فروش کامپوننت

سلام دوستان . من تو یکی از پروژه های دستکتاپیم یه کامپوننت نوشتم که تو پروژه های صنعتی استفاده میشه. کلی تو اینترنت گشتم و فهمیدم که نمونه خارجیش دو تا بیشتر نیس و قیمتشون هم کمی زیاده . به نظرتون میتونم این رو تجاریش کنم ؟ برای این کار چیکار باید بکنم ؟ چون هر قسمتشو که فکر میکنم برای ما ایرانیا خیلی سخته . مثلا روش پرداختی که تو سایت باید براش بذارم و اینکه تو ایران حق کپی رایت نیست و غیره . در ضمن تو یه قسمت ابتدایی تو یه جای خیلی کوچیک از یه کامپوننت کرک شده استفاده کردم . به نظرتون با توجه به اینکه کل پروژه رو به صورت یه dll خروجی میگیرم و داخلش معلوم نیست این میتونه مشکلی ایجاد بکنه ؟

در قدم اول باید اون نرمافزار کرک شده رو خریداری کنید

اگر فروش شما قراره که داخل ایران باشه توصیه برادرانه من به شما اینه یک بازاریاب یا دلال حرفه ای پیدا کنید ، بقیه موارد جزئیات هستند و حل میشن !
اینها رو با تجربه خودم گفتم ، خودم همچین کاری کردم و خودمو به آب و آتیش زدم نتونستم بفروشم ، الان یک دلال پیدا کردم مثل آبخوردن میفروشه که هیچ مشتری ها حتی نمیتونن شوخی سورس باهاش بکنند ، تو یک قسمت کار مجبور شدم برنامه مودم صنعتی رو خودم بنویسم و تقریبا دو ماه کشید تا تونستم تمومش کنم و بعد از چندماه با مصیبت یه مشتری پیدا کردم که حاضر شد با کلی منت و … برنامه مودم رو به همراه سورس و … به مبلغ 2 تومن بخره ، اما این شخص دلال ماه پیش فقط برای نصب برنامه راه اندازی مودم نه خود برنامه ای که من نوشته بودم مبلغ 4 میلیون صحبت کرده بود و برنامه رو الله اعلم قراره چند بفروشه و چقدرش رو به من بده ، برنامه چندتا دستگاه صنعتی دیگه رو هم نوشتم که خودم غیر ممکن بود بتونم بفروشم اما این شخص مثل آبخوردن میفروشه ( چند ماه پیش تو مناقصه دولتی دوتا گوشی آیفون 7 برای دو نفر کادو خرید و کلی نسخه از برنامه ها رو به دولت فروخت اونم با تعداد ، یعنی برنامه X رو با تعداد فروخت ) ، این برنامه شما هم اگر قراره تو کارخونه های خاصی کار بکنه یا به درد دولتی ها میخوره یه دلال خوب پیدا کن خودت احتمال موفق شدنت خیلی کمه و باید واقع بین بود ! کرک و … اگر ماله خارجیه و هم اگر قراره فروشت فقط در داخل ایران باشه اصلا نگران نشو کسی بهت گیر نمیده اما وجدان کاری ایجاب میکنه که مبلغش رو پرداخت کنی ! قانون کپی رایت هم در ایران برای نرم افزارهای خارجی شاید اجرا نشه اما برای داخلی خوب اجرا میشه ( یکی از مزیت های دلال که میگم پیدا کن همینه ! برنامه من رو در استان گلستان کارمندها انگولک کرده بودن تا خودشون دوباره به خودشون(دولت) بفروشن که خود من صد سال سیاه متوجه نمیشدم یا حتی نمیتونستم پیگیری کنم و دادگاه گردی بکنم اما این طرف مثل آبخوردن حل کرد )، دلال ها میدونن که تاسیس یک شرکت براشون 200 تومن بیشتر آب نمیخوره و چطور میشه برنامه رو پول کرد خودت باید راه زیادی بری !

ببینید اون قسمت کوچیک که از کرک شده استفاده کردم رو میتونم با یه راه حل دیگه جایگزین کنم . یه کتابخونه اپن سورس پیدا کردم که اونو جایگزین میکنه . ولی کل پروژه مشکلی نداره . شما فرض رو براین بگیرین که یه نرم افزار کامله . میشه راهنمایی کنین . برای پرداختش تو این فکر بودم که درگاه بیت کوین بذارم که دیدم یکم ناجوره مشتری نمیگه چرا فقط بیت کوین قبول میکنه . برای تجاری سازیش مشکل دارم . اینکه آیا باید ثبت شه ؟ اصلا کجا باید ثبت شه ؟

فروشش میتونه برای هرجا باشه . ولی مهم خارجه . منظورتون از دلال چیه ؟ کجا میشه پیدا کرد ؟

در مورد خارج تجربه ای ندارم که در اختیارتون قرار بدم .

منظور از دلال خب دلال هست دیگه ، بازاریاب خوبم میتونه کارتون رو قشنگ راه بندازه ، چیزی که شما نوشتین نمیدونم چیه و به چه درد میخوره ، مشتری برنامه هاتون کدوم صنف هست ؟ کارخونه های خاص ممکنه بخره یا دفتر مهندسی های خاص و … ؟، بعد از اینکه اینا رو مشخص کردید برید با دوسه تا کسایی که کارشون مربوط به برنامه شماست صحبت کنید و بپرسید اگر همچین نیازی داشته باشن از کی از کجا میخرن ، بعد برین با خود همین کی یا کجا صحبت کنید احتمال خیلی بالا قبول میکنه که برنامه شما رو به مشتری هاش بفروشه