درخواست آموزش گام به گام برای سرور

سلام و خسته نباشید خدمت اساتید محترم

من می دونم که این موضوع تکراری هست و تاپیک های ارسالی را هم خوندم ولی خواهش می کنم یکی از اساتید به زبان ساده اگر امکان داده باشه برای پیکر بندی سرور از ابتدا و ارسال اپلیکیش ساخته شده به روی سرور یک آموزش تصویری یا ویدیویی بسازه .

گمان می کنم این مشکل خیلی ها باشه و براش مطلب خوبی توی نت وجود نداره.

1 پسندیده

اره اگه کسی بسازه خیلی خوبه

1 پسندیده

ظاهرا فریمورکی انتخاب کردیم که طرفدار زیادی توی ایران نداره .
من قبلا لاراول کار کردم و در مقابل با ریلز خیلی سخته . با اینکه با روبی تازه آشنا شدم ولی به نظرم روبی رو توی دو هفته میشه یاد گرفت . الان با ریلز خیلی حال می کنم .

تنها چیزی که باهاش مشکل دارم اینه که چطوری چیزی که توی لوکال می سازم رو به هاست یا کلاد منتقل کنم . احتیاج به یه آموزش گام به گام برای این قضیه دارم . دوستان وجدانا یکی زحمت بکشه یکم حداقل توضیح کامل بده .

دو سه تا آموزش بود ولی اصطلاحاتی توش به کار برده که من اصلا نشنیده بودم . لطفا یکی حداقل به زبان ساده یکم توضیح بده :((

برام خیلی عجیبه که چرا دو سه بار عرض کردم با استفاده از Git و Docker اما کسی علاقه ای نشون نداد.
خیل هم سادست. را های دیگه هم هست البته

اول از همه بگم که از اونجایی که راه های زیادی وجود داره برای اینکار ساختن آموزش هم راه حل نهایی نخواهد بود. راه درست اینه که شما در مورد لینوکس مطالعه کنی و یه مقدار لینوکس یاد بگیری بعد هم مستندات یک سرویس دهنده روبی رو مثل Puma, unicorn و یا thin رو بخونی و رو سرورت کانفیگشون کنی. اگر هم از سرویس هایی مثل Heroku استفاده می کنی خودشون مستندات کامل دارن.
در آخر هم یک چیزی مثل Capistrano یا Mina رو برای راحتی کار تو پروژه استفاده کنی. همه اینا ویدئو آموزشی یه عالمه براشون هست.

4 پسندیده

کاملا موافقم.

آقا یه سوال از git یا Docker بخوام استفاده کنم باید پروژه متن باز باشه ؟ من سورس کدم برام مهمه و نمی خوام جایی بهش دسترسی داشته باشه.
یه سوال دیگه با روبی ماینتز میشه یه پروژه ایی که تو سرور آپ لود شده رو مدیریت کرد ؟

سلام ، آقای Ixameer ممنون از توضیحات ، دیدم یه چند تا ویدیو ولی انقدر راه های متفاوتی وجود داره گیج شدم . من یه کاری با شما داشتم امکانش هست تلفنی صحبت کنیم ؟ ایمیل من [email protected] هست و آیدی تلگرامم @armanemadi62 هست . یه چند تا سوال ابتدایی دارم و یه مشورت می خواستم ، کسی رو دور و برم ندارم که بپرسم . اگه محبت کنید یه پاسخ بهم بدید ولو ایمیلی ممنون میشم

هیچ وقت سورس آنلاین رو تغییر نده.

موردی نداره. در خدمتم

1 پسندیده

خیر به هیچ وجه!
اگر از Github استفاده کنید, پروژه های متن باز رایگانه اما برای متن بسته باید هزینه پرداخت کنید.
ولی میتونید از Bitbucket استفاده کنید که رقیب اصلی Github است و این مشکل نداره.

توصیه می کنم کلا حتی اگر مشکل دپلوی هم ندارین از Version Control استفاده کنید. مثل Git و غیره

1 پسندیده

gitlab.com رو هم یه نگاه بندازین

3 پسندیده

یه ایمیل به من بزنید . [email protected]

تو همین سایت private پیام بدین اوکی هست.