اپلیکیشن کراس پلتفرم برای دسکتاپ با استفاده از ری اکت

react
proton-native

عزیز من فکر میکنم شرکتهای بزرگ بیشتر به فکر درآمد هستن تا ابزار و پس فردا همین مایکروسافت اگر لازم بشه با php سیستم عامل مینویسه برنامه نویس های php رو طرف خودش بکشه !!! ابزار برای ما کوچولو موچولو ها مهمه نه بزرگها

هر وقت یاد ماجرای php و فیس بوک می افتم اعتمادم به این قضیه بیشتر میشه !

با نظر شما موافقم حالا شما دو مورد رو اشاره کردید ولی همین دلفی رو برید روی rad studio ببینید چقدر کامپوننت داره از شیر مرغ تا جون آدمیزاد کامپوننت داره برای پلت فرم دسکتاپ حالا بگذریم که روی همین محیط rad studio میشه چند سکویی برای پلت فرم ها و دیوایس های مختلف برنامه نویسی کرد و با یه پروژه واحد خروجی های مختلف گرفت توسط زبان سی پلاس و دلفی و باز مورد دیگه ای که میشه مثال زد همین فریم ورک qt البته من از سیاست های ماکروسافت واقعا زده شدم کاملا منافع خودش رو دنبال می کنه هر زبانی و هر فریم ورکی به وجود میاد یا ارایه می کنن سریع میاره روی ویژوال و بیشتر داره از ایده های جامعه اوپن سورس بهره می بره
اما اینجا اگر از دید یکپارچه سازی زبانی نگاه کنیم برای پلت فرم های مختلف میشه روی js حساب کرد که مثلا کسی بخواد روی وب و دسکتاپ و … فقط با js تحت فریم ورکاش پروژه خودش رو پیاده کنه قبلش باید پروژه رو نیازسنجی کنه به چه کمبود هایی ممکنه مواجه بشه

یادش بخیر یه زمونی سورسهای پولی ویروسهایی که با دلفی نوشته شده بود رو میخریدم هرچقد میخوندم نمیگرفتم:joy::joy:یهو فکرم رفت اون دوران

بحث در مورد چیز دیگه ای بود، داشتیم راجب electron و‌ تکنولوژی مشابه اون‌حرف میزدیم، شما کفتی فکر نکنم بشه کار جالبی با اینا کرد اما مثال های زیادی وجود داره که ثابت میکنه میشه

با ts نوشتن

:thinking:فک کنم بحث در مورد حرفه ای دنبال کردن اینها بود ، کارای جالبم با هرچی میشه کرد

اگر سازنده تایپ اسکریپت خودشون باشن پس به احتمال زیاد همون بحث تجاری هست ، البته حدس و گمانه شایدم اشتباه میکنم اما نظر منه

چیزی که مشخصه اینه که هر روز اپ های بهتری با js و برای پلتفرم‌های گوناگون تولید میشه، و بازار کار بزرگتر و پر درامدتری پیدا میکنه بخصوص با وجود الکترون و چیز های مشابه، پس حرفه ای دنبال کردنش کاملا منطقی بنظر میاد.
تایپسکریپت چه هدف تجاری داشته باشه و چه غیر تجاری، خیلی به برنامه نویسها کمک کرده‌که بهتر کار کنند.
در مورد بد و پر اشکال بودن js من با @mortezaKcode کاملا موافقم و میبینم که همیشه دلایل خوبی در بحث ها میاره، اما خب js هم پیشرفت هایی داشته و واقعا تا حد زیادی هم خوش شانس بوده پس میشه ازش استفاده کرد.

حتی می شه گفت در یک سال اخیر این پیشرفت چندین برابر شده . به نظرم کسی که به js کمی مسلط هست واقعا ارزش اینو داره که وقت زیادی بزاره.

برام همیشه جالب بود در یک پکیج نرم افزار که فرونتش با js باشه و بکندش با یک زبانی مثل الکسیر و … رو چطور در یک کامپیوتر خودکار نصب کنم بدون اینکه کاربر متوجه بشه و … همیشه دوست داشتم این مورد رو اوکی اوکی بشم :sweat_smile: به نظرم می تونه خیلی زیبا بشه. البته یک مشکل بزرگتر هست من یک خط جی کوآری کپی می کنم بدنم کهیر می زنه :wink:

باید از embeded runtime هر دو استفاده‌کنی, منظورم برای ‌erlang و احتمالا node ا

منم در زمان جاهلیت که با vb.net کد مینوشتم همیشه حسرت این داشتم که اینترفیس اپ هام شبیه به این سایت ها خوش بر و رو بشه واسه همین بعد از کلی تحقیق اومدم سمت جاوااسکریپت و بعد از اون سمت تایپ اسکریپت.