شبیه ساز اندروید در لینوکس

برای لینوکس شبیه ساز اندروید وجود داره؟

android-x86 رو دانلود کنید و در یکی از نرم افزارهای مجازی ساز مثل QEMU نصبش کنید.

3 پسندیده

من الان واقعا گیچ شدم
ببینید من میخوام برنامه نویسی اندروید رو یاد بگیرم بعد این IDEنسخه لینوکس نداره
بعد من اومدم شبیه ساز اندروید مثل nox و blue stacks رو با play on linuxنصب کنم گفت نت فریم ورک میخواد
بعد اومدم نت فریم ورک رو نصب کنم
کلا نشد
با ویرچوال باکس ویندوز مجازی ساختم الان که میخوام نصب کنم انگار ویندوز مجازی کارت گرافیک رو شناسایی نمکنه
الان واقعا نمیدونم باید چیکار کنم

دانلود android-x86
دانلود quemu
راهنمای نصب

Android Studio رو می تونید توی اوبونتو نصب کنید…
وارد این لینک بشید و در صفحه باز شده روی گزینه Download Options کلیک کنید و در قسمت Platform, آخرین گزینه که Linux هست رو انتخاب کنید.
Android Studio خودش Emulator داره ولی اگه نتونستید موارد بالا رو انجام بدید می تونید از genymotion استفاده کنید.

2 پسندیده

اندروید SDK خودش یه شبیه ساز داره که روی ویندوز و لینوکس و مک یکی هست. احتمالا اون IDE شما هم از همون استفاده میکرده

2 پسندیده

سلام .
هادی و اقا سمیر عزیزان . عرض کردن .
و شایدم یادمه شما میگفتید میخوام با بیسیک فور اندروید. اندروید رو یاد بگیرم … پس واس اون میگید IDE من نسخه لینوکس نداره …:thinking:
بهترین و سریع ترین کار اینه که اول جنی موشن رو نصب کنید … (روی ویرچوال باکس)
و بعد از تو خود جنی موشن میتونید هر کدوم از ورژن API اندروید رو میخواید رو دانلود کنید و رو جنی موشن ران کنید … و پلاگین جنی موشن رو روی اون ide که استفاده میکنید نصب کنید و کار کنید
یه چند تا نکته شاید کمکتون کنه …
1- برای مثال api 27 رو اگه دانلود کردید یه جایی مسیرشو انتخاب کنید که دفعه بعد که میخواید دوباره نصب کنید از اول دانلودش نکنید …
2- یه نصیحت برادرانه … اگه میخواید اندروید کد کنید … یه جای وقت گزاشتن رو بیسیک فور اندروید روی کاتلین وقت بزارید که در یک کلام عاشق کاتلین خواهید شد … اگه میخوای بیشتر کمکت میکنم …
3- اگه میخواید تو استارتاپ ها فعالیت کنید و سریع تر روی دو پلتفرم ios و android اپ رو بالا بیارید یه نگاهی به ری اکت نی تیو بزنید … یا حتی دارت و فلاتر که شدیدن در حال فراگیری اند … (البته من استفاده نکردم و شاید تنها یکی از اون تک هایی باشه که تبلیغات روش صورت میگیره و ترند میشه) ولی ارزش تست کردن داره و همچنین تو گیت هابم بری میبینی با اینکه نسبت به RN تازه هست ستاره های زیادی گرفته و خیلی روش کار میکشه…

1 پسندیده

سلام :slight_smile: متوجه این قسمت نشدم…

درسته اقا سمیر . شبیه ساز دارن ولی زیاد چنگی به دل نمیزنن …
خیلی سنگینن و دیر به نوعی کامپایل میشن … و گاهی کرش میکنن …

1 پسندیده

هادی جان … فکر کنم بیسیک فور اندروید کار ها از اندروید استودیو استفاده نمیکنن :thinking:
دقیق نمیدونم والا … فقط میدونم که بیسیک فور اندروید یه چیزی شبیه جاوا اسکریپت منفوره :joy:

1 پسندیده

نسخه های جدیدش خیلی بهتر شده. اما کلا genymotion خیلی بهتره

2 پسندیده

بله همینطوره که شما می فرمایید. اون ها از یک محیط توسعه دیگه (به قول خودشون b4a) استفاده می کنن…
کدهای بیسیک رو به جاوا تبدیل می کنند…
بیسیک یاد میگیرن که که کاتلین یا جاوا یاد نگیرن :))))

1 پسندیده

بله درسته بنظر من هم بیسیک فور اندروید بسیار اشتباه است یادگیریش …
چون قطعا گزینه های بهتری برای ساخت اپلیکیشن موبایل هست …
و همچنین فکر نکنم کسی بیسیک فور اندروید کار استخدام کنه دیگه …
ولی به هر حال هر کی هر چی دلش خواست استفاده کنه به شرطی که باهاش شاد باشه …:grin:

1 پسندیده

سلام و عرض ادب من از genymotion و oracle Virtual Box استفاده کردم واسه شبیه سازی اندروید

2 پسندیده

دلیل اینکه من میخوام b4aرو یادبگیرم یادگیری مقدمات هست

1 پسندیده

سلام … درسته …
ولی میشه یکم بیشتر توضیح بدین منظور از مقدمات چیه؟
اگه منظورتون درک کلی از اندروید باشه . که اونم فکر نکنم ربطی به ابزار مورد نظر داشته باشه …
بازم خودتون صاحب اختیارین … هر چی دلتون خواست استفاده کنید … به قول اقا سمیر چیزی انتخاب کنید که در نهایت باعث بشه ازش لذت برد و خسته نشد و در نهایت زود رهاش نکرد …
ولی نباید واقعیت بودن ابزار های بهتر رو نیز انکار کرد
:rose:

1 پسندیده

:thinking::face_with_raised_eyebrow::neutral_face::open_mouth::hushed::shushing_face::face_with_hand_over_mouth: