کانفیگ آپاچی برای جنگو

سلام ب همه ی هیرو ها,
کسی میتونه ی اموزش خوب بهم معرفی کنه یا خودش برام توضیح بده یا ی سری سر فصل بهم بده ک بتونم اپاچی 2 رو برای جنگو کانفیگ کنم؟خستم کرده ,ممنون.

چرا از nginx استفاده نمیکنی؟

اطلاعات زیادی ازش ندارم,بهتره؟شما میتونید در موردش بهم کمک کنید؟

فکر می کنم در بیشتر موارد nginx گزینه بهتری باشه،
سیستم عامل شما چیه؟
برای ابونتو لینک زیر بد نیست
https://uwsgi-docs.readthedocs.io/en/latest/tutorials/Django_and_nginx.html

در ادامه‌ی صحبت @toomaj باید عرض کنم سراغ Centos نرید و سرور ubuntu بگیرید. نمیگم Centos بده، کانفیگش سختتره و برای شما که اطلاعات کمی درمورد کانفیگ این مدل نرم‌افزارها دارید خیلی میتونه اذیت کننده باشه.
مثلا مشکلی که همیشه دارم اینه که nginx به فلان port دسترسی نداره که بتونه از طریق socket با uwsgi ارتباط برقرار کنه، باید SELinux کانفیگ بشه. ولی توی ubuntu نیازی به طی شدن این مراحل نیست.

درمورد apache vs nginx هم پیشنهاد میکنم یه مقدار مطالعه کنید. به نظر من همیشه Nginx بهتره! Apache معروف‌تره چون قدیمی تره و در زمان مناسب و جای مناسب قرار داشته.
برای بالاتر رفتن راندمان پروژه، پیشنهاد میکنم حتما تنظیماتی روی nginx اعمال کنید که فایلهای استاتیک رو خودش هندل کنه (خودش پوشه‌ی static رو هندل کنه و از django فایلها رو نگیره)

پ.ن:
منظور ما از Apache، در حقیقت Apache http server یا همون httpd هست.
ولی در حقیقت Apache پروژه‌های دیگه‌ای هم داره که خیلی عالی و خفن هستن. از بینشون میتونم به Apache hadoop و Apache cordova و Apache maven و Apache ant و Apache Cassandra اشاره کنم.

ممنون از پاسختون,من اون لینکی ک اقای توماج عزیز داده بودن رو خوندم و انجام دادم ولی انگار ن انگار,ی مشکل دیگه هم ک دارم اینه ک الان ک اپاچی رو حذف کردم بازم وقتی دامنه رو جستجو میکنم همون صفحه ی دیفالت آپاچی میاد,شما میتونید ی آموزش براش بسازید؟چون اینجوری ک دیدم خیلی ها بلد نیستن چون تو دانشگاه از هرکی میپرسم به اصطلاح میپیچونه و میفرسته پیش کس دیگه,یا شایدم سخته؟

سیستم عاملم ubuntu 16 هستش,این آموزشم خوندم ولی واقعا گیج کننده بود واسمنم, نمیتونید ی اموزش برای کانفیگ nginx برای جنگو بسازید؟در هر صورت خیلی ممنون ک وقت گذاشتید.

این مباحث زیاد و پیچیده هستن. اگه آموزش بسازیم، در بهترین حالت میشه مثل صفحات آموزشی digitalocean و باز هم همه‌ی مراحل و همه‌ی حالت‌ها رو ساپورت نمیکنه. (مثلا نمیشه توی اون متن، روش نصب و کانفیگ همه‌ی دیتابیس های موجود رو بنویسیم!)

اگه سوال جزئی تر باشه میشه پاسخ داد. مثلا:

• «چطوری postgresql روی ubuntu نصب و کانفیگ کنم؟»
  • «فقط با یوزر root میتونم به Mysql لاگین کنم. چطوری بقیه‌ی یوزرها دسترسی لاگین به Mysql داشته باشن؟»
  • «چطور روی انجین‌اکس ssl کانفیگ کنم؟»

ولی آموزش کامل و جامع نمیشه نوشت.

درمورد آپاچی، مطمئنید کامل پاک شده؟
مطمئنید sudo systemctl stop apache2 زدید؟ (با زدن این کامند، آپاچی stop میشه و نیازی به پاک کردنش هم نیست!)
برای پاک کردن یه daemon از روی سیستم، باید اول اون رو stop و disable کنیم. بعد با پکیج منیجر سیستممون پاکش کنیم. (مگر اینکه از روی سورس نصب شده باشه)

sudo systemctl stop apache2 # آپاچی متوقف میشه
sudo systemctl disable apache2 # دفعه‌ی بعد که سیستم روشن بشه، تلاشی برای ران شدن آپاچی نمیکنه
sudo apt remove apache2 # پکیج منیجر ما آپاچی رو پاک میکنه.

البته شاید apt remove خودش کار stop و disable رو هم انجام بده. خیلیوقته با ubuntu کار نکردم. مطمئن نیستم.

برای مطالعه‌ی بیشتر اینا رو سرچ کنید:
what is linux daemon (اطلاعات عمومی)
how to create linux daemon (برای ساخت دیمن uwsgi دونستن این مطالب کمک میکنه)
linux command line tutorial (یادگیری کامند لاین برای کسی که میخواد با سرور کار کنه واجبه. نباید هر کامندی هرجا میبینیم کپی کنیم رو سرور اجرا کنیم)

و توی ترمینال man systemctl رو تایپ کنید تا manual مربوط به systemctl (که کارش مدیریت daemonها هست) رو بخونید.
تو سیستم‌عامل‌های unix-based انتظار میره برای هر چیزی (هر کامند / نرم‌افزاری) یه ManPage مرتبط وجود داشته باشه که با دستور man command-name قابل دسترسیه.
اکثر نرم افزار‌ها یه help داخل خودشون هم دارن که اینطوری میشه دید:

command-name --help

برای پاک کردن آپاچی بعد از فرمانهایی که پویا گفت این رو هم اجرا کنی بد نیست

sudo apt purge apache2 apache2-utils apache2.2-bin apache2-common
sudo apt autoremove

بعد برای اینکه nginx اجرا بشه

sudo /etc/init.d/nginx start

یا اگر از systemd استفاده می کنید

sudo systemctl start nginx

بسیار بسیار ممنونم ازتون,درست میگید واقعا نمیشه تو همچین مبحث هایی آموزش های کوچک و جزئی نوشت چون هر مبحث خودش از قسمت های زیادی تشکیل میشه,سپاسگزارم.

ممنون ,واقعا وقتی ک اختصاص میدید با هیچ چیزی قابل جبران نیست,موفق باشید

اگر به نتیجه نرسیدین اطلاع بدین که روش بیشتر کار بشه

سلام من از یوزر روت و کاربر دستورات مربوط ب حذف اپاچی رو اجرا کردم و تو ترمینالم نوشت ک حذف شدن ولی بازم ک ip سرور رو سرچ میکنم صفحه ی اپاچی میاد ولی اگه ی / بزارم و چیز دیگه ای سرچ کنم ارور 404 انجین ایکس میاد,مشکل چیه ب نظرتون؟

sudo rm -rf /etc/apache2  
sudo /etc/init.d/nginx restart

با این کامند هم مطمئن شو که apache دیگی ای نداری.

ps -aux|grep apache

سعی کن از root استفاده نکنی

نتیجه ی دستوری ک گفتید,چیکار باید بکنم؟

این دستورا رو نوشتم ولی بازم
89.163.241.35
صفحه ی اپاچی میاد

sudo systemctl stop apache*