مشکل بودن

قبل از همشون یک میکروفون خوب بگیر ، تجربه ثابت کرده کیفیت صدا از کیفیت تصویر به مراتب مهمتر هست

فعلنه امکانشو ندارم قیمت ها خیلی بالاست

@lxsameer سمیر جان به این مشکل تاحالا برخورد کردید ؟ ببخشید تگ کردم

خیلی فکر می کنم مشکل کدک داری. کدک های مورد نیاز رو نصب کردی ؟

1 Like

نه چیزی نصب نکردم فقط vlc نصب کردم و همین خروجی ویدیو هارو همین vlc مدتی قبل پخش می کرد.! شایدم نصب کردم یادم نمی یاد به هر صورت

این مطلب چندتا کامند داره وسطش همینارو بزنم ؟

من دوباره خدمتتون بگم: صفحه سیاه می یاد ولی صدا اوکی هست شنیده می شه

این دوتا دلیل بیشتر نمی تونه داشته باشه. یا کدک مخصوص اون فایل رو نداری و یا resolution بقدری بالا هست که VGA نمی تونه رندر کنه. که خیلی بعیده دومی باشه. یه کار دیگه که می تونی انجام بدی اینه که با ffmpeg کدک رو عوض کنی

1 Like

آره خب قیمتها سر به فلک کشیده اما میتونی میکروفون بویا ام 1 بخری . قیمتش حدود 200 تومنه اما کیفیتش برای اموزش عالی و بی نظیره

1 Like