راهنمایی برای خرید مک بوک مناسب توسعه روبی ان ریلز

درود بر دوستان

با توجه به اینکه اکثرا دوستان از مک بوک استفاده میکنند میخوام ببینم بدون درنظر گرفتن بودجه و بدون در نظر گرفتن ایده آل گرایی و با درنظر گرفتن خرید بودجه ای کدام مک بوک مناسب است

درقدم اول میزان قدرت مهم هست ایا روبی ان ریز نیاز به مک بوک پرو دارد یا با ایر هم کارش راه میوفته ؟
میزان رم مورد نیاز 4 خوبه یا 8 یا … ؟
سایز اسکرین 11 یا 13 یا 15 ؟
میزان هارد دستگاه چقدر باشه ؟ 128 مناسبه ؟ یا در نصب پکیج ها روی 128 مشکلی پیش میاد؟

نیاز به خرید موس هست یا با تاچ پد هم میشه راحت کارکرد ؟

من که در زمینه خرید مک بوک هیچ نظری ندارم فقط خواستم بگم الان من اوبونتو رو ماشین مجازی با رم 2 آوردم بالا و خیلی شیرین دارم ریلز کار میکنم فقط وقتی میخوام با rubymine کار کنم همچی بخوره کند میشه

1 پسندیده

مک بوک نگیر . لینوکس استفاده کنی بسیار راضی خواهی بود. OS X در مقابل لینوکس خیلی رو اعصاب برای یه برنامه نویس. البته این نظر شخصیم هست

1 پسندیده

با توضیح شما به نظر من در یک جمله بهترین ماشینی که میتونی رو بگیر .
رم 8 و SSD 256GB گزینه های بهتری هستند و هرچی مانیتور بزگتری داشته باشی یعنی کدهای بیشتری رو میتونی ببینی, اما میتونی مانیتور دوم هم داشته باشی.
به هر حال این معنیش این نیست که رم 4 و ssd 128 کار راه انداز نیست.
اکثر برنامه نویس های حرفه ای از مک استفاده میکنند

زمانی که ابونتو 5.10 تازه اومده بود من کار با لینوکس رو شروع کردم تا به امروز ولی به عنوان یک نظر شخصی این رو میگم کرنل لینوکس حالا حالا ها نمیتونه به عنوان یک او اس استیبل برای نوت بوک ها استفاده بشه کرنل لینوکس برای نوت بوک بهینه نیست و منابع نوت بوک رو بشدت مصرف میکنه درمقابل یک مک بوک 12 اینچ 2015 با کمترین منابع بیشترین بازدهی روداره هم از نظر باتری و هم از نظر سرعت و عملکرد نمونه : بازکردن روبی ماین و مدت زمان لود شدن

اما هیچ مشکلی بر خود لینوکس واردنیست فقط برای نوت بوک مناسب نیست من روی رزبری پای و سرور از لینوکس استفاده میکنم و لذت میبرم

اما یک سری مشکلات شاید مشکل نباشه یک سری تنبلی هایی هست که توسعه دهندگان توزیع های لینوکس پشت گوش میندازن
و یک توزیع یوزررفرندلی روتوسعه نمیدن هرچقدر هم کاربر مهارت داشته باشه بلاخره هرچی سیستم یوزرفرندلی تر باشه کارباهاش راحت تر میشه در مک هم کیبورد و موس و جابجایی بین صفحات و اسپات و … خلاصه تو کل جهان تمام توسعه دهندگان ازمک استفاده میکنند

برای همین منم میخوام مک بگیرم و دیگه تصمیم خودمو گرفتم و هیچی هم جلودارم نیست دی

از دوستان کسانی که مک دارن لطفا مارا یاری نمایند

مک بسیار عالیه. حتما مک بگیر.
در مورد تنبل بودن توسعه دهندگان لینوکس با شما موافق نیستم.
اگر مک که در اصل سیستمی شبیه به Unix و در واقع نوعی BSD تجاریه این همه پیشرفت داشته دلیل اصلیش تلاش بی وقفه برنامه نویس های داوطلب لینوکس, GNU و BSD بوده که بدون چشم داشت مالی شبانه روز commit میزنن و اگر شرکت های بزرگ تجاری درایور های خودشونو برای لینوکس به ندرت به روز میکنن یا اصلا درایوری ندارند اما بازم این توسعه دهندگان لینوکس بودن که با اوردن لینوکس به نوتبوک و اسمارت فون ها باعث شدن کاربر ها بتونن بدون مرز و محدودیت از آخرین فناوی های توسعه نرم افزاری بهره ببرند و دیگه Rails و چیز هایی از این دست فقط در سرور های شرکتهای بزرگی نباشه که بعضیهاشون حتی یک خط کد ساده رو هم بدون سودهای کلان نشر نمیکنند.

1 پسندیده

من همین متن رو دارم رو مک می نویسم و قبلا هم مک داشتم. در مورد اینکه تو همه دنیا برنامه نویس ها مک استفاده می کنن باید بگم که ربط زیادی به برنامه نویس بودنشون نداره بیشتر بخاطر پشتیبانی خوب شرکت اپل هست. سخت افزارش هم کیفیت قابل قبولی داره. اما بخاطر برنامه نویس بودن نیست به این منظور که مک داشتن از شما برنامه نویس خوب بسازه.

در رابطه با کرنل لینوکس هم باید بگم که در کمال احترام باید بگم که کاملا در اشتباه هستید. مدت زیادی هست که رو کرنل لینوکس کار می کنم و باهاش اشنایی دارم. کرنل لینوکس یکی از بهترین نرم افزار هایی هست که دیدم و برای استفاده روی لپ تاپ هم امکانات فوق العاده ای داره. البته اینم باید بکم که چون اپل از سخت افزار های بسته و اختصاصی استفاده می کنه لینوکس ازش پشتیبانی نمی کنه. حتی مجبور شدم چند تا درایور جدید برای چیپ های خاصی تو مک بنویسم. اما در کل اگر در مورد کرنل بدونید و از ویژگی هاش استفاده کنید کاملا از استفاده از اون روی لینوکس لذت می برید.

برای مثال اگه thinkpad سری X یا T بگیرید بدون نیاز به هیچ کاری بهترین بازده رو از لینوکس خواهید دید.
متاسفانه مخصوصا تو ایران مک رو بخاطر برندش می گیرن و از ضعف هایی که داره عموما چشم پوشی می شه. اما با تمام این حرفا این مساله خیلی سلیقه ای هست.

3 پسندیده

اگر ادوبی و اوتودسک یکمی معرفت داشتن :smile: برای لینوکس هم محصول می ساختن دیگه عالی بود. من از Gimp و Blender بدم نمیاد و خیلی راحتم، اما میان ماه من تا ماه گردان تفاوت از زمین تا آسمان است.

1 پسندیده

به نظر من این کرنل لینوکس بوده که باعث شده مستقیم یا غیر مستقیم این همه موفقیت در مک و Android بوجود بیاد. و هیچ چیزی تو این دنیا بی اشکال نیست

2 پسندیده

من یک تجربه هم دارم. یک از برنامه نویسان خیلی کلفت از اینهایی که یه روز اینجاست یه روز اونور مک داشت لب تاب شو باز کرد دیدم لینوکس نصبه رو مکش گفتم چرا گفت من برنامه نویسم و با این راحتم. اونجا بود گفتم این لینوکس چیست که همه برنامه نویسا دوست دارن و اتفاقا من هرکی و میشناسم که یکم تو کد قضیه داره لینوکس کار میکنه ولی باز این مبحث سلیقه ای یه

بازم مک داشت،

دوستان خواهشا به سوال من پاسخ بدید من نپرسیدم این خوبه یا اون ؟ مک یا اون …

سوال من چیز دیگه ای هست من چون دیدم بیشتر دوستان مک دارن گفتم بپرسم با کمترین بودجه میتونم چه نوع مک بوکی بگیرم هم به صرفه باشه هم قدرتمند و منابع سیستم چقدر باشه میزان رم و هارد و سی پیو
و مسائلی چون سایز صفحه نمایش

خواهشا دوستانی که مک دارن و استفاده روزانه میکنند پاسخ بدن که من کاملا از خریدم مطمئن باشم

از من می شنوی مک نگیر. مک دارم و روزانه استفاده می کنم. اما اگه اصرار داری مک بگیری

اگه PC داری با هارد SSD و حداقل ۸ گیگ رم بگیر. اگه PC نداری هارد ۱ ترابایت بگیر. سایز لپ تاپ هم سلیقه ای هست ولی من ۱۳ پیشنهاد می کنم

1 پسندیده

@majidsu من اگر بودم مک میگرفتم چون میخوام وقتم رو به جای بروزرسانی درایور و ریکمپایل کردن کرنل و غیره صرف توسعه کنم. تازه خیلی هم از فوتوشاپ استفاده می کنم که در لینوکس ممکن نیست. نگین گیمپ که اصلا نزدیک هم نیست. براحتی میشه روی مک پرو با کارایی بی نظیری که در virtualization داره یک لینوکس مجازی هم داشت یا اگه لازم بود یک کامپوتر ارزونتر برای لینوکس کنار دست بزاری.
سیستم مک چون شباهت زیادی به لینوکس داره خیلی کمبود کار با دسکتاپ لینوکس رو حس نمیکنی.
با vagrant میتونی ماشین های مجازی لینوکس رو که همه چیزشون برای هر کاری که بخواهی اماده هست رو رایگان استفاده کنی.
اینکه مردم مک را برای برندش میگیرند دلیلش اینه که مردم درک اینو دارن که کیفیت مک بالاست. اشکالاتی هم داره اما قابل چشمپوشیه.

1 پسندیده

خوشحال میشم بدونم بعد از ای دعوای مک و غیر مک نتیجه چی میشه و چه سیستمی خواهید گرفت :slight_smile:

ممنون

من فقط به مک فکر میکنم اینجا هم سوالم کاملا مشخص بود که بعضی از دوستان بحث لینوکس رو پیش کشیدند واقعا به نکته خوبی اشاره کردید خیلی از وقت و زندگی من سر باگ های عجیب و غریب و اتفاقات عجیب و غریب تو لینوکس هدر رفت

من اگر بودجم رو افزایش بدم مک بوک پرو 13 میگیرم اگرهم بودجم نرسه مک بوک ایر میگیرم

ماشاالله توی خونه 7 تا لبتاب دارم که اگه نیاز به لینوکس باشه میتونم استفاده کنم همچنین یک پی سی هم به عنوان یه سرور قوی دارم

اگر هم بتونم لبتاب هامو میفروشم و مک بوک 15 میگیرم از اونجایی که من با لبتاب 13 راحت تر هستم تا نظرم برای خرید 13 هست بتازگی هم 3 مانیتور خیلی حرفه ای برای کارهام تهیه کرده بودم ازاونجایی که میخوام مک بوک بگیرم گفتم پی سی و چند کارت گرافیکی که برای ماینینگ تهیه کرده بودم رو بفروشم یا ایمک بگیرم یا مک مینی یا …

به هرحال اولویت خرید مک بوک 13 هست اگر اوکی بودم باهاش برای همیشه میرم سمت اپل و ایمک یا مک مینی یا اگه دیگه بودجه رسید مک پرو میگیرم

واقعا سوالتون برام عجیب بود اگر صرفا برای برنامه نویسی میخوایین کامپیوترهایی هستن که بانک ها به مزایده میزارن وقیمتشون 150 هزار تومنه نهایتا و کیبورد مانیتور و تمام خرت و پرت هاشو به همراه کیس میدن و همین کارتون رو راه میندازه و اصلا لازم نیست هزینه ای خرج کنیید.