اجرای اپ های ویندوز روی اوبونتو(حل شد)

سلام من میخوام یه سری از اپ های ویدوزی رو روی اوبنتو اجرا کنم (معادل ندارن)
رفتم سرچ کردم دیدن خیلیا میگن wine رو نصب کن اومدم wineرو نصب کنم تو نظرات نوشته بود اوبونتو 18.04lts
سازگار نیست
اومدم ویرچوال باکس رو نصب کردم اونجا ویندوز مجازی بالا اوردم
اما هم از نطر سرعت و عدم اتصال به اینترنت مشکل داشتم
شما راه بهتری سراغ دارین؟

خیلی دوست دارم بدونم چرا wine با ابونتو سازگار نیست . شاید بخاطر ‌wayland باشه. اما در هر صورت wine تنها راهش هست

1 پسندیده

راه حلی برای عدم اتصال اینترنت در ویندوز مجازی نیست؟

تنظیمات شبکه virtualbox رو باید درست کنین.
چه نرم افزارهایی رو تو ویندوز نیاز دارید؟

1 پسندیده

من چون تازه میخوام برنامه نویسی رو یاد بگیرم
نیازمند b4a (basic for android)هستم تا فعلا مقدمات رو یاد بگیرم بعد برم سراغ نرم افزار های پیش رفته مثل اندروید استودیو

نرم افزار پیشرفته ؟ اندروید استودیو فقط یه IDE هست .

تا اونجایی که دیدم wine رو می تونین نصب کنین. کجا اون مورد رو دیده بودید در مورد wine

1 پسندیده

یک سوال برام پیش اومد
چرا به اندروید استودیو میگین که صرفا یهIDE هست و با کلمه پیشرفتش مخالفت دارین؟
(قصد جسارت ندارما فقز میخوام بدونم چون واقعا نیاز به راهنمایی دارم و گیج شدم
و اینکه در جواب خط دوم بگم که : تو همین نرم افزار UBUNTU SOFTWARE تو نظرات گفتند که سازگار نیست

در مورد wine بگم که نصبش کنین. اگر سازگار نبود از مخرن حذف می شد.

در مورد اندروید استودیو باید بگم که یه IDE هست و بس. چیز خاصی نداره. شما از اون b4a استفاده کنین یا از این یا از یه ادیتور ساده فرقی نمی کنه. در نهایت باید به API اندروید مسلط بشید. حالا اینا یه سری ابزار هستند که کارتون رو راحت می کنن. اگر این جوری برداشت می کنین که برای استفاده از اندروید استودیو باید حرفه ای باشید در اشتباه هستید :slight_smile:

1 پسندیده

یه سوال دیگه (ببخشید که وقتتونو گرفتم)
ایا اصن این راهی که من میخوام برم درسته ؟
ینی اصن برم سراغ اندروید ؟
اصن این دو IDEخوبن ؟
یا مثلا کلا جاوا رو بزارم کنار و برم سراغ یه زبان دیگه؟

خواهش می کنم. این سایت و کاربراش برای کمک به همدیگه وجود داره.

سوالتون خیلی گسترده هستش.
هدفتون چیه ؟ می خواید برنامه های موبایل بسازید ؟

من WINE رو نصب کردم
نیاز به کار خاصی هست یا نه همون فایل EXE رو اجرا کنم؟

نیاز به خیلی کار هست. فکر می کنم اگر اموزشش رو بخونین بهتر باشه یا اینکه playonlinux نصب کنین

1 پسندیده

فک کنم اموزش های همون WINE رو بخونم بهتر باشه:)

سلام
ببین دوست عزیزم اول جواب این سوالم رو بده… چرا می خوای از گنو/لینوکس استفاده کنی؟ واقعا چرا؟ چرا از ویندوز استفاده نمی کنی؟ تعداد نرم افزارها و گیم های ویندوز نسبت به گنو/لینوکس هزار برابر بیشتره… نرم افزارهای ویندوزی فقط برای ویندوز ساخته شدند و شما باید توی ویندوز ازش استفاده کنید. ابزارهای توسعه نرم افزار ویندوز هزار برابر از گنو/لینوکس بیشتره…!
باور کن wine اصلا به درد نمیخوره و برنامه هات اصلا خوب اجرا نمیشه!
ببین دوست من گنو/لینوکس فقط یک سیستم عامل نیست! گنو یک فلسفه ست… کسی که می خواد از گنو/لینوکس استفاده کنه باید اول فلسفه ش رو درک کنه که چرا می خواد ازش استفاده کنه!
گنو/لینوکس برای کسیه که می خواد کامپیوترش رو خودش کنترل کنه نه شرکت x, y. برای کسیه که از انحصار شرکت های نرم افزاری خسته شده و دنبال آزادیه…! می خواد نرم افزارهاش واقعا مال خودش باشه و بتونه هر بلایی می خواد سرش بیاره…
من اصلا قصد ندارم شما رو ناراحت کنم فقط می خوام بگم شما از مسیر درستی وارد نشدی… گنو/لینوکس, فتوشاپ نداره! پس چیکار کنم؟ (برای همیشه با فتوشاپ خدحافظی کنید!) خب چه جایگزینی بزارم؟ krita, gimp…
شما با نصب کردن نرم افزارهای ویندوزی هیچی از GNU/Linux یاد نمیگیری… فقط و فقط وقتت رو با wine هدر میدی که نرم افزارهای ویندوز رو با پایین ترین کیفیت اجرا کنی! شما سیستم عاملت رو می خوای عوض کنی و تک تک برنامه های ویندوز رو روش نصب کنی؟! :slight_smile: واقعا منطقیه به نظر شما؟!
گنو/لینوکس برای کارهای برنامه نویسی هیچ فرقی با ویندوز نداره که هیچ… ابزارهاش خیلی کمتره!
پ.ن) فقط خواستم کمکتون کنم و اصلا و ابدا قصد جسارت نداشتم… چون وارد مسیر اشتباهی شدید و می ترسم این مسیر ادامه پیدا کنه!
موفق باشید…

4 پسندیده

شما هر نرم افزاری که فکر کردی معادل نداره رو به من پیام خصوصی بده تا ۱۰ تا ابزار بهتر بهت معرفی کنم :slight_smile:

اول فلسفه گنو رو مطالعه کنید. فارسی هم داره نمی دونم کیفیت ترجمه ش چطوریه ولی اگه زبانتون خوب نیست به هر حال بد نیست…
سایت https://alternativeto.net نرم افزارهای معادل رو بهتون نمایش میده…
ضمنا وقتتون رو با یه زبون درب و داغون (basic) و یه نرم افزار منقرض شده (basic 4 android) هدر ندید!

3 پسندیده

چرا خصوصی خب بگید ما هم یه چیزی یاد گیریم😁

Adobe Illustrator، Call of Duty, 3D Studio Max, Sound Froge، Adobe Photoshop، Sony Vegas

این قطرهای از دریا بود که اگر معادل یکیشم بگید برای من کافیه.
لطفا gimp, blender و Inkspace یا audacity رو نام نبرید که هموطور که قبلا هم گفتم هیچکدوم از اینها به درد استفاده حرفه ای نمیخورند و حتی کار های ساده رو هم درست انجام نمیدن. البته بلندر یکمی شاید از بقیه جلوتر باشه اما به قول معروف; میان ماه من تا ماه گردون، تفاوت از زمین تا آسمان است.

4 پسندیده

من کاری به بحث ندارم. ولی من gimp و inkscape رو خیلی استفاده می کنم و کاملا راضیم. مشخصا gimp مثل فتوشاپ نیست. اما اول اینکه به اندازه کافی خوب هست و دوم اینکه قیمتشون هم خیلی فرق می کنه. از طرفی یه نفر خیلی باید توی طراحی گرافیک خوب باشه که براش تفاوت هاش فرق کنه. برای یکی مثل gimp از سرم هم زیادیه :smile:

4 پسندیده

راستش مثل فوتوشاپ هست رو خیلی قبول ندارم چون حتی نزدیک هم نیست، و گیمپ destructive هست اما فتوشاپ نه.
من در فتوشاپ و gimp خیلی معمولی هستم اما تفاوتشون خیلی زیاده برام، یعنی بیشتر از gimp استفاده میکنم اما وقتی میرم سمت فتوشاپ و illustrator متوجه میشم که چقدر گیمپ خنده داره که البته واقعا ناراحت میشم. حتی ریلیز های گیمپ دیر به دیر انجام میشه چو جامعه انچنان منفعلی هم نداره.

1 پسندیده

متوجه نشدم

Destructive photo manipulation = gimp

فقط این نیست، گیمپ باگ های خیلی زیادی داره و در رندر و خروجی هم چندان جالب عمل نمیکنه، در زمینه پلاگین هم که نگم بهتره. به هر حال برای کار های ساده شاید بشه استفاده کرد اما اگر یکمی نیاز به کار حرفه ای تر داشته باشید باید کنار گذاشته بشه.
در این مطلب مساله قیمت رو در نظر نگرفتم.

راستی fortnite چی اونو چکار کنم؟