هنگ کردن اوبونتو بعد از نصب

سلام دوستان اوبونتو نصب کردم ولی مشکلم اینه که بعد از چند ثانیه هنگ میکنه مثلا یه بار وقتی خواستم فایر فاکس رو باز کنم هنگ کرد این دفعه موقع باز کردن ترمینال .تاچ پد توی صفحه ی لاگین کار میکنه ولی وقتی لاگین میکنم بعضی وقتا کار میکنه بعضی وقتا هم نه مثلا یه بار وقتی وارد شدم کار کرد ولی وقتی فایرفاکس روباز کردم از کار افتاد موس تو همه شرایط کار میکنه. قبلا یه سری چیزا مینوشت موقع بالا اومدن اوبتو این باز خواستم عکس بگیرم ازشون دیگه نیومد.توی فرایند نصب هم فقط بعد از چندین بار امتحان کردن درست شد و من هیچ کار دیگه ای نکردم . ببخشید غیر فنی حرف زدم سعی کردم تا جایی که میشه اطلاعات بدم راستی تا یادم نرفته مدل لپتاپ asus vivobook k570ud و روی اوبونتو 18.04.1 هستم

خیلی پیشنهاد می کنم خروجی دستور dmesg رو یه جا اپلود کنی که ببینم. فایلش رو می تونی توی /var/log پیدا کنی. اما نکته اینجاست که موقع ای که مشکل پیدا می کنه باید فایل رو بدی که خوب می تونی با rsyslog این کار رو کنی. حالا برای شروع dmesg رو بده ببینم احتمالا یه چیزی تو کرنلت می ره هوا

1 پسندیده

https://gist.github.com/rezaqqq/8b2d4ffa9b9602c49d451572fb036a42

Error 404

1 پسندیده

https://pastebin.com/wBX4StVU

درایور nouveau داره همین جوری کرش می کنه. اول یه فکری به حال اون باید بکنی.

1 پسندیده

ممنون بابت وقتی که میزارین آقا سمیر
چطور میتونم سوییچ کنم رو گرافیک اینتل ؟؟
و بعد یه سوال دیگه آیا درایور خود انویدیا میتونه مشکل رو حل کنه

اگر دوتا کارت گرافیکی دارید یا حتما باید یکی رو خاموش کنین و یا از bumblebee استفاده کنین

1 پسندیده

چطور باید خاموشش کنم

1 پسندیده

از توی ‌‌BIOS باید خاموش کنین

2 پسندیده

سلام رضا جان من هم مشکل شما رو داشتم
و یه جورایی سیستمم مشخصاتش مثل سیستم شماست
شما زمانی که فلش رو بوت کردید و صفحه گزینه های نصب اوبونتو اومد برید روی قسمت install ubuntu بعد e رو بزنید تا وارد صفحه دستورات بشید
اول یک خط نوشته linux برید انتهای اون خط و این رو اضافه کنید
nouveau.modeset=0
بعد هم f10 و مراحل نصب
توی قسمت پارتیشن بندی حتما پارتیشن efi رو با حافظه ی 600 مگ تا 1 گیگ بساز و دوتا پارتیشن root و home
بعد که مراحل نصب انجام شد میتونی با نصب خودکار nvidia تمام مشکلاتت حل کنی
اگرم تمایل به نصبش نداری میتونی توی تنظیمات grub بری و nouveau رو غیر فعال کنی

1 پسندیده

ممنون بابت پاسختون مشکل من حل شد من فقط توی صفحه ی لاگین ubuntu on wayland رو انتخاب کردم