اپلیکیشن کراس پلتفرم برای دسکتاپ با استفاده از ری اکت

react
proton-native

سلام
امروز یک سایت جالب راجع به اینکه میشه با استفاده از ری اکت اپلیکیشن کراس پلتفرم برای دسکتاپ نوشت دیدم.

https://proton-native.js.org

میخواستم نظرتون رو راجع به ابن موضوع بدونم و اینکه ارزش داره روش وقت بذارم؟

یکی از دوستای من چند روز قبل لینکش رو برام فرستاد تو گروه جالبه البته میشه از الکترون هم استفاده کرد برای دسکتاپ من خودم روی react native کار کردم برای یکی دو تا پروژه خیلی جذابه اما بعضا باگ هایی داره که اذیت می کنه
تو تلگرام هم یه گروه خیلی فعال و خوب react داره

میشه ادرس کانال رو بذارید

تبلیغ میشه فکر نکنم کار درستی باشه

پیام خصوصی بدید

اگر حوزه فعالیتت تحت وب نیست و برنامه های حرفه دسکتاپ مینویسی بنظر من حرفه ای دنبالش نرو :roll_eyes:

حوزه فعالیتم تحت وب هست و ری اکت.

تحت وب باشه خوبه برای بعضی کارها مثلا نوشتن یه اپلیکیشن که وصل شه به یه وب سرویس و … ولی بخوایی اپلیکیشن حرفه ای دسکتاپ بزنی یا حرفه ای دسکتاپ کار کنی فکر نکنم همچین چیزهایی جوابگو باشن

دلیلت برای این حرف چیه؟

خب توماج جان اگر دسکتاپ کسی قصد داشته باشه حرفه ای کار کنه فکر نکنم همچین تکنولوژی هایی جوابگو باشن ! تو بعضی از برنامه های دسکتاپ ما باید با سیستم عامل در ارتباط باشیم ، از کتابخونه های سیستم عامل استفاده کنیم ، رجیستری رو سرویس ها رو و … انگولک کنیم ، از dll های مختلف لازم باشه استفاده کنیم ، با سخت افزار ارتباط برقرار کنیم و … کلی چیز دیگه که فکر نکنم بشه به راحتی در این تکنولوژی ها این کارها رو انجام داد !

شاید js بهترین گزینه برای سیستم پروگرمینگ نباشه و احتمالا بهترین زبان برنامه نویسی هم نیست که وجود داره اما engine های js براحتی از OS APIs استفاده میکنند.

نظرت در مورد VSCode و Slack چیه؟ هر دو با js نوشته شدند و هر دو در نوع خودشون جز پر طرافدار ترین ها هستند.

و‌غیره البته

خب اول باید این رو در نظر بگیریم که برنامه نویس های این پروژه امثال من نیستند و پشت این پروژه ها تیم های بزرگ و خیلی ماهر خوابیدن که چنان تبحری دارن که لازم بشه همین پروژه ها رو با php هم مینویسن وگرنه چیزی بنام نشد نداریم و میشه با js هم خیلی کارها کرد اما فکر کنم برای امثال من و شرکت های کوچولو صرف نکنه !

اذیتمون نکن دیگه

چرا مگه اشتباه گفتم ؟:face_with_head_bandage:

نه، شوخی کردم.
منظورم این بود که وقتی اونا استفاده کردند حتما خوب بوده، چرا باید برنامه نویس خوب بیاد با ابزار بد کار کنه؟

فک کنم نباید بگیم چون اونا استفاده کردن پس خوبه ! شاید فک کردن چون برنامه‌نویس زیاد داره پس گزینه بهتریه ! شاید برای تنوع با اون نوشتن ! شاید بدلایل تجاری با اون نوشتن ! شاید نتیجه گرفتن برای پروژه خودشون بهترین گزینه همین بوده ! من نمیدونم چرا ولی میدونم بدون شک اهداف و دلایل بزرگی سرش خوابیده و صرفا بهتر بودن دلیل نیست

من رفتم بیابون

به نظر منم اهداف بزرگ با ابراز کوچیک و بد به دست نمیاد. باید ابزار خوبی داشته باشی

به نظرم خیلی از نیاز های فعلی با همین js انجام می شه. کار های سنگین خیلی با موارد سخت وحشت نام دست پنجه نرم بکنه هم هر ۳۰۰ قرن یک بار روخی نشون می ده.

خب چون vsCode با js نوشته شدن باید بگیم Js گزینه خوبی برای اپلیکیشن های دسکتاپ و سیستمی هست ؟؟؟ شاید از Js استفاده کردن بخاطر طراحی gui راحت و … ، شاید یک gui مستقل از سیستم عامل با c++ طراحی کردن داخل js استفاده کردن ! حرف من اینه که وقتی برای جاوا و سی شارپ و حتی ویژال بیسیک و پایتون و… هزاران کتابخونه و کد آماده وجود داره و کسایی قبل از من به مشکلاتی خوردن و حلش کردن و لازم نیس من از صفر برم جلو چرا باید از js استفاده کنم ؟؟؟؟ اون مایکروسافته هزاران نیروی کار حرفه ای داره و من یک شرکت قراضه با چند نفر کاربر ! اون بخواد میتونه با js سیستم عامل هم بنویسم ولی من نه ! اون از js استفاده میکنه ، میاره داخل دات نت و هرکاری میکنه تا برنامه نویس ها رو بکشونه طرف خودش ولی من شرکت قراضه چی ؟؟؟ اینکه با js میشه برنامه نوشت به نت وصل بشه با وب سرویس ارتباط برقرار کنه یا پلاگین بخوره و … دلیل نمیشه گفت js گزینه خوبی برای دسکتاپ و سیستم هست . خودت رو بزار جای اون شرکتی که سالی یبار با زور نیروی کار حرفه ای پیدا میکنه ! حالا این اپلیکیشن دسکتاپشو با js بنویسه پس فردا برنامه نویس نخواد کار کنه چند سال باید منتظر بمونه جایگزین پیدا بشه کار رو ادامه بده ؟ آیا همین قضیه در مورد سی شارپ و جاوا و‌‌… صدق میکنه ؟ نیروی کار بیشتری دارن و سریعتر میتونه جایگزین پیدا کنه !
برنامه ای رو در نظر بگیر که قراره به پورت کام وصل بشه !! حداقل یه ۲۰ تا کتابخونه درست حسابی برای این در جاوا و سی شارپ وجود داره ولی js چی؟ باید بشینم خودم بنویسم اگر به دردم نخورد ؟ برنامه سیستمی فقط gui یا تعامل با وب سرویس نیست و گسترده هست و بنظر من برای هر چیزی باید از ابزار مناسبش استفاده کرد