نت نویسی آنلاین!

documentation

برای نت برداری و داکیومنت کردن شخصی آنلاین از چه ابزاری استفاده می کنید و چرا؟

من جدیدا از https://help.github.com/articles/about-project-boards/ استفاده می کنم . وصل می کنم به کامیت هام و همینطور ایشو هام . کلا بردم روی گیت هابم. شاید مناسب کاری که می خواهید نباشه ولی من بلخره گفتم بیارم اینجا دسته بندی کنم ویکی هم داشته باشم

برای نت نویسی منظورم چیزی مثل evernote یا paper بود.

بله ! فایل های md. می سازم . به ایشو هام لینک می کنم به ویکیم لینک می کنم و تازه می تونم کامنت براش بزارم و فولدر بندی هم کردم .

تازه تسک بندی هم می کنم

ورژن سالانه هم می زنم و همینطور ماهانه

md هم خوبه, markup خوبی داره مشکلش اینه که نمیشه remote pair کرد

یعنی چی؟

یعنی دو نفر نمیتونن زنده روش کار کنند.
remote pair writing

من org-mode استفاده می کنم

پروژه پراویت هست و اون همکار داخل پروژه add می شه و اینجوری می شه کار کرد :thinking: منظورتون همین بود؟

نوچ! منظورم remote pairing بود یعنی دو نفر بتونن همزمان از راه دور روی یک متن کار کنند.

آها اونجور که مستقیم داشته باشه خیر ولی دوستمون پول رکوست می کنه به من منم تایید می کنم یا کامنت می زارم و … البته پروژه ای که اون فورک کرده هم چون پروژه اصلی خصوصی هست اونم هست

برای نت برداری من از evernote استفاده می کنم دلیل استفاده هم اینکه می تونم روی گوشی و لپتاپ داشتم اطلاعات و همچنین امکاناتیه که داری …
برای لیست کردن تسک ها هم از TickTick بازم دقیقا به دلایل بالا.
برای snippet ها هم از snippetlabs …
فقط اولی منظور شما از این تاپیک بود بقیه رو گفتم تا دوستان هم ابزارهای مشابهشون رو معرفی کنن

خب اون خیلی به درد همه نمیخوره، یا مثلا نمیشه روی هر دستگاهی به راحتی استفاده کرد، درضمن offline بحساب میاد

منم از evernote استفاده میکنم اما قصد دارم به Dropbox Paper یا چیز دیگه ای مهاجرت کنم، چون واقعا نیازی ندارم ماهی ۷ دلار برای نت نویسی پرداخت کنم.

چرا ؟ دلیلتون چیه ؟ جواب نیازتون رو نمی ده ؟

پاسخ تکمیل شد :point_up:

البته google doc و OneNote هم گزینه های بدی نیستند اما از مدل evernote و paper بیشتر خوشم میاد.

Paper خیلی خوب بنظر میاد، واقعا خوشم اومد، یک چک بکنید بد نیست

من org-mode استفاده میکنم البته فقط نه خیلی تخصصی در حد لیست های ساده ولی خب برنامه دارم ازش بیشتر یاد بگیرم فقط مشکلم باهاش اینه که اگه بخوام یادداشت هامو روی گوشیم هم داشته باشم یکم اذیت داره همین که باید دراپ باکس نصب کنم

خوب اگه درست متوجه شده باشم من هم برای ذخیره یه سری از یادداشت ها و پسورد هام از bitwarden استفاده میکنم
که هم روی کامپیوتر به راحتی هم از طریق وب و یه نرم افزار ساده داره که میشه واردش شد و هم روی موبایل
ولی خوب امکاناتی که توی paper دیدم رو نداره بیشتر به درد یادداشت های ساده میخوره