درخواست آموزش قرار دادن اپلیکیشن ساخته شده با ریلز در سرور مجازی لینوکس

سلام خدمت اساتید محترم سایت متاسفانه مدتی هست دگیر این قضیه هستم و اصلا نمی دونم که باید از کجا شرو کنم تو سایت های خارجی هم سرچ میکنم خیلی گنگ توضیح داده شده و در بیشتر مواقع توی همون سرور اپلیکیشن رو میسازن ولی من توی PC خودم و به صورت لوکال این اپلیکیشن رو نوشتم حالا می خوام روی نت بزارم متاسفانه مشکلی خیلی از بچه های انجمن هست از اساتید محترم در خواست دارم یک آموزش کامل و جامع واسه این موضوع تدارک ببینن که این مشکل واسه همیشه حل بشه ممنون و سپاس

سلام
این کار خیلی سخت نیست اگر vps داشته باشی.
البته من از اساتید نیستم اما اگر با دیدن لینک زیر مشکل یا سوالی داشتی شاید بتونم کمک کنم.

در اندازه های بزرگتر میتونی از نرم افزارهای خودکار کننده مثل Capistrano استفاده کنی که قبلش باید کلی با پروسه دپلوی و سرور کانفیگ آشنا شد. من شخصا Ansible رو برای Automation ترجیح میدم.

1 پسندیده

ممنون بابت راهنمایی ولی منظور شما رو از خودکار کننده ها متوجه نمیشم

یعنی اینکه بتونیم یکبار کانفیگ رو انجام بدیم و دفعه بعد این کا ر بصورت خودکار انجام بشه.
اما از این ابزار می تونیم به این شکل استفاده کنیم که همه ستینگ ها و کانفیگ و فایل های لازم رو در یکجا کنار هم قرار بدیم و نرافزار Automation تسک هایی رو بصورت اوتوماتیک و به ترتیب مورد نیاز انجام بده و هر بار که چیز تازه ای اضافه شد, فقط دستورهایی رو اجرا کنه که مربوط به موارد تازه هستند و مثلا ریلز رو هر بار از اول نصب نکنه.
هدفم از گفتن ای داستان این بود که دوستانی که کمتر تجربه دیپلوی دارن رو کنجکاو کنم که در این مورد هم مطالعه کنند.

1 پسندیده

یک کاری هم که میتونید انجام بدید این هست که در ابتدا یک لایسنس دایرکت ادمین تهیه کنید و راه اندازی سرور رو با استفاده از دایرکت ادمین انجام بدید .در مرجله بعدی ماژول passenger رو روی وب سرور مورد نظرتون نصب کنید تا کارتون راه بیفته .
بعد از این مرحله هم کل دیتا رو تو public html یوزر اپلود کنید و از توی کنسول جم های مورد نظر رو نصب کنید .

سایت شما اماده است !

1 پسندیده

ماژول passenger رو باید از طریق ssh نصب کنم روی سرور مجازی لینوکس ؟ و این که وظیفه این passenger چی هست ؟ منظور شما از کل دیتا همون پوشه اپلیکیشن ساخته شده تو pc هست ؟ اونو باید همشو آپلود کنم روی public html ؟
ممنون و سپاس فراوان

شما به ماژول پسنجر برای اجرای یک پروژه ریلز بر روی وب سرور apache یا nginx احتیاج داری که از سایت https://www.phusionpassenger.com/ میتونی اطلاعات کامل تری در خصوصش کسب کنی .
بله , باید از طریق ssh نصب کنید

لینک های مفید :

https://www.phusionpassenger.com/documentation/Users%20guide%20Apache.html

1 پسندیده

سلام مجدد به دوستان عزیز من یه سرور مجازی لینوکس با سیستم CentOs تهیه کردم و طبق آموزش های این سایت لینک . روبی و ریلز رو نصب کردم حالا تنها چیزی که مونده این هست چطور اپ رو از PC به روی سرور واسه اجرا انتقال بدم تمامی دسترسی به سرور از طریق ssh هست و هیچ پنلی هم ندارم ممنون میشم راهنمایی کنید

به نظر من CentOS بهترينه.
اينم ببيني بد نيست

بله centos خوبه ولی فعلا به کار من نمیاد از دوستان کسی تجربه ای تو این ضمینه داره راهنمایی کنه ممنون میشم

ممنون @my_fake_username جان تمام فیلم های یوتیوب رو دیدم ولی متاسفانه هیچکدومشون توضیح نداد app ساخته روی pc رو چطور روی سرور سوار کنیم همشون داخل سرور rails new myapp میزنن و یه app جدید میسازن

سعی میکنم در یک وقت مناسب مراحل را برای CentOS توضیح بدم + Automation بوسیله Ansible
فعلا میتونید اپ را به Github پوش کنید. بعد توی سرور clone کنید.
بعد با Docker دپلوی انجام بدین

1 پسندیده

ممنون @my_fake_username عزیز راستش درک این مراحل واسه مبتدیانی مثله من خیلی سخته و شک ندارم توی انجمن مشکل خیلی از دوستان هست بی صبرانه منتظر آموزش این مراحل هستم واقعا ممنون و سپاس فراوان

اگر سرور پنل دایرکت ادمین داشته باشه دیگه نیازی به پوش از طریق git نیست و میشه راحت آپلود کرد ؟

سلام خدمت شما همراه محترم

خدمت شما عرض کنم شما نیازمند تنظیماتی در nginx هستید که مثلا دایرکتوری روت شما کجاست و تنظیمات به چه صورت است که به این منظور فایل nginx.conf را باز کنید و در ان موارد زیر را مشخص کنید :

server {
listen 80;
server_name lol.com;
passenger_enabled on;
root /var/test/myrailprojectname/public;
}

خوب پس از مشخص کردن پورت و server_name , مسیر root را مشخص کنید و مثلا اگر app شما در مسیر /var/www/myapp هست , شما ادرس public را هم به اخر ادرس اضافه می کنید .

دیگه مواردی نظیر bind و … که بحث جداست

نکته : برای اپلود هم میتونی از SFTP استفاده کنی که بر روی بستر ssh است و اگر خدای نکرده , زبونم لال ویندوزی هستید از winscp برای این کار میتونید استفاده کنید

دوستان کسی هست تو این زمینه فیلم آموزشی بسازه (هزینه هم پرداخت میشه)

دوست خوب و عزيز، سايتي كه در مورد Docker بود را بررسي كردين؟ البته Docker يكي از راه هاست اما خيلي خوب جواب ميده. با Git آشنايي داريد؟ Git كارتون را خيلي راحت ميكنه.