کدام زبان برنامه نویسی در استرالیا بهتر کار واسش پیدا میشه

من ۲۹ سالمه و میخوام برنامه نویسی رو شروع کنم علاقه شدیدی دارم میخواستم بدونم منکه دیپلم دارم میتونم ی زبان برنامه نویسی رو در حد فول یاد بگیرم و از اون طریق برم استرالیا موندگار بشم؟؟؟

1 پسندیده

دور و ورم پره از آدمایی که نتونستن تو حرفۀ خودشون فعالیت کنن. مهندس میشناسم تو 35 سالگی داره کنکور پزشکی میده…
منم شرایطم مثل شماست. ولی امثال ما نباید انتظار داشته باشن راهی که یه عده تو 10 سال یا بیشتر رفتن رو تو یه سال بریم. بهتره یه کار ساده تو کشوری که میریم داشته باشیم و در کنارش برای علاقه هامون مثل برنامه نویسی هم وقت بزاریم.

3 پسندیده

حرف شما صحیح ولی من که دیپلم هستم مطمعنن کشوری مثل استرالیا قبولم نمیکنه برای همین یکسال کاملن فشرده میخوام روی یک یا دو زبان وقت بزارم که از اون طریق از ایران برم بعد از ده دوازده سال کاسبی کردن بازار اینقدر داغون شده که مجبور به جمع کردن مغازم شدم برای همین میخوام راهنمائی بگیرم از این مملکت بی حساب کتاب راحت بشم

بله شما می تونید از این طریق و با دیپلم برید کشور دیگه ای. اما نکته اینه که به این سادگی ها نیست. همونطور که @nomad1 فرمودند تجربه و مهارت نیاز هست باید بتونین تو بازار بین المللی رقابت کنین

5 پسندیده

این رو میدونم باید طوری باشه که ادم بتونه خودی نشون بده برا همین از شما دوستان پرسیدم بار بهتر سر رشته دارید و میتونید به تصمیم گیری من کمک کنید
به نظر شما کدام زبان برنامه نویسی بهتر کار واسش تو استرالیا هست و طوری باشه که تو این مدتی که زبان رو فرا میگیرم در ایران هم بتونم روزومه واسه خودم درست کنم…

1 پسندیده

من در مورد استرالیا نمی دونم شاید @toomaj عزیز بتونه راهنمایی کنه

شما کجا هستید؟؟

ایرلند

این پست احتمالا می تونه خیلی کمک کنه به شما

3 پسندیده

الان شرایط اونجا چطوره میزان دریافتی یک برنامه نویسی طوری هست که یک زندگی راحت و بی دقدقه داشت یا نه چون تجربه خارج از ایران رفتن رو ندارم و نمیدونم چطوره

بله کاملا اوکی هست و البته به سطح مهارت هم خیلی مربوط می شه.

1 پسندیده

حداقل سرمایه که برای رفتن و کار پیدا کردن در کشور دیگه بطور تقریبی چقدر هست وبسات هارو نگاه میکنم هر کدوم یک چیزی نوشتن ادم سر در گم میشه یکی نوشته نمیخواد یکی میگه ۴۰ هزار تا میخواد …اینم اگر پاسخ بدید ممنون میشم

1 پسندیده

بستگی به کاری که پیدا می کنین داره. من کلا ۵۰۰۰ تا با خودم اوردم و خرج همه چیز رو شرکتی که من رو استخدام کرده بود پرداخت کرد.

4 پسندیده

منم یک همچین زبانی میخوام که شرکت ها دنبالش باشن و طوری باشه که منی که ورشکسته شدم بتونم خودمو بکشم ببرم اونطرف برای استارت کار بعدشم که بری تو شرایطش قرار بگیری میتونی از پس خودت بر بیایی

زبان مهم نیست آنقدر که مهارت مهمه شما اگه هرکدوم از زبانهای توی بازار که علاقه داری با تمرکز یاد بگیری کار برات پیدا میشه
python, ruby, javascript, java , go , php , clojure
همشون براشون کار هست شما زبانی که واقعن دوست داری انتخاب کن که خسته و دلسرد نشی

8 پسندیده

پایتون و جاوا میخوام یاد بگیرم
ممنون از راهنمائیتون
راستی مدرک تحصیلی هم اهمیت داره یا نه؟؟؟

هردو عالی هستند نه مدرک خیلی مهم نیست

5 پسندیده

سلام، در نظر داشته باشید که زبان برنامه نویسی فقط ابزار شماست برای تولید نرمافزار، اما از اونجایی که بلاخره باید روی یک تعداد محدودی زبان برنامه نویسی وقت گذاشت فکر میکنم روی همون پایتون و جاوا که فرمودین وقت بزاری خیلی هم خوب باشه. اگر جاوا رو برای اندروید در نظر گرفتی میتونی روی Kotlin هم حساب کنی.
برای استرالیا در سایت https://seek.com.au جستجو کنید همه چیز دستگیرتون میشه.
درآمد مهندسی نرمافزار و توسعه محدودیتی نداره و کاملا بستگی به مهارت و تجربه داره،‌در ضمن کسی در ابتدا از شما انتظار قهرمانی در المپیاد کامپیوتر نداره، اصولا وقت و امکانات یادگیری در اختیارتون قرار می گیره و دیگه با خودته که چقدر برای پیشرفت تلاش کنی.

باید این رو هم اضافه کنم که با توجه به بالا بودن رقابت باید برای جلب نظر کارفرما تلاش زیادی بکنید و قبلش حسابی آماده باشید، حتی ممکنه ازتون امتحان هم بگیرند اما نا ممکن نیست و کاملا شدنیه چون صنعت ای تی هر روز بزرگتر میشه و نیاز به نیروی کار بیشتری داره بخصوص در بلاد کفر.

تسلط به زبان انگلیسی یا کشور مقصد هم بسیار مهمه.

نتیجه برای پایتون و جاوا
https://www.seek.com.au/Python-jobs

https://www.seek.com.au/Java-jobs

7 پسندیده

ممنون از راهنمائیت دوست عزیز

1 پسندیده

برای رسیدن به سطح شما کلی تلاش تجربه میخواد که فکر نکنم بشه در چهار پنج سال بدستش آورد و برای همینه شرکتی به راحتی قبول میکنه هزینه های شما رو متقبل بشه

2 پسندیده